İzmir'in Pişisi Yımırta'da

Magazinizmir.com olarak Cihangir'in en güzel kahvaltı mekanına konuk olduk.Cihangir’in en güzel kahvaltı salonlarından biri Yımırta. Rahat ortamı ile sabahların buluşma noktası. Harika bir kahvaltı istiyorsanız, Yımırta sizi bekliyor.

Yımırta Mehmet Ali Erbil’in açtığı bir mekan. Mekanın işletmecisi Tunç Kökkaya. Aile ortamı yaratıldığı için sohbetin en güzel yerini de Tunç Kökkaya ile yakalayabiliyorsunuz. 
Mekanın içerisinde bir bahçe var ve kışın kapatılarak kullanılıyor. İstanbul’un soğuğundan kurtulurken bahçe keyfini yaşıyorsunuz.

En iyi menülerinin başında Pişi geliyor. Pişi İzmir’in en çok sevilen yemeklerinden birisi. Pişiyi biraz anlatmak gerekirse, bildiğimiz mayalı hamur kızartması. Yımırta’da bu çok iyi yapılıyor. Tamamen pişmiş ve çıtır çıtır karşınıza geliyor. Pişi’nin yanında acıka, peynir ve reçel geliyor. Tatlı gibi yemek isterseniz de çikolata kreması isteyebiliyorsunuz.

Pişi İstanbul’un en gözde mekanlarından birisi. Eğer İstanbul’a gidiyorsanız magazinizmir.com olarak uğramanızı tavsiye ederiz
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER pişi, izmir pişi, istanbul yımırta, istanbul yımırta mekanı, mehmet ali erbil mekanı, mehmet ali erbil yımırta