Merkür'ün Mayıs Ayında Burçlara Etkisi

Merkür, Mayıs ayında Boğa burcu ile etkileşim halinde. Diğer burçlar da bu etkileşimden çok fazla etkileniyor. İşte o etkiler..Koç Burcu

Sevgili Koçlar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçişin üç alanda etkinliği var. Çevresel ilişkiler, parasal konular ve iş hayatınız. Öncelikle bilinçli bir şekilde durumunuzu bir gözden geçiriniz. İnatçı davranmadan, istikrarlı bir şekilde ve özellikle dikkatli düşününüz. İş hayatınızla ilgili konularda tatminkar bir geliriniz var mı? bütçenizde açık var mı? Eğer durum istediğiniz gibi değilse, 15 Mayıs tarihinden itibaren girişimde bulunarak yeni iş alanları araştırmakta yarar var.

 

Eğer harcama anlamında dikkatsiz davranıyorsanız bu enerji, tutumlu olmanız gerektiğini size hatırlatacaktır. Hangi alanda görev alıyorsanız, konumunuzu veya yapmak istediklerinizi bu dönemde mutlaka düşününüz. Bu iki haftalık süreç gayet önemli. Karar verirken, enine boyuna hesap yapmalısınız. Yeteneklerinize göre iş tercihinde bulununuz. Risk faktörünü mutlaka göz önüne alınız. İş, eğitim ve çevrenizle olan ilişkinizde maddi ve manevi değerleriniz konusunda inatçı davranmak yerine, başkalarının da görüşlerine, bilgilerine kulak vermeyi unutmayınız. Merkür-Boğa burcu seyrinin önemi ay içinde yapacağı görünümlerle anlaşılacaktır. Şimdi birlikte bu döneme bir bakalım.

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıstır. 4 Mayıs tarihinde para, iş ve girişim anlamında ideallerinizi gözden geçiriniz. Yaratıcı kabiliyetlerinizi göz önüne alarak tercihlerinizi yapınız. 5 Mayıs tarihinde bir yandan para kazanmak diğer taraftan borçlarınızla alakalı konularda mutlaka bilinçli düşününüz. Astarı yüzünden pahalıya gelecek kararlar vermeyiniz. Baskı hissedebilirsiniz. Bu baskı kimi zaman borçlar nedeniyle bazen de sizin hesabınızı bilmeyişiniz yüzünden olabilir. 7 Mayıs tarihinde hem parasal hem de iş konularında ciddi anlamda düşünebilir, olumlu yönde kararlar alabilirsiniz. 8 Mayıs tarihinde maddi konularda sağlam bir plan yapmak, ileriye dönük düşünerek hareket etmekte yarar var. 9 Mayıs tarihinde kazancınızla alakalı konularda geleceğinizi düşünerek kararlarınızı gözden geçirmek lazım. Kimlerle kazanç anlamında ortaklık yapıyorsanız, bu kişilerle olan ilişkinizde dikkatli olunuz. Borç altına girmeyiniz.

Boğa Burcu

Sevgili Boğalar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Merkür, gerek mali gerek aşk ve gerekse kişisel anlamdaki tüm kararlarınızı sağlamlık çerçevesinde ele almanızı sağlıyor. Ancak sizin de ileriye dönük olarak düşünmenizde mutlaka fayda var. İnsanları ikna edebilme gücünüz, yapıcı bir biçimde kucaklamanız bu enerji sayesinde kolaylaşıyor. İstikrarı önemsediğiniz için, doğaldır ki, her meseleyi ciddi biçimde ele alacak, ilerisi adına fayda getirir mi diye düşüneceksiniz.

 

Boğaları biliyoruz. Kolay kolay yanlışa adım atmazlar. Ancak inatçıdırlar. Dediğim dedik tarzda hareket ederler ve asla geri dönmezler. Fakat ben derim ki, gerek tutulmalar ve gerekse Mayıs ayındaki görünümleri göz önüne alırsak, baskıcı düşünmenin, illa benim dediğim doğrudur ve kararlarım kesindir şeklinde bir tavır göstermenin, ilişkilerinizde problemlere yol açabileceğidir. Onun için gerekirse, esnek olmayı unutmayınız. Özellikle ikili iş veya özel ilişkilerde bu son derece önemli. Şimdi Mayıs ayındaki durumu, tarihlere göre inceleyelim. Böylece genelden daha özele doğru duruma bakalım.

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde hem kişisel hem de ilerisi adına size maddi ve toplumsal anlamda güç kazandırabilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi gösterebileceğiniz ortamlara girebilirsiniz. Çocuklarınız varsa, onlarla alakalı gelişmeler üzerinde durabilirsiniz. Aşkta hem ciddi hem de hayallerinize uygun kriterlerine göre, ilerisini düşünerek hareket edebilirsiniz. 5 Mayıs tarihinde iş, para ve kişisel ilişkilerinizde, ortaklıklarınızda dikkatli olmalısınız. İnatlaşmalar, size uymayan görüşler veya karşı tarafın baskın tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda aşırı beklentili olmamakta, ortama göre bilinçli davranmakta yarar var. Mutlaka gerçekçi olunuz. 7 Mayıs tarihinde enerjiniz olumludur. Gelişim yönünde önünüzü görebilmenizi sağlayan fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 8 Mayıs tarihinde hem hedefleriniz hem de kişisel kararlarınızı inatçı biçimde kabul ettirmek istersiniz. Kendi doğrularınıza göre hareket etmekten hoşlanırsınız. Bu durum eğer sorunlara yol açacaksa tabii ki ayarınızı bilmelisiniz. 9 Mayıs tarihinde ilişkilerinize, iş ortaklıklarınıza, sağlığınıza mutlaka önem veriniz. Gelişimi önemseyiniz. Artık benim dediğim doğru demek yerine, başkaları ve hayat bana ne diyor diyerek bakmakta yarar var.

İkizler Burcu

Sevgili İkizler 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, kişisel kararlarınız, iş hayatınız ve ailevi konularda özellikle inatçı, sabit fikirli ve dediğim dedik tarzında düşünmenin bir takım sorunlara yol açabileceğini gösterir. Bu sorunlar pek dışa yansıtılmaz ancak iç dünyanızda sizi bir hayli baskı altına alır. Her şeyi sağlama almak isterken, dış dünyanın şartlarını da göz önüne almakta yarar vardır. Öyle ya, bazen tutkularımız ve isteklerimiz saplantılara dönüşerek rahatsız edici olabilir. Burada dikkat edeceğiniz husus, durumunuzu, kararlarınızı 15 Mayıs tarihine kadar sakin ve aklı başında ele almanızdır. Eğer bir yenilik yapılacaksa bunun çok iyi düşünülmesinde, artı ve eksilerin gözden geçirilmesinde yarar vardır. Siz inatla, asla geri adım atmadan isteklerinizi öne sürerseniz veya problemlerinizi dünyanın sonu gibi görürseniz doğru ve sağlıklı bir karar vermeniz mümkün olmaz. Ben derim ki, ilişkilerde 9 Mayıs, onun dışındaki konularda 15 Mayısı göz önüne alın. Böylece hem akıllıca hem de mantıklı bir şekilde kararlar verirsiniz. Şimdi beraberce Mayıs ayındaki önemli tarihlere bir göz atalım.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde iş konularında ve ailenizi ilgilendiren meseleler üzerinde gerçekçi düşünürsek, inatlaşmazsak doğru bir tespitte bulunmamız kolay olur. 5 Mayıs tarihinde hedefleriniz konusunda dağılmayınız. İş sorunlarınız veya sağlık problemlerinizi hafife almadan sabırlı bir şekilde hareket ediniz. Sorumluluklarınız bir hayli ağır ancak bunları bir baskı gibi görmek yerine, gelişiminiz için gerekli olduğunu bilirseniz daha akıllıca düzenlemelerde bulunabilirsiniz. 7 Mayıs tarihinde hem bazı özel meselelerinizi hem de maddi-manevi konulardaki durumunuzu ciddiyetle gözden geçirerek, bir yön tayininde bulunmak gerekiyor. 8 Mayıs tarihinde elinizde olmayan bir takım durumlar içsel bir baskı yaratabilir. Sakin olunuz ve hedeflerinizi bir daha gözden geçiriniz. 9 Mayıs tarihinde işsizlik, sağlık veya genel olarak iş problemlerinizi mutlaka sabırlı bir şekilde ele almak lazım. Aceleci düşünmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Dünya bizim etrafımızda dönmüyor. Bunu bilirsek, geleceğimiz konusunda daha doğru adımlar atarız.

Yengeç Burcu

Sevgili Yengeçler 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, sizi düşündüren, içinden çıkamadığınız bir takım meseleleri ciddiyetle ele almanızı sağlayacak hem de ileriye dönük bir şekilde hedeflerinizi gözden geçirme anlamında yararlı olacaktır. İstikrar çok önemli. Zaten sizin de arzunuz, durumunuzu net olarak görmek ve sağlam adımlar atmak. İşte bu enerji özellikle 1-9 Mayıs tarihlerinde size ışık oluyor. Bir bakınız. Sizin için şu sıralarda en önemli konu nedir? Aşk hayatınız mı, çocuklarınız mı, amacınız mı, çevresel değişimler mi, eğitim veya iş mi? buna göre gerçekçi bir planlamada bulununuz. Sorumluluklarınızın bilincinde olarak inatlaşmadan, geleceğinizi garanti alacak şekilde düşününüz. Her durumu kontrol edemeyiz, belki bir çok mesele bize fazladan baskı uyguluyor. Ancak eğer hedefimiz varsa ve bu hedefi gerçekleştirmek istiyorsak bu iki haftalık süreç işimize yarayabilir. Hem çevrenizle doğru bağlantılar kurarsınız hem de planlarınıza göre ilerleme imkanı bulursunuz. Şimdi gelelim Mayıs ayındaki önemli tarihlere ve bunların neler içerdiğine.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde hem sosyal çevrenizle ilişkileriniz güçlenir hem de eğitimden iş hayatına kadar olan konularda hayallerinizi gerçekleştirme, ideallerinize uygun bir şekilde kararlar verebilirsiniz. Gizli saklı bir takım konularda sezgileriniz size rehberlik eder. 5 Mayıs tarihinde aşk hayatınız, çocuk veya bir takım konularda sorumluluklarınız artabilir. Siz rahat etmek istersiniz ancak şartlar nedeniyle, kendinizden daha ziyade başkalarına yardımcı olmanız gerekebilir. Benim size tavsiyem, hem ne yaptığınızı bilin hem de yapmanız gerekenleri sakinlikle ele alın. Böylece dengeli hareket edersiniz. 7 Mayıs tarihinde partneriniz veya genel olarak ikili ilişkilerde güce ve desteklenmeye ihtiyaç duyarsınız. Sağlam kararlar vermek, güvenilir insanlarla çalışmak, yaşamak istersiniz. 8 Mayıs tarihinde maddi ve manevi anlamda kendinize bir yön tayininde bulunarak ilerisi adına güven içinde yaşamak için kararlar verebilirsiniz. 9 Mayıs tarihinde geleceğinizi düşünerek aşk hayatınızı, çocuk meselelerini, sorumluklarınızı ele alınız. Size yük oluşturan sorunlar şimdi canınızı sıkıyor olabilir. Ancak bunlar uzun vadede yararınıza olacaktır. Şunun şurasında Haziran sonuna az kaldı. Sabır ve disiplin, akıllı düşünmek çok önemli.

Aslan Burcu

Sevgili Aslanlar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Gerek hedeflerimizi ve gerekse mali konuları yerli yerine koyabilmek için öncelikle durumumuza bir bakmamız gerekecek. Çalışan bir kişiysek, tabii ki iş güvenliğimiz başta olmak üzere elde edeceğimiz kazancı önemseyeceğiz. Eğer çalışmıyorsak gelirimize göre yaşantımızı sürdürmek zorundayız. Eğer şartlar, istediğimiz çerçevede değilse ve bizi tatmin etmiyorsa, istikrar yoksa, gelecek göremiyorsak canımız sıkılabilir. Elimize geçecek olanla, bizim düşündüklerimiz arasında fark olduğunda, huzursuzluk duyabiliriz. Gerek iş başvurularında gerekse otorite konumundaki kişilerle olan her türlü alışverişte parayı veya statümüzü önemseyeceğiz. Çünkü ya ilerisi adına garantili olması lazım veya bizi doyurması lazım. Şimdi birlikte Mayıs ayındaki önemli tarihlere bir göz atalım ve durumu daha ayrıntılı olarak görelim. Böylece daha bilinçli kararlar verebiliriz.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde işinizden elde etmeyi düşündüğünüz gelir, kazancınız ve mesleki konularda ileriye dönük düşünmek gerekiyor. Kısa vadeli değil uzun süreli ve istikrarlı olana yönelmemizde yarar var. Hiç kimsenin bizi oyalamasına veya idare et demesine izin vermemeli, önümüze ardımıza iyi bakmalıyız. 5 Mayıs tarihinde iş ve ailevi, yerleşim yerimizle alakalı meselelerde değişim ve dönüşümler söz konusu olacaktır. Geleceğiniz çok önemli. Hem toplumsal konumunuzu hem de ailenizi ilgilendiren meseleleri kararlı, dikkatli bir şekilde ele almalısınız. Evet sorumluluklar sizi yıldırıyor. Ancak ne olursa olsun üstünüze düşeni yapmalı, çaba sarfetmeli, hayatınızı düzene koymalısınız. Anne-Baba-eş kısaca ailevi meselelere artık gelişim anlamında bakmak lazım. Öylesine hareket etmek, sorumluluklardan kaçmak yanlış olur.7 Mayıs tarihinde çalışma ve sağlık konularına daha fazla önem verebilirsiniz. Sıkı çalışmanız ilerisi adına gerekli gözüküyor. 8 Mayıs tarihinde iş hayatınız ve geleceğinizle alakalı konularda kesin kararlar verebilirsiniz. Fakat bu kararların mutlaka iyi düşünülerek alınmasında yarar var. 9 Mayıs tarihinde gelecek hedeflerinizi, iş hayatınızı, sorumluluklarınızı göz önüne alarak hareket etmeniz, anlık değil, uzun ömürlük olana yönelmeniz gerekecektir.

Başak Burcu

Sevgili Başaklar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında yöneticiniz Merkür Boğa burcunda seyrini sürdürecek. Bu enerji, iş hayatınızla ilgili konular ve sorumluluklarınız, kişisel anlamdaki girişimler, eğitim-yolculuk-uzmanlık-bilgi edinme gibi mevzularda ciddiyetle düşünmenizi sağlıyor. Öyle kolayca kararlar verilmez. Kişi emniyetli ve garantili olup olmadığına bakar, anlamak ister. Umut veriyorsa, gelecekte yararlı olacaksa üzerinde durulur veya karar alınır. Bu süreçte bir işe odaklanmak, plan yapmak, istikrarlı ilerlemek mümkündür. Her şey belli bir ritm, düzen ve sağlamlık içinde yürüsün diye özenli ve sabırlı olunur. Merkür-Boğa geçişi, Başakların iyi gözlem gücü, hesaplama ve çalışkanlık meziyetleriyle buluştu mu, yaş tahtaya pek ayak basılmaz. Parasal açıdan da gelir getiren işler üzerinde düşünülür. Tanışmalar, el sıkışmalar, iş konusunda veya özel hayatınızla ilgili meselelerde güven olgusu kıymetlidir. Eğitim, yerleşim, ticari konularda özellikle gelecek ve maddi güvenceye bakılır. Güvenilir insanlarla temasta olmak, huzurlu ortamları tercih etmek bu dönemin yansımaları arasındadır. Alacaklar, verecekler, kazançlar, getiriler üzerinde kafa yorulur.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihi, yeni tanışmalarda karşınızdaki kişinin güven verici sözleri hoşunuza gidebilir. Evlilik veya iş ortaklıklarında, eğer kafanızı kurcalayan bir durum varsa dürüst ve açık biçimde konuşmakta yarar var. Hem sağlam düşüneceğiz hem de ideallerimize uygun olup olmadığına, güven içerip içermediğine bakacağız. 5 Mayıs tarihinde yakın çevrenizdeki insanlarla aranızda bazı anlaşmazlıklar, fikir ayrılıkları oluşabilir. Sorumluluklarınız artabilir. Başka bir yere yerleşimle ilgili konularda iyice düşünmek lazım. Görüşmelerde para ve güvence unsuru göz önüne alınmalıdır. İş tercihlerinde bilginiz veya deneyimleriniz yeterli bulunmayabilir. Eğer yeni bir işe veya yeni bir yere yerleştiyseniz alışana kadar zorlanabilirsiniz. Bir büyüğünüz sizden yardım isteyebilir veya parasal konular üzerinde konuşabilirsiniz. 7 Mayıs tarihinde bildiğiniz, yetenekli olduğunuz konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, ne kadar kararlı olduğunuzu gösterebilirsiniz. Karşınıza çıkabilecek teklifleri maddi ve güvenilirlik çerçevesinde ele alarak düşünürsünüz. 8 Mayıs tarihinde her konuda hırsınız, kendinize olan güveniniz ön plandadır. Bir işi sağlamlaştırabilir, bir planlamada bulunabilir, hırslı bir şekilde çalışabilirsiniz. Yerleşim, eğitim, bilgilenme, parasal ve yasal alacaklarınızla ilgili meseleleri halletmek üzere harekete geçebilirsiniz. Görüşmelerde bulunabilirsiniz. 9 Mayıs tarihinde geleceğinizi ilgilendiren meseleler üzerinde gelişmeler dikkatlice durmanızda yarar var.

Terazi Burcu

Sevgili Teraziler 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, bazı durumları aydınlığa kavuşturmak, alacaklarınız, borçlarınızla alakalı konulardaki krizleri çözebilmek, sağlam düşünmek ve kararlı olmak yönünde etkilidir. Kişi risk altına girmeyecek şekilde iş veya özel ortaklıklarını gözden geçirilmelidir. Karşı tarafın ne dediği, nasıl düşündüğü, güvenilir biri olup olmadığına iyi bakmak lazım. Zaten bu dönemde bir takım problemler karşımıza çıktığında ve kafamızda soru işareti uyandırdığında ister istemez kurcalarız ve doğrusunu öğrenmeye çalışırız. Bu enerji, iş ortağınız veya partnerinizle aranızdaki ilişkiye bağlı olarak değişebilir. Eğer sağlam temelli bir beraberlikse, güven olgusu ön plandadır. Beraber olduğunuz kişi sizi tatmin edici konuşur. Ancak tam tersi ilişkide problemler varsa, kuşku duyuyorsanız, sizi yanıltabilecek şekilde sanki güvenilir biriymiş gibi hareket edebilir. Dikkat etmek lazım. Bu süreçte, para-ilişki-ortaklık gibi konularda mutlaka bilinçli hareket edilmelidir. Kredi alımları, başkalarından beklenen destekler, idareniz altında olan paralar, muhasebe gibi konular gündem maddenizde yer alır. Şimdi döneme görünümler çerçevesinde bir bakalım.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde hangi konuda olursa olsun hesabımızı iyi bilelim. Riskli işlere dikkat edelim. Sağlam adımlar atalım. Önümüzü görelim. Paylaşım ve iş konularında akılcı düşünelim. 5 Mayıs tarihinde beklediğimiz maddi ve manevi destekler, başkalarıyla alakalı paylaşımlar ve alışverişlerimizi ciddiyetle ele almalıyız. Ayrıca çıkarlarımıza göre gözden geçirmeliyiz. 7 Mayıs tarihinde aile mülkünüz, yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, bir mesele gündeme gelebilir. 8 Mayıs tarihinde, hem iletişim hem hedef belirleme, maddi konular, ortaklıklar, hisseli bölüşümler anlamında görüşmeler, hesaplaşmalarda bulunabilirsiniz. 9 Mayıs tarihinde bir satış işiyle ilgili gelişmeler, paylaşımlar gündeme gelebilir. Bu zaten istediğiniz bir bölüşme ise sorun çıkmaz. Ancak istemediğiniz ve payınıza düşen miktarda memnun değilseniz sıkılabilirsiniz. Hangi durum olursa olsun, bu tarihlerde parasal konularda dikkatli olmakta, yapıcı tarzda hareket etmekte, geleceği düşünmekte yarar var.

Akrep Burcu

Sevgili Akrepler 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda seyrini sürdürecek Merkür, partnerimizle, iş ortaklarımızla alakalı konuların sağlamlık, dürüstlük ve yapıcı bir biçimde ele alınmasını gerektiren zaman dilimidir. Burada önemli olan, mevcut durumunuzun gerçekçi bir şekilde ele alınmasıdır. Özellikle karşılıklı olarak birbirinizin haklarına özen gösteriyor ve dürüstlük ilkesi çerçevesinde hareket ediyorsanız tabii ki bir sorun çıkmayacaktır. Fakat tam tersine birbirinize karşı taviz vermez, sert ve bazen dikkatsiz, özensiz davranıyorsanız Mayıs ayında zorlanmalar yaşanabilir. Bekar Akrepler bu dönemde, ilişki anlamında daha dikkatli davranırlar. Parayı, statüyü, güvenilirliği, sağlam bir temelli birliktelik arzulabilirler. Evlilik veya ayrılık gibi yaşamsal kararların mutlaka çok iyi düşünülmesinde yarar vardır. Riskli ilişkilerden kaçınılmalı, hem kafaca hem tutkulu hem de hayatı birlikte yürütebilecekleri kişileri iyi seçmelidirler. İş ortaklığı konularında da durum buna benzerdir. Eğer parasal konularda belli bir anlaşmazlık, al gülüm ver gülüm hesabında haksızlık, çıkar çatışmaları yaşanıyorsa veya yaşanacaksa çok iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Aynı şekilde karşı tarafın da bunlara dikkat etmesi gerektiğini belirtmeliyim. Ben derim ki, önce kendinize bir bakınız. Evlenebilecek, bir düzen kurabilecek, bir insanla anlaşabilecek kadar esnek, idareci ve uyumdan yana birisi misiniz. Bunlar önemli.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde yukarıdaki paragrafta söz ettiğim gibi, ilişkinizi, iş ortaklıklarınızı gözden geçirme anlamında kıymetlidir. İdealleriniz, bir partnerden ne beklediğiniz, nasıl bir ilişki yaşamak istediğiniz, evliliğin önemi, aşk anlamında beklentileriniz gibi geniş bir çerçevede duruma bakacağız. Hedeflerimizi belirleyeceğiz. Ancak pembe bulutlar üzerinde yürümeyeceğiz. Ortada olana ve varmak istediğimiz amaca göre konuşacağız, paylaşımda bulunacağız. 5 Mayıs tarihinde devam eden ilişkinizde problemler varsa inatlaşmalara, baskın tavırlara dikkat etmek lazım. Her iki tarafın da sözlerine, birbirlerinin hayatları üzerinde kontrol kurmaya kalkışmamaları iyi olacaktır. Düzgün giden ilişkilerde, ileriye dönük şekilde kararlar alınabilir. Bu tarihlerde Akrepler, sorumlulukları, sağlık, iş hayatı, ilişki, girişim, yakın çevre, ortaklık gibi konularda gerçekçi düşünmek zorundalar. İşiniz öyle kolay değil. Ciddiyetle kendinize ve ideallerinize bakmalısınız. 7 Mayıs tarihinde, kişisel ilişkilerde iletişimin önemi çok büyük. Anlaşmak ve güçlü bir ittifak kurabilmek için sağlamcı düşünmek, her iki tarafın da iyiliğine olacak şekilde hareket etmek yararlı olur. 8 Mayıs tarihinde her türlü ilişkide rakiplerin, partnerinizin, iş ortaklarınızın baskınlığı söz konusu olabilir. 9 Mayıs tarihinde, neredeyse Mayıs ayının tümünde etkili olan ve geleceğe dönük olarak düşünülmesini gerektiren ilişki meseleleri yine gündem maddenizde yer alıyor.

Yay Burcu

Sevgili Yaylar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihlerinde Boğa burcunda ilerleyecek Merkür, iş hayatımız, ilişkilerimiz, sağlığımız, iş verimliliğimiz gibi konularda durumumuzu gözden geçirmemiz anlamında önemlidir. Genel olarak Merkür, Boğa burcunda ilerlediği süreçlerde inatçı bir tutum izleyebiliriz. Kendi doğrularımızı kabul edebilir, başkalarının fikirlerine kulaklarımızı kapayabiliriz. Güven içinde yaşamak isteriz. Maddi ve manevi anlamda rahat etmekten yanayızdır. İş tercihlerimizi bu esasa göre ele alırız. Gerek özel gerekse iş ilişkilerimizde, kafamızı kurcalayan meseleler varsa bunların mutlaka yerli yerine oturmasını isteriz, talep ederiz. Tabii ki evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Bizim kriterlerimizi, değerlerimizi, bakış açımızı beğenmeyen kişilerle aramızda tatsızlık yaşanabilir. Genelde bu süreçte planlı düşünmekte, arkadaşlıklarınızı önemsemekte, hedeflerinizi her anlamda dikkatli şekilde ele almakta yarar vardır. Eğer bir iş tercihinde bulunuyorsak maddi açıdan doyumlu olmasına daha fazla dikkat edebiliriz. Sorumluluklarımız gereği, bu süreçte başarımızı asla şansa bırakmayız. Normalde çabucak karar veren, girişimde bulunan bir Yay burcu insanı olsak da, Merkür-Boğa burcu geçişinde durup, inceleriz, kolay kolay beğenmeyiz. Şimdi dönemi bir de önemli tarihleriyle ele alırsak, Mayıs ayındaki durumu daha net görebilmek mümkün olur.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde iş hayatınız ve ailenizle ilgili konulardaki kararlarınızı işinize ve ilişkinizin durumuna göre ayarlamanız gerekebilir. 5 Mayıs tarihinde işler umduğunuz gibi gelişmediğinde veya baskılarla karşılaştığınızda, bu durumların ardında ne gibi etkiler, nedenler var onları bir gözden geçiriniz. Kendinize yüklenmeyiniz. Daha dikkatli olmaya gayret ederek, iş hayatı ve sağlığınızı önemseyerek, yavaşça akışa kendinizi bırakınız. 7 Mayıs tarihinde parasal ve iş hayatınızla ilgili, ilişkiniz ve sağlığınızla alakalı konularda gücünüzü hafifleten, sizi yorabilecek işlere kalkışmayınız. Bazı durumlar zamanla oturur. Sabırlı olmayı da bilmek lazım. 8 Mayıs tarihinde enerjiniz iş konularında yükselecek. Maddi ve manevi anlamda kendinizi garanti altına alacak gelişmeler üzerinde durabilirsiniz. 9 Mayıs tarihinde yine sakince durumları ele alacağız. Koşullarımıza, şartlarımıza bir bakacağız.

Oğlak Burcu

Sevgili Oğlaklar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Oğlak burcunda seyredecek Merkür, aşk hayatımız, çocuklar, günlük yaşantımız, yerleşim ve eğitimle alakalı meseleler üzerinde ciddiyetle durularak bir planlamada bulunmamızı sağlayacak. Sağlam olanı isteyeceğiz ve ona göre düşüneceğiz. Ayrıca sorumluluklarımızı her zaman olduğu gibi yerine getirmek için gayret göstereceğiz. Yeni bilgilere açık olmalı, gelişmek adına neler yapabiliriz bunlar üzerinde durmalıyız. Yeteneklerimizi, tecrübelerimizi eğitim, iş veya başka yollar aracılığıyla insanlarla paylaşacağız. Güvenilir ve dürüst yaklaşımlar, ılımlı bir duruş, güçlü bir moral duygusuyla hayatımıza sahip çıkacağız. İnanmak çok önemli. Merkür-Boğa burcunda bizi aşk hayatımızla ilgili konularda doğru bir saptamada bulunmaya çağıracak. Aklımız ve duygularımız sağlam olandan yana. Ancak saplanıp kalmayacağız. Dediğim dedik davranmadan, yapıcı tarzda düşünerek hareket etmeliyiz. Karar verme aşamasında olduğumuz hangi konu olursa olsun bunun bize ilerideki faydalarını gözeteceğiz. Toplumdan ayrı değil, iç içe olarak farklı insanlarla irtibatta bulunarak, kendimizi geliştireceğiz. İşte o zaman karşımıza uygun seçenekte insanlar çıkabilir, hayata daha kuvvetle yanıt verebiliriz. Şimdi ay içindeki görünümlere bir bakalım. Böylece durumu daha net anlayabiliriz.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde zihnimiz huzur ve güvenliği arzuluyor ve güçlü sezgilerimiz bize rehberlik ediyor. Böylece hem emniyet duygusu içinde durumları ele alıyoruz hem de ideallerimize göre kararlarımızı veriyoruz. 5 ve 9 Mayıs tarihlerinde hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyorsak öncelikle etrafımızdaki dünyaya, paylaşımlarımıza, kimlerle ilişki kurduğumuza, amacımıza bir bakmak lazım. Dış etkenler üzerimizde baskı kurduğunda hemen aklımıza hedefimiz gelsin. Hayatımızdaki terslikler veya zorluklar bizi yıldırmasın. Aksine bunların gelişimimiz için gerekli olduğunu bilirsek, yolumuzun üzerindeki taşlara kafamızı takmayız. Gücümüzü boş yere tüketmeyiz. Eğer bir amacınız yoksa o zaman durmayın, kendinize bir zirve belirleyin. Çünkü amaçsız insan yapraklar gibi rüzgarda savrulmaya mahkumdur. Güçsüz değilsiniz. Gücünüzün farkında değilsiniz sadece. Güneşi göremiyorsak bu ondan mahrum olduğumuzu göstermez. Bakış açımızı değiştirirsek, aydınlığı fark edebiliriz. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde sağlam bir hedef ve kararlar verebilme gücümüz yüksek. Kontrol etmek, kontrolümüzü elimizde tutmak isteyeceğiz. Ancak sabit fikirli ve baskın tarzda hareket etmeyelim.

Kova Burcu

Sevgili Kovalar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu geçiş geleceğimizi garanti altına alabilecek ailevi, ev, paylaşımlarımız ve iş yaşamımızla alakalı konularda odaklanmamızı sağlayacak. Bu meseleler üzerinde eğer karışıklıklar varsa bunları akıllıca gözden geçirdiğimizde dönemi gayet olumlu şekilde değerlendirebiliriz. Ancak esnek olmayı da bileceğiz. Sorumluluklarımızı ve dış dünyanın bize olan uyarılarını görmezden gelemeyiz. Öyle bir denge kuracağız ki, hem kendimizle barışık olacağız hem de bir hedef belirleyip onu elde etmek için mücadele vereceğiz. O zaman şimdi bir bakalım Merkür geçişinin Mayıs ayındaki önemli tarihlerine. Ona göre bu enerjinin burcunuz üzerindeki yansımalarını anlayarak bir yol tespitinde bulunalım.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde doğamızda bulunan yeteneklerimizi, güzelliklerimizi, başkalarıyla bağlantıda bulunarak veya kendi içimizde geliştirmek adına öne sürebiliriz. Bu öne sürme, illa dış dünyada olacak diye bir şey yok. İnsan kendiyle temasta bulunmak adına bunları kullanabilir. Sözgelimi huzurlu olmak, güçlenmek için. Sezgilerimiz bize rehberlik ederken, biz de kendimizle temasa geçmenin iç deneyimlerini yaşayabiliriz. 5 ve 9 Mayıs tarihlerinde, ev yaşamından iş hayatına uzanan bir köprü üzerinde tercihlerimizi gözden geçireceğiz. Kendimizi yormadan, kendimize baskı uygulamadan, illa şu şöyle bu böyle olmalı diyerek dayatmadan, zaman ve şartlar neyi gerektiriyor, hayat bize nasıl bir yol açıyor, neler yolumuzda engel yaratıyor bunları ele alacağız. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde ev-aile ve birçok mesele üzerinde gücümüzü yanlış kişiler veya inatlaşmalar yüzünden kaybetmemeye dikkat edeceğiz. Doğru hedef tayini için akıllıca düşüneceğiz. Amacımız her ne ise, buna göre planlamada bulunacağız.

Balık Burcu

Sevgili Balıklar 1 Mayıs saat 18:37-15 Mayıs saat 23:41 tarihleri arasında Boğa burcunda seyredecek Merkür size, düşüncelerinizi toparlama, sakin ve aklı başında yapıcı biçimde hareket etmenizde yardımcı olacaktır. Aile içi ilişkilerde, yaşadığınız ev ortamıyla ilgili meselelerde huzurun sağlanması ve istikrarlı bir şekilde yaşanılması adına neler yapabiliriz, bunların üzerinde durmanızda yardımcı olacaktır. Belki başka bir yere taşınmak isteyebilirsiniz. Eğitim veya iş dolayısıyla görüşmeleriniz olabilir. Bir mesele üzerinde eşinizle veya sevgilinizle, yakın çevrenizden biriyle konuşabilirsiniz. İlişkinizi, iş ortaklığınızı, ailenizle ilgili konuları ele alabilirsiniz. Sağlamcı düşünüp, güvenilir insanlara yönelirsiniz. Merkür-Boğa burcu geçişi bu iki haftalık süreçte, evlilik, ilişki, aile hayatı ve iç dünyanızla ilgili meselelerde zihninizi sakinleştirir. Şimdi birlikte Mayıs ayındaki görünümlerine bir bakalım. Böylece hangi alanlarda ne gibi enerjilerimiz var anlayalım.

 

Merkür-Boğa burcu seyrinin Mayıs ayındaki etkili tarihleri: 4, 5, 7, 8, 9 Mayıs. 4 Mayıs tarihinde bir yandan sağlam, uzun vadeli, kazandırıcı olana yöneleceğiz diğer yandan ideallerimizi gerçekleştirmek adına düşüneceğiz. 5 ve 9 Mayıs tarihlerinde gelişmeniz, büyümeniz yönünde istikrarlı ve kararlı bir şekilde hedeflerinizi gözden geçirebilirsiniz. Jüpiter-İkizler geçişinin yılın başından bu yana belirttiğim tuhaflıkları, bizi kararsız kılan gölge yanları Haziran sonunda bitene kadar, ben derim ki, kafanız karışmasın. Kendinizle olan bağınız kopmasın. Ancak uzun vadeli düşünmek zorundasınız. Eğer Şubat sonundaki olumlu enerjilerden fayda görmüş bir Balık iseniz, bu tarihlerde yeni iş görüşmeleri, bir şeylerin yerli yerine oturmaya başlaması, ilişki meselelerinde anlaşmazlıkların giderilmesi mümkündür. Eğer o tarihlerden bu yana devam etmekte olan belirsizlikler varsa, lütfen sakin olunuz ve bu ay, acil kararlar vermeden önce iyi düşününüz. Mayıs ayı önemli. Olan bitene çok iyi bakmalıyız. 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde hırslı ve gayet azimli bir şekilde görüşmelerde bulunabiliriz. Karşımıza fırsatlar çıkabilir, zorlandığımız konularda kolaylıklar yaşanabilir. İletişim ve haberleşme, bilgilenme, gelişim anlamında durumunuzu gözden geçirerek, kendinize hedefler tayin edebilirsiniz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER burç yorumları, bütün burç yorumları, gezegenlerle burç yorumları, gezegenlere göre burç yorumları, gezegenlere göre burçlar