2014 Yılında Burcunuzu Neler Bekliyor?

2013 yılı kimine göre muhteşem kimine göre bir an önce bitmesi temenni edilen bir yıldı. Peki ümit ve hayallerle beklenen 2014 yılında sizin burcunuzu neler bekliyor? Yeni süprizler ve dikkat etmeniz gerekenlerle 2014 yılı ve burcunuz Magazin İzmir'de...Balık
Balık Burcu 2014 yılı sizin için çok çabuk geçebilir.
Ne günlerin, ne de mevsimlerin hızına yetişebilirsiniz.
Çünkü aşırı yoğun bir çalışma temposuna girip geliştireceğiniz bu istikrarlı sistemle, neredeyse insan dayanıklılığının son sınırını test eder görünümü vererek çevrenizdekileri şaşırtabilirsiniz.
Sırrınız, en rutin işleri bile oyun oynar gibi yapmanız olacak olasılıkla ve çalışmalarınızı takdir kazanmak için değil, kendi amaçlarınız doğrultusunda sürdüreceksiniz.
Aynı anda çok sayıda projeye yoğunlaşmanızın, zamanınızı kontrollü kullanmanızı kaçınılmaz kılacağını tahmin edersiniz.
Eğitiminizi de önemseyecek ve edindiğiniz bilgileri işinizde kullanmak isteyeceksiniz.
Ama bu olası eğilimlerinizden sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmemesine dikkat etmeniz gerekli.
Düşünceleriniz ve bununla bağlantılı olarak yaşam tarzınız ve dış görünümünüzle ilgili farklılaşma sürecek.2014’te de, değişimler sizi ve yaşamınızı büyütecek denebilir.
Son yıllara dek, belki belli çevrelerde sezgisel ve duygusal doğanızı gizleme eğilimi göstermiş olsanız bile, artık bu ayrıcalıklarınızı gözler önüne sermekten çekinmeyeceksiniz.Duygusal yönünüz fark edilmeyecek gibi değildir.
Bu nedenle olsa gerek, çoğunuz kendinizin “zeki”olmaktan çok, “tatlı biri” diye nitelendiğinize tanık olmuşsunuzdur.
Ama son yıllarda, bu durumun değişmeye başladığının sanırım siz de far-kındasmızdır.
Doğuştan sahip olduğunuz yoğun sezgilerinizle, artık edinmeye başladığınız bilgileri aynı kapta yoğurarak insanlar için çok yararlı olabilir ve bu arada tabii, kendi yaşamınızı da ilerilere taşıyabilirsiniz.
Sözünü ettiğimiz bu durum yalnızca 2014 ile ilgili değil, gelecek yıllarda da söz konusu eğilimleri güçlü bir biçimde taşıyacaksınız.
Ama bu sene, belli açılardan Zodyak’ın torpilli burçları arasında yer aldığınız söylenebilir.
Aslında, sizin için 2014 harika görünüyor.
Ciddiye almanız gerekli tek ama önemli bir olumsuzluk ise, sağlığınızla ilgili.Bu yıl, uzun saatler boyunca ve yorucu işlerde çalışabilirsiniz.
Ama bunun tam aksine, kendinizi baskı altına almamak adına ya da mükemmel olamamaktan korkarak çalışmaktan kaçmanız da beklenebilir.
Yine de, uzun saatler boyunca ve yorucu bir tempoyla çalışmanız ve özellikle yönetimin sizde olacağı işlerde sorumluluk üstlenmekten mutluluk duymanız olasılığı çok daha yüksek görünüyor.
Özellikle, detay ve araştırma gerektiren bunaltıcı projelerde son derece başarılı olabilirsiniz.
Kolay işleri ise, olasılıkla sevmeyeceksiniz.
Ancak, bu eğiliminiz problem yaratabilir.
Kendinizi öyle bir baskı altına sokabilirsiniz ki ancak hastalanarak bu yoğunluktan kurtulabilirsiniz.
Sorumluluk ve kendini adama duygunuz çok güzel olsa ve sizi mutlu eden işlere yönelmenizi sağlasa da, dengeyi bulmaya çalışmanız sağlığınız açısından kuşkusuz çok daha iyi olacaktır.2014’te, sağlığınızı önemsemelisiniz.
İşinizde ihtiyaç duyduğuz enerjiye sahip olabilmeniz için düzenli bir yaşam sürmeniz gerekli.
Öncelikle, yeterince uyumaya gereken önemi vermelisiniz.
Uykusuzluk ayrıca sizi fazla yemeye yöneltip özellikle çikolata ve makarna türü direkt olarak enerji veren besinleri fazla tüketmenize yol açabileceği için, dengesiz beslenmenin yaratacağı birçok sorunun yanı sıra, alerji gibi cilt problemleri de yaşayabilirsiniz.
Bundan daha önemlisi, vücudunuzda kalsiyum eksikliği ve kaslarınızda veya omurganızda sertlik oluşabilir.
Vücut direnciniz ve enerjinizdeki noksanlığı sağlıklı beslenme ve vitamin takviyesi ile gidermeye çalışmalısınız.
Ayrıca, yaşamınıza düzenli olarak yapacağınız bir spor etkinliğini katmanızda kuşkusuz yarar var.
İlginç biçimde başkalarından göreceğiniz şefkat ve fiziksel temas, sağlığınızı olumlu yönde etkileyebilir.
Düzenli masaj ise, sizde terapi etkisi yapabilir.Gözünüzü korkuttuysam, hemen belirtmeliyim ki yeni yılda, son derece zevkli geçecek seyahatlere, tatillere de çıkabilirsiniz.
Eğer herhangi bir yere gitmezseniz, bu kez uzakta yaşayan dostlarınız, yakınlarınız size gelebilirler ve ziyaretleri gerçekten de özel olabilir.
Olağan biçimde, hemen tüm ilişkilerinizi yine uyumla sürdüreceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.
Evliyseniz, eşinizin ailesiyle de iyi ilişkiler içinde olabilir ve onlardan önemli destekler görebilirsiniz.
Aslında yalnızca eşinizin ailesi değil, farklı etnik kökenlerden gelen tüm insanlarla çok iyi ilişkiler içinde olup onlardan büyük yararlar görmeniz söz konusu.Bilgiye olan açlığınız ise, sizi yeni kavrayışlara ulaştırabilir; diğer bir deyişle, yaşama daha geniş bir pencereden bakmaya başlayabilirsiniz.
Bunun uzantısında, eğitimde çok başarılı olabilirsiniz.
Yabancı bir ülkede eğitim görmeniz ya da çalışmaya karar vermeniz de olasılıklar kapsamında düşünülebilir.
Eğer bir yazar ya da eğitmenseniz, çok başarılı geçecek bir yıla hazırlanmalısınız.


Kova
Kova burcu 2014 yılında, romantik ilişkilere yaklaşımınız tamamen farklılaşabilir.
Geçmişteki özgürlük ideallerinizin biçimlendirdiği ilişkilerinizi sorgulayarak aşktan beklentinizi netlikle saptama uğraşı verebilir; bu yüzleşme sonucunda henüz tam olarak kavrayamamakla birlikte, duygusal düzeyde belli kararlar alma noktasına gelebilirsiniz.
Bir yıllık süreci aşan bir dönüşüm geçirmekte olduğunuz için değişen istek ve eğilimleriniz belki sizi şaşırtabilir ve ilişkilerinizde gelgitler yaşamanıza yol açabilir.
Bu olası iniş çıkışların aşk yaşamınıza renk katacağını düşünürsek, 2014 yılının size romantizm, kariyerinize ilişkin harika fırsatlar ve bol kazanç potansiyeliyle birlikte geldiğini söyleyebiliriz.
Son olarak, 2014 ya da sonraki yıllar, size düşlediğiniz güzellikleri sunabilir!Yeni yılda, özgür doğanızın gerektirdiği yalnızlık ile kalıcı bir ilişki kurmak arasında kalıp kendi savaşınızı vereceksiniz gibi görünüyor.
Karşınıza öyle biri çıkabilir ki tüm bilinçaltı korkularınızın ortaya dökülmesine yol açarken aynı zamanda, size özlemlerinizi de anımsatabilir.
Yıl boyunca yaşayabileceğiniz duygusal gelgitler ise, bu zorlu kararı almaya çalışmanızın doğal bir sonucu, bir tür dışavurumu olabilir. 2014 burç yorumları, Aslında, uzun süreli ve kapsamlı bir dönüşümden geçiyorsunuz.
Geçmişe oranla romantik eğilimlerinizin arttığını fark edebilir; özgür Kova kadınıyken, düşlenen sevgili Balık’a dönüşmenizi ve size kol kanat geren bir sevgiliden bu denli hoşlanmanızı anlamlandıramayabilirsiniz.
Eğer erkekseniz, bu kez doğanızın daha ılımlı hale geldiğinin, başkalarına karşı daha tolerasiı davranmaya başladığınızın farkına varmanız beklenebilir.İdeal sevgiliniz, yönetim becerisiyle kendini belli eden ve işleri çekip çevirerek size önemli bir konfor sunan kadınlardır.
Bu anlamda, yaşamınızda pek bir şey değişmeyebilir.
Yalnızca eşiniz ya da sevgilinizin başına saksı düştüğünü düşünebilir ve niçin kariyer ya da bir başka amaç uğruna kendini bu denli zora soktuğunu anlamayabilirsiniz.
Sizin için net olarak belirtebileceğim nokta şu; önceki yıllarda heyecanlı bir ilişki yaşayıp sevgiliniz ya da eşinizle dikkat çekici ve çok sevilen bir çift olmanıza karşın, artık yavaş yavaş içe dönebilir ve birbiri nize daha sıkı bağlanabilirsiniz.
Gerçi eskiden de öyleydiniz muhtemelen; ama bu, dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyordu yalnızca.
Asıl farklılık, ilişkilerinizde fikir tartışmalarının payının giderek azalması ve yerini, yoğun sevgi ve romantizme bırakması olabilir.Bilinen karakteristik özellikleriniz olan düş gücünüz ve sezgilerinizin giderek daha da yoğunlaşmaya başladığını tarifi edebilir ama bu fantezi düzeyindeki veri bombardımanı altında, hayallerinizi ve rüyalarınızı eskisi gibi net olarak kavrayama-maktan da rahatsızlık duyabilirsiniz.
Yine de, bu durumdan şikâyetçi olduğunuz pek söylenemez.
Kişiliğinizdekı bu olası farklılaşmalar sonucunda, 2014 yılında kariyerinize ve dolayısıyla kazancınıza ilişkin aniden ortaya çıkacak parlak fırsatları sezgisel olarak algılayıp değerlendirebilir ve sonuçta, önemli gelişmeler kaydedebilirsiniz.Eğer olgun yaştaysanız, bu yıl duygusal ilişkilerinizi, geçmişteki aşklarınızı sorgulama eğilimine girebilir ve nasıl bir aşk yaşamak istediğinizi saptamaya çalışabilirsiniz.
Gerçek arayışınız sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişki olacak olasılıkla ama bunu anlamanız zaman alabilir.
Duygusal gelgitleriniz ve kararsızlıklarınızın sona ereceği bir an gelecek mutlaka ve görünen o ki ilişkiler konusunda, daha aklı başında bir yaklaşım geliştirmeyi başaracaksınız.Ancak, ilişkiniz nedeniyle çok sayıda kişi tarafından kıskanılmanız ya da sevgilinizle çeşitli sorunlar yaşamanız olasılığı var.
Bunların tümü aşılabilir problemler gibi görünüyor.
Çünkü gerçekte, yaptığınız iç hesaplaşma nedeniyle birlikteliğinizi yokuşa süren siz olabilirsiniz.
Çok derinde, hayal kırıklığı endişesi taşıyıp taşımadığınızı kendinize sormalısınız.Hiçbir ilişki, sizin birlikteliğiniz kadar olumsuz eleştiriden etkilenmeyecektir.
Bu nedenle, ilişkilerinizde ne yaşarsanız yaşayın, sevgilinize karşı olan tavrınıza ve üslubunuza çok dikkat etmelisiniz.
Eşiniz ya da sevgiliniz mantık çerçevesinde davranıp görünürde ölçülü tavrını ve ciddiyetini koruyabilir ama onun bu görünümü sizi yanıltmamak; geride çok derin bir romantizm ve aşırı hassas bir kalbin olduğunu bilerek onu incitmemeye çok özen göstermelisiniz.2014 yılının, en parlak vurgu yaptığı yaşam alanlarından biri kariyeriniz.
Öyle ki bu yıl elde edeceğiniz bir başarı, ömür boyu yolunuzu açabilir.
Genel olarak ise, kariyerinizde çok sayıda önemli başarı elde edebilirsiniz.
Özellikle grup çalışmalarında bulunarak ve insanlığın yararını gözeteceğiniz iş alanlarına yönelerek olağanüstü başarılar elde etmeniz mümkün olabilir.
Bu yıl iş değişikliği yaparak çok daha iyi konumlara gelebilirsiniz.
Fırsat niteliği taşıyan, harika teklifler beklemelisiniz.
Önemli mevkideki bir insandan çok özel bir yardım görerek kariyerinizde ilerleme sağlamanız olasılığı çok yüksek.
Mesleğinize ilişkin olarak, arkadaşlarınız da size önemli katkılar sağlayabilirler.
İşte elde edeceğiniz başarılar, doğal olarak gelirlerinize de yansıyacaktır.
Ama özelikle yılın belli dönemlerinde, sürpriz biçimde ve yüklü miktarlarda kazançlar sağlamanız olasılığı var.Kariyerinizde çok iyi bir konum elde edebileceğiniz bu yılı iyi değerlendirmelisiniz.


Oğlak
Oğlak 2014’te yepyeni sosyal ortamlara girmeye hazır olmalısınız.
Bu yıl çok farklı çevrelerden, çok sayıda yeni dost edinecek, eski arkadaşlarınızla da “yaşamı paylaştığınız” için mutluluk duyacaksınız olasılıkla.
“Sırlar” ya da çok önemli destekler arkadaşlıklarınızı bu kadar özel kılacak belki de… Bir arkadaşınızın size, maddiyatla bağlantılı olağanüstü katkılarda bulunması sonucunda umutlarınızı, hayallerinizi gerçekleştirebilecekken, bir başka dostunuz nedeniyle ciddi kayıplara uğramanız olasılığı var.
Buradan da tahmin edebileceğiniz gibi 2014 yılında birincil konunuz para yönetimi ve sahip olunan değerleri korumak olacak.
Son olarak, sürpriz aşklara hazır olmalı ama aynı zamanda, dünyaya bir sis bulutunun ardından bakacağımızı da hiçbir zaman unutmamalısınız.Sizin için toplumsal konumunuz ve dışa karşı iyi görüntü vermek çok önemlidir.
Dolayısıyla, hiç kimseye bir şeyler borçlu olmayı istemezsiniz.
Bu nedenle de, yine hiç kimseden kolay kolay bir şey talep etmezsiniz.
İnsanların başkalarına “muhtaç” durumda olması, sizin için kolay anlaşılır bir konu değildir.
Karşılığını ödemeden birilerinden herhangi bir talepte bulunmayı, gizliden gizliye ayıplarsınız.
Çünkü size göre, çalışır ve sorumlu davranırsanız, para ile ilgili bir derdiniz de olmaz.
Çoğunlukla kötü durumda olanlara yardımcı olmakla birlikte, bunu içten gelerek yapmaz, en azından yargılayıcı davranırsınız.
Ancak, 2014 yılında birtakım parasal güçlükler içine girmeniz nedeniyle sözünü ettiğimiz durum değişebilir.Şunu unutmamalısınız, insanız ve hepimizin zor zamanları olabilir; yinelersek, başkalarının acılarına karşı hassasiyet göstermeli ve siz de gerektiğinde yardım istemekten çekinmemelisiniz.Bu yıl harika arkadaşlar edinebilirsiniz.
Yaşama derin bir kavrayışla bakan, rahat insanlar etrafınızı çevirebilir.
Bu biraz da, sizin iyi bir arkadaşın sahip olması gerekli nitelikleri taşımanızdan kaynaklanıyor olsa gerek.
Arkadaşlarınız çok farklı çevrelerden gelseler de, onlarla sizi buluşturan bir ortak payda olacaktır ve bu özellik tümü için geçerliliğini koruyacaktır.
Eğer son birkaç yıldır evlilik, kariyerinizdeki yoğunluk ya da bir başka nedenle görüşemediğiniz arkadaşlarınız ya da bir arkadaşınız varsa, onlarla yeniden birlikte olmaya başlayabilirsiniz.Bu yıl elde edeceğiniz en büyük kazançlar ya da uğrayabileceğiniz en ciddi zararlar, sosyal ortamlarda tanıştığınız kişiler aracılığıyla gelebilir.
Bir arkadaşınız sizi yanlış insanlarla tanıştırarak, iyilik yapmak isterken ciddi zararlarla sonuçlanacak bir yöne itebilir; buna karşın diğer bir arkadaşınız, olağanüstü fırsatları ayağınıza getirerek maddi sorunlarınızı büyük oranda çözümlemenizi sağlayabilir.
Daha dar kapsamlı olarak bir arkadaşınız size destek vermeyi reddeder ya da borcunuzu zamanında ödeyememeniz nedeniyle aranızda tatsızlık çıkarken, bir diğerinin size önemli katkılar sağlaması, yıl içinde yaşanabilecek detaylar arasında sıralanabilir.
Yılın belli dönemlerinde, tüm bu olumlu ve olumsuz durumları bastıran çok hoş gelişmeler bekleyebilirsiniz: Bir arkadaşınız size çok önemli bir katkı sağlayarak içinde bulunmanız muhtemel finansal sorunları neredeyse kökten çözümlemenizi sağlayabilir.

Yay
Yay burcu 2014’te kendi içinize dönüp genel anlamda yaşamı sorgulama eğilimi geliştirebileceğinizi ve zihinsel ya da daha çok ruhsal çabalarınızla, yaşamı tanımak isteyeceğinizi söylemek mümkün.
Bu yıl başkalarına karşı daha da şefkatli ve yardımsever davranmakla birlikte, bireysellik hakkınızı saklı tutabilirsiniz.
Eksantrik düşüncelere kapılarak eski tanıdıklarınızla pek tat bulamayabilir ve yalnızlığı her şeyden çok sevebilirsiniz.
2014 size kendinizi aşmayı vaat ediyor.
Eğer net bir hedef belirleyebilirseniz, bu yıl doktora yaparak ya da herhangi bir biçimde eğitime yönelerek kişisel gelişimize katkıda bulunabilirsiniz.2014 yılını minimum zarar ve maksimum fayda ile geçirebilmek için kişiliğinizdeki gücün farkına varmalısınız.
Görünen o ki mistik eğilimlerden kendinizi kolay kolay soyutlayamayacaksınız.
Bu eğilimlerinize direnmeniz de hiç iyi sonuç vermeyebileceği için aklı başında ilgilere yönelerek yine kendinizi bilinçaltı yönlendirmelerinize teslim etmiş olur ve bu arada, bilinçaltınızın zengin esinlenmelerinden ve sezgi gücünüzden de yararlanabilirsiniz.
Sözgelimi Reiki türü uygulamaları merak ediyorsanız bunları öğrenebilirsiniz.
Bu arada, bunu çoktan öğrenmiş olabileceğinizi düşünmeden edemiyorum.Astrolojiyi öğrenmeye çalışmanız, ayaklarınızı biraz daha yere yakınlaştırabilir belki.
Ruhunuza ve bedeninize iyi bakmanız halinde çok iyi sonuçlar alabileceğiniz bu yılı, mistik yönelim gereksiniminizi de göz önünde bulundurursak, yoga ve me-ditasyon uygulamalarına yönelerek değerlendirmeniz gerçekten iyi bir fikir olabilir.
Ama yalnızca meditasyon değil, yoga da yapmalısınız.
Yoga, zihinsel ve duygusal bütünlüğü sağlayarak konsantrasyonunuzu artıracak, kendinizi boş hayallerde ve düşüncelerde dağıtmanızı önleyecektir.
Bunun, bedeniniz üzerinde de harika etkileri olduğunu göreceksiniz.Başkalarını kurtarabilmeniz için en önce kendinizi kurtarmak zorunda olduğunuzdan, bu yıl yaşamınıza doğru insanları katmaya çok önem vermelisiniz.
Mistik eğilimlerinize bir sınır çizmeli, belli çerçeveye oturttuğunuz ilgilerinizle yetinmeli ve kalan zamanınızı son derece etkin olabileceğiniz ekip çalışmalarına, grup projelerine dahil olarak değerlendirmeye bakmalısınız.
Grup ortamlarında, bire bir ilişkilerde olduğunuzdan çok daha etkili olabilir ve kişiliğinizdeki gücü daha derinden hissedebilirsiniz.
Son olarak, iyi bir eğitim almak için kendinizi zorlamalısınız.
Eğer okul yıllarınız geride kaldıysa, bir kursa giderek ya da daha iyisi doktora yaparak bir hedefe odaklanabilir ve zihninizi toplayıp ayaklarınızı yere sağlam basabilirsiniz.Eğer evliyseniz, bu yıl eşinizin ailesiyle sorunlarınız olabilir.
Özellikle kayınvalidenizle tüketici bir ilişki içine girmeniz söz konusu.
Eğer böyle bir olumsuzluk görülürse, bu durumun hatalı algılamalarınız sonucunda oluşabileceği fikri üzerinde durmalısınız.
Diğer bir olasılığa göre ise, onunla ilgili endişeleriniz olabilir.
Genelde, bu yıl daha da çok kişi tarafından sevildiğinizi göreceksiniz.
Muhalefete düştüğünüz insanlarla bile, uzlaşmaya varmanız, hatta dost olmanız mümkün.
Bunun bir nedeni de, mistisizme yönelmenize de yol açan yoğun duyarlılığınız; insanlara her zamankinden daha da fazla sevgi ve şefkat göstermeniz olabilir.
Yardıma ihtiyacı olanlar için elinizden geleni ve hatta fazlasını yapmak isteyebilirsiniz.
İnsanları yargılamaksızm, ihtiyaç duydukları maddi ya da manevi desteği onlara sunmak size huzur verebilir.
Neyiniz var, neyiniz yoksa, başkalarıyla paylaşmaktan mutluluk duyabilirsiniz.
Eğer olanaklarınız kısıtlıysa, görme engellilere kitap okuma, sosyal yardım kuruluşlarında çalışma türü projelerin içine girebilirsiniz.
İlginç biçimde, zor zamanlarınızda siz de sürpriz destekler görebilirsiniz.Eğer bir sıkıntınız olursa, ihtiyacınız olan şeyi evrene sipariş vermelisiniz.
Hayal kurarak ve tasarımlayarak, yani istediğiniz şeyi gözünüzün önünde canlandırarak arzularınıza kavuşmanız mümkün olabilir.
Yine ilginç biçimde, bunun astrolojik yorumu, geçmişteki iyi davranışlarınızdan kaynaklanan sürpriz destekler görmeniz biçiminde anlatılır.
Eğer maddi sıkıntılarınızı çözümleyemediğiniz anlar olursa, karamsarlığa ka-pılmamaya dikkat etmelisiniz.
İyimserliğinizi korursanız, içinde bulunduğunuz sorunları aşmanız da kolaylaşacaktır.


Akrep
Yıldızınız Antares’i, diğer adıyla “Akrep Kalbi” ni Zodyak’ın başında taç yerine taşıyacağı 2014, tek kelimeyle olağanüstü bir yıl olabilir sizin için.
Başarı, zenginlik, mutluluk ve fazlasını vaat ediyor size yeni yıl.
Beklentilerinizi sınırlandırmanız ve gerçekçi davranmayı başarabilmeniz halinde, kariyerinizde aşama kaydederek düşlediğiniz pozisyonları elde edebilir; dönemsel olarak büyük kazançlar sağlayabilir; ruh eşinize rastlayıp mutlu bir evlilik yapabilir ve kısacası, yaşamınızın geliştiğini görebilirsiniz.
Tüm bunların başlangıcında ya da sonucunda, mutluluğu yakalayacak olmanız belki de en güzeli… Yaşama doğru esnemeye hazırlanın ve karşınıza çıkacak harika fırsatları değerlendirmek için gözlerinizi kocaman açın! 2014’te yepyeni bir alanda kariyer yapabileceğiniz gibi, işinizde bir ya da birkaç kademe yükselebilirsiniz.
Bu bir bakıma, okul yıllarımızda bir üst sınıfa geçmek ya da liseyi bitirip üniversite eğitimine başlamak gibi düşünülebilir.
Eskiyi öğrendiniz, hazmettiniz ve şimdi, yeni bir katta ya da yeni bir sınıftasınız.
Dolayısıyla yeni insanlarla tanışacak, yeni standartlarla karşılaşacak ve farklı yöntemleri kullanmak durumunda kalacaksınız.
Yani, öğrenmeniz gereken çok şey olacak.
Yeni yöntem ve yaklaşımlardan haberdar olmanız, bilgi ve becerilerinizi artırmanız, kısacası kendinizi geliştirmenizin gerekliliğini hissettireceksiniz.
Yeni kariyerinizde elde edeceğiniz başarı ya da mükemmelliğe ulaşabilmek, ancak bu şekilde mümkün olabilecek.
Kısacası, çalışmalarınız yeni bilgiler edinmeyi gerekli kılacak ve iş ve bilgi kol kola yürüyecek.
Eğer bu bilinçle hareket ederseniz, her ne kadar önemsemeseniz de -kaldı ki asla önemsememelisiniz- size muhalefet eden kişilerin ya da rakiplerinizin dahi takdirini kazandığınızı göreceksiniz.
Ulaştığınız yerin, sarsılmaz olması gerekiyor.
Bu süreçte, bir tür çıraklık evresinden geçerek ustalaşacaksınız.
Siz Akrepler, Aslan’la birlikte, Zodyak’ın kendi değerinin farkında olan bireylerisinizdir.
Siz ne olup olmadığınızı çok iyi bilir, Aslan gibi başkalarının görüşlerinden etkilenerek potansiyelinizi olduğundan büyük görmezsiniz.
Ama bu yıl, durum farklılaşıyor… Öncelikle, özgüveniniz daha da güçlenecek.
Kişisel cazibeniz olağanüstü olacak, kapılar size kendiliğinden açılacak, risk almaktan çekinmeyecek ve bu nedenle de, olasılıkla çok şey kazanacaksınız.
Ancak, “risk” aynı zamanda, bıçak sırtında bulunmak anlamında da düşünülebilir.
Bu nedenle, madalyonun diğer yüzünü görmezlikten gelmemeli ve kapasitenizi aşan alanlara girmemeye dikkat etmelisiniz.
Bu çok özel yılın önemini hemen kavrayamayabilirsiniz belki.
Kararlarınızı almalı ve harekete geçmelisiniz.
Çünkü geleceğinizi biçimlendirebilmek ve böyle bir şansı bir daha elde edebilmek kolay olmayacak ve o zamanlar geldiğinde hâlâ bu treni bekliyor olursanız, sizin varmanız gereken istasyonlarda ya da bulunmanız gereken vagonlarda kim yolculuk edecek? Eğer başarılı olmak istiyorsanız, kararsızlıktan ve rahat davranmaktan kaçınmalı; 2014 yılını çok iyi değerlendirmelisiniz.
Aşk yaşamınız, kariyeriniz, finansal durumunuz, dostluklarınız, sağlığınız ve yaşama özgü diğer birçok konuda çok şanslı olacaksınız.
Dolu dolu geçecek bir yıla hazırlanmalı; bir anınızı bile boşa geçirmemeli; hedefleriniz doğrultusunda ilerlerken aynı zamanda yaşamın tadını da çıkartmalısınız.

Terazi
Terazi Burcu 2014 yılında bir tür ilişkiler yumağıyla uğraşacaksınız gibi görünüyor.
Dostlarınız, iş arkadaşlarınız, sevgiliniz ve çocuklarınız arasında bir denge kurarak ilişkilerinizi yeniden belli bir çerçeveye oturtmanız gerekebilir.
Dolayısıyla, ilişkiler söz konusu olduğunda çalkantılı olaylarla ya da aşmanız gerekli engellerle yüz yüze gelmeniz olası.
Eğer gerçekçi bakışınızı korur ve pratik eğilimler geliştirirseniz, en büyük mutlulukları tadabilir ve sürpriz gelişmeleri kendi lehinize kullanmayı başarabilirsiniz, ilişkilerinizde fırtınalar görüldüğünde ve ani değişimlerle karşılaştığınızda ise, kardeşleriniz size temel bir dayanak oluşturarak varlıklarıyla kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacaklar.
Bu yıl, çalışma sitemlerinizi yenileyerek ve esnek, bağımsız bir çalışma tarzı geliştirerek fırsatları değerlendirebilir; bunun sonucunda, beklentinizin çok üzerinde kazançlar elde edebilirsiniz.
2014 size parasal şans sunuyor.
Finansal açıdan son on yılın en harika dönemine girmiş bulunuyorsunuz.
Sizi ılımlı, zarif halinizle ve uyumlu yapınızla tanırız.
En iyi diplomatlar Terazi burcundan çıkar, çünkü arabulucusunuzdur insan ilişkileri, doğuştan başarılı olduğunuz bir alandır.
2014’te bu “uzmanlık alanınız” üzerindeki becerilerinizi geliştireceksiniz gibi görünüyor.
Bu yıl, bir iş arkadaşınızla aşk yaşayabileceğinize ilişkin, çok güçlü bir vurgu var horoskobu-nuzda Yalnızsanız ya da 2013’ün ikinci yarısından bu yana süregelen astrolojik etkiler altında bu tür bir ilişkiye başlangıç yapmış durumdaysanız, yıldızlar arasındaki karmaşa, sızın için çok sayıda ve birbirinden farklılaşan olasılıklara işaret ediyor.
Karar alma süreçleri sizi herkesten fâzla zorlar.
Şartların son derece değişken ve içinde bulunulan durumların anlaşılmaz olabileceği bu yıl Zodyak’ın tüm üyeleri herhangi bir konuyu netleştirmekte zorlanırken, kendi durumunuzu düşünebiliyor musunuz? Birçok ani gelişmeyle yüz yüze gelip ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz.
Maddiyatla ilgili konularda, oldukça kesin kararlar alacağınızı söylemek mümkün.
Yani, yaşamın bu alanında görülecek değişiklikler sizi pek zorlamayabilir.
Ama ilişkileriniz söz konusu olduğunda, karar alma süreçleri sizi bir tür duygusal çalkantıya sürükleyebilir ve işin içinden kolay kolay çıkamayabilirsiniz.
Böylesi anlarda, kardeşlerinizi aramalısınız.
Onların görüşlerine güvenebilirsiniz.
Ne kadar uzakta yaşıyor ve ne kadar ender görüşüyor olsanız da, sizin için en doğru olanı içgüdüsel olarak bilebilirler.
2014 yılında dostluk ilişkilerinizi ele alırsak, arkadaşlarınızı seçerken çok temel bir ayrım yapmanız gerekecek gibi gözüküyor.
Çünkü ömür boyu sürecek sağlam dostluklar kurabileceğiniz gibi, yaşamdan korkan, güvensiz ve yargılayıcı insanları da kendinize çekmeniz olasılığı var.
Bu sene, sizi en çok zorlayacak alanlardan biri arkadaşlıklar.
2014’te aşk ekseninde dönen entrikalara tanık olabilir; en kötüsü, daima, son derece doğal biçimde karşı cinsin odak noktası olduğunuz için aşk nedeniyle arkadaşlarınız tarafından kıskanabilirsiniz.
Özgür yaşamınız, kendi ayaklarınız üzerinde duruyor olmanız, yetenek ve becerileriniz nedeniyle size yalnızca gıpta edilmeyecek, olasılıkla dost bildiğiniz kişilerin kıskançlık duygularının da hedefi haline geleceksiniz.
İşin kötüsü, bu durumu kabullenmek istemeyip yadsıma eğilimi geliştirebilirsiniz.
2014 yılında, en azından bir arkadaşınızın yanılgılara kapılmanıza neden olarak aşk yaşamınızı olumsuz yönde etkileyebileceğini ya da çocuklarınızla ilgili hatalı kararlar almanıza yol açabileceğini göz önünde bulundurmalısınız.


Başak
Başak Burcu 2014 yılında, yalnız başınıza ve istikrarlı bir tempoyla sürdüreceğiniz çalışmalarınız sonucunda çok önemli başarılar elde edebilirsiniz.
Ancak, bunun için öncelikle zamanınıza kıskançlıkla sahip çıkmanız ve enerjinizi çalan insanları yaşamınızdan soyutlamanız gerekli.
Bu yıl, özellikle işlerinde zihinsel yeteneklerini kullananlar ve “iletişim” odaklı bir mesleği olanlar kariyerlerinde aşamalar kaydedebilir, mutluluk verici gelişmelerle karşılaşabilirler.
2014 yılında bilgi edinmekten duyduğunuz hoşnutluk kadar, kardeşlerinizin katkılarıyla da yaşamınızı daha iyiye taşımanız mümkün olabilir.
Romantik ilişkiler söz konusu olduğundaysa, aşka yaklaşımınız oldukça farklıla-şabilir; geride bıraktığımız yılda farkına varmaya başladığınız gibi, kendinizi özgürleştirirken, aynı hakkı sevgiliniz ya da eşinize de tanıyabilirsiniz.
Yalnızsanız, olasılıkla bireyselliğinizi koruyabileceğiniz aşkları tercih edeceksiniz. Aşk tarotu
Yaptığınız işlerde yaratıcı yeteneklerinizden yararlanarak, kişisel imzanızın fark edilebilir olmasını sağlamanız mümkün.
2014’ün sunduğu olağanüstü fırsatları değerlendirerek çok parlak başarılar elde edebilirsiniz.
İş arkadaşlarınız, ortaklarınız, danışmanlarınız ve kardeşleriniz de size önemli katkılar sağlayabilirler.
Ancak, bu güzel görünümlerin gölgeleri de var.
Öncelikle, sağlığınıza özen göstermeniz; uyku düzenini önemsemeniz ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekli.
İkincisi, 2014’e özgü biçimde, bir yandan olağanüstü fırsatlarla karşılaşırken, bir yandan da neyin iyi, neyin kötü olduğunu bilemeyip hatalar yapmamız ve insanları yanlış değerlendirmemiz tehlikesi var.
Siz de, en büyük fırsatlarla eşiniz, ortaklarınız, danışmanlarınız ve iş arkadaşlarınız aracılığıyla karşılaşırken, gölgeler ayrılık getirebilir ve koşulları olduğundan farklı algılayarak hatalı hareket etmenize yol açabilir.
Atacağınız her adımda dikkatli olmalı ve kararlarınızı çok hassas bir terazide tartmak durumunda olduğunuzu unutmamalısınız.
İlişkilerinizle ilgili duygusal süreçler yaşayabileceğiniz bu yıl, öncelikle sorunlu ilişkilerinizi iyileştirmeli, bağışlamanız gereken birileri varsa onları affetmeli ve eğer gerekliyse, bazı kişilerle de yollarınızı ayırmalısınız.
Bir anlamda ilişkilerinizi kategorize ederek değerlendirmeye almalı ve ruhsal anlamda üzerinizde yük oluşturan kişilerle sorunlarınızı çözümlemelisiniz. 2014 burç yorumları
Yinelersek, ya ilişkide olduğunuz insanlarla bağlarınızı onarmalı ya da onları tamamen kafanızdan atarak bu psikolojik ağırlık ve baskıdan kurtulmalısınız.
2014’ü incelemeyi sürdürürsek, duyarlılığınızın aşırı artacağı bu yıl olumsuz koşullarla karşılaşmanız halinde, karamsarlığa kapılmamaya ve geri adım atmamaya çok dikkat etmelisiniz.
Duygularınızı belli etmeme çabasında olduğunuz için bu tür yaklaşımlarınız hassasiyetinizle ilgili değerlendirilmeyip tembel ve kayıtsız olduğunuz düşünülebilir.
İnsanlar, özellikle de iş arkadaşlarınız sizin olumlu yönlerinizi dikkate almazken, siz aksine iyi niyetli duygularınızla onlar için son derece olumlu düşünebilirsiniz.
Bu duygusal düzeydeki anlaşmazlık, işte sorunlar yaşamanıza ve özellikle iş arkadaşlarınız ve çok daha düşük bir olasılıkla da ortaklarınız ya da eşiniz tarafından hayal kırıklığına uğratılmanız sonucunu doğurabilir.
2014 yılında genel olarak ilişkilerinize değinecek olursam, kardeşleriniz ve ailenizin diğer fertleriyle ilişkileriniz son derece iyi olabilir.
Akrabalarınız ve komşularınıza karşı da oldukça destekleyici ve cömert davranabilir ve karşılığından benzer tepkiler görebilirsiniz.
Ama bu arada, başta değindiğimiz gibi, zamanınıza sahip çıkmanıza ilişkin temel kriterleri unutmamalısınız.
Kardeşleriniz ise, mutlaka daha farklı bir yaklaşımı hak ediyorlar.
Bu yıl kardeşleriniz yaşam amaçlarınıza ulaşmanız yolunda sizi desteklerken, ayrıca evinizin konfor ve güzelliğini artırmanıza da yardımcı olarak önemli katkılarda bulunabilirler. Tarot falı bak
Onlarla birlikte yapacağınız işler sayesinde hem çok eğlenebilir, hem de çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.
Bu, sözgelimi, eviniz için dikeceğiniz bir perde olabileceği gibi, çok daha geniş kapsamlı iş girişimlerinde bulunabileceğiniz anlamına da gelebilir.

Aslan
ASLAN BURCU 2014, size olgunluk vaat ediyor! Geride bıraktığımız yılın ikinci yarısında hissetmeye başlamış ve harekete geçmiş olabileceğiniz gibi, bu yıl kontrolü elinize alarak yaşamınızı biçimlendirmek isteyeceksiniz.
Birçoğunuz yaşamınıza ilişkin önemli bir adım atma eğilimini taşıyacak.
Bazılarınız evlenirken, bazılarınız yeni bir iş kuracak, belki de ilk evine taşınacak ya da ilk çocuğuna sahip olacak.
Romantik ilişkilerinizi ise gerçekçi bir bakışla değerlendirmeniz gerekecek.
Görünen o ki 2014’te kendinize tek ve büyük bir hedef belirleyeceksiniz çok büyük olasılıkla.
Bu, belki de rüyalarınızı aşmakla eşdeğer anlama sahip bir yönelim olacak.
Tam anlamıyla hedefe kilitleneceksiniz, inancınız ve azminizle beslediğiniz ruhsal gücünüz, amacınıza ulaşmanızı mümkün kılabilir.
Bu yıl, kendinizi bilerek, isteyerek baskı altına alacak ama olasılıkla yaşamınızdaki en önemli kazanımlarınızdan birini sağlayacaksınız.
Yeni yıl size güçlüklerle, sorunlarla birlikte gelebilir.
Ama süreç sonlandığında, başka hiçbir unsur ya da kişinin sunamayacağı gerçek bir içsel doyumu, mutluluğu da beraberinde getirmiş olduğunu göreceksiniz.
Bu yıl gökyüzü evlilik, aşk yaşamı, ortaklık ilişkileri, sağlam bir gelecek kurma, sağlık, çocuklar, yaratıcı yetenekler, ev ve aile yaşamınıza vurgu yapıyor.
Yani, yaşamın bu alanlarında sağlıklı bir yapı oluşturmanız gerekiyor.
Şimdiye dek bunu yapabildiyseniz, sorunlarınız azalacaktır.
Ama aksi durumda, yaşamınızda radikal değişikliklere zorlanacaksınız. Fal
Bu yıl yaşamınız dönüşecek, daha iyiye sahip olabilmeniz için öğrenmeniz gereken dersler olduğu ortaya çıkacak.
Eskiden oluşturduğunuz ama doğanıza aykırı ne varsa, sallantı geçirecek.
Eğer temelde yanlış olan bu oluşumların yıkımına direnirseniz, yine çeşitli sorunlarla uğraşmak durumunda kalacaksınız.
Yani, çoğunuz için yaşamsal bir kriz kapıda! Bu zorlayıcı dönemde, disipline olmakta zorlanabilir, yaşamın önünüze koyduğu güçlüklerle uğraşmak istemeyip işin en kolay kısmını tercih edebilir ve bir anlamda, büyümeyi reddedebilirsiniz.
Ama bunun aynı zamanda, mutluluğu ve kişisel doyuma ulaşmayı da elinin tersiyle itmek anlamına geldiğini bilmelisiniz.
Umutlar olmadan yeni başlangıçlar yapmak zordur.
Yeni bir işyeri kurarken, bebek sahibi olmak isterken, bir anlamda, suya ya da kuyuya bir taş atarız.
Bu etkimizin bir de tepkisi olacaktır.
Eğer hamlemiz doğruysa, bu aşamada yüklenmemiz gereken sorumluluklar bizi zorlamaz.
Ama attığımız adım yanlışsa ve belli bir süre boyunca bunu görmezden gelirsek, gelecekte bir gün bize hatamızı düzeltme şansı sunulur.
İşte 2014 yılı, size bu fırsatı sunacak! 2013 Mayıs ayından bu yana söz konusu durumları yaşamaya başlamış olabilir ve bu satırları okurken, “Ama ne şans!” diye düşünebilirsiniz.
Unutmamalısınız ki hatalardan geri dönmek zordur ve bazen bir hatamızı onarmaya çalışırken, bir başka hata daha yapabiliriz.
Yaşamın cilveleridir bunlar.
Bu yıl, spiritüel zenginliğe sahip olacaksınız.
Belli dönemlerde sezgisel algılayışınız çok fazla keskinleşecek.
Dolayısıyla, kendiniz için doğru olanı herkesten daha iyi sezip netlikle saptayabilirsiniz.
Diğer yandan, bu zorlu yılda karşılaşacağınız güçlükler sizin için yepyeni konular olacak ve bu nedenle, eski deneyimlerinizden yararlanamayacaksınız.
Olası sorunlar karşısında yeni formüller üretmeniz gerekecek.
Doğru hedefe yönelmişseniz, çevrenizde size yardımcı olabilecek, iyi bir rehber niteliği taşıyan ve bu süreçte başarılı olma şansınızı artıracak kendinizden yaşlı ya da genç birisi olabilir.
Bu kişi ya da kişilerin bilgi, deneyim ve görüşlerinden yararlanmak size önemli avantajlar sağlayabilir.
Bu tür bir yardımı kimden alabileceğinizi düşünmeli ve gözünüzü açık tutmalısınız.
İpucu isterseniz, yakınınıza bakmalısınız; eşiniz, anneniz, babanız ya da bir kardeşiniz olabilir sözünü ettiğimiz kişi.
Şimdiye dek sözünü ettiklerim, özellikle gerçeklikten kopmamanız yolunda yaptığım uyarılar nedeniyle, sizi kötü bir yılın beklediği izlenimine kapılmamalısınız.
Bu süreçte, hiç kimsenin sizin için yapamayacaklarını siz kendiniz yapacaksınız.
Sürecin sonlanmasıyla birlikte, sosyal konumunuzda bariz bir yükselme olduğunu görebilirsiniz.
Yaşamınızı çok daha ileri noktalara taşıyabileceğiniz, 2013’ün ikinci yarısıyla birlikte başlayan ve 2014 yılında da tüm hızıyla devam eden bu süreci elinizden geldiğince iyi değerlendirmeli, zamanınıza sahip çıkmalı, ayaklarınızı yere basmaya çok ama çok dikkat etmelisiniz.


Yengeç
Yengeç burcu 2014’te olasılıkla aşk ve çocuklar sizi çok mutlu edecek.
Bu yıl aşık olabilir ve hatta evlenip başka bir kent ya da ülkede yaşamaya başlayabilirsiniz.
Yani, bir yabancıya gönlünüzü kaptırmanız çok mümkün.
Evliyseniz ya da uzun süreli bir ilişkiniz varsa, eşiniz ya da sevgilinizle ilk günlerin romantizmini yakalayabilirsiniz.
Mutluluğunuzun tek nedeni bu olmayabilir; ayrıca, çocuklarınızın başarılarıyla da gurur duyabilirsiniz.
1-27 Ocak ve 4 Mart – 6 Ekim dönemlerinde, Zodyak Çarkı’nın kayırdığı takımyıldızlardan biri sizin burcunuz! Bu yıl, özellikle de bu dönemlerde çok büyük olasılıkla sizi aşk ve çocuklarınız mutlu edecek.
Yalnızsanız, bulunduğunuz çevrelerde büyük beğeni toplayacak, özellikle karşı cinsin ilgisini çekeceksiniz.
Dolayısıyla, aşka ilişkin sayısız fırsatla karşılaşacağınız söylenebilir.
Ancak ayaklarınızı yerden kesecek bir aşk istiyor olsanız bile, düşlere kapılmamalısınız.
Eğer gerçekçi bakmayı başarabilirseniz, son on yılın en muhteşem ilişkisine başlama şansını elde edebilirsiniz.
Süregelen bir ilişkiniz varsa, sevgiliniz ya da eşinizin yoğun ilgisi sizi mutlu edebilir.
Diğer bir deyişle, onun jestlerine, komplimanlarına hazır olmalısınız.
“Yıllanmış” bir ilişkiniz varsa, bu yıl eşiniz ya da sevgilinizle ilk zamanların romantizmini ve heyecanını tekrar yakalamanız mümkün olabilir.
Yaşamınızda görülecek sürpriz değişimler de, sevgiliniz ya da eşinizle birlikte çok eğlenip yaşamınıza keyif katan unsurlar eklemeniz sonucunu doğurabilir. Günlük burç
Çocuklarınız varsa ve özellikle yetişkin denebilecek yaştaysalar, onların başarılarından mutluluk ve gurur duyabilirsiniz.
Sizi, romantik doğanızla tanırız.
Erkek ya da kadın olun, fark etmez; burcunuz “Anne”yi simgeler.
Sevgi ve şefkat hissiyle başkalarını koruma eğiliminde olan daima Yengeçlerdir.
Çocuklar söz konusu olduğunda, Aslan dahil olmak üzere hiçbir burç elinize su dökemez.
Bu bağlamda güzel haber şu: 2014 yılında, çocuklarınız aracılığıyla en büyük mutlulukları tadabilirsiniz.
Bu yıl sevgilinizle birlikte katılabileceğiniz çok sayıda davet alabilir ve eğlenceye yönelik sürpriz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
Ancak, parasal güvensizlikleriniz nedeniyle söz konusu eğlence şansınızı değerlendirmekten kaçınmanız da beklenebilir.
Eğlenceli etkinliklerden tamamen vazgeçmek yerine, bütçenizi göz önünde bulundurarak yine hoşunuza gidecek birtakım aktivitelerde bulunmaya çalışmanızda yarar var.
Uzun süredir devam eden bir beraberliğiniz varsa, ilişkinizin tıkandığını görüp evlilik türü ciddi bir karar almanızın gerekliliğini hissetmekle birlikte, maddi olumsuzluklar nedeniyle geri adım atmanız da beklenebilir.
Cesur davranmak için kendinizi zorlamanız ve içinde bulunduğunuz parasal güçlükleri aşmak için çabalamanız belki daha iyi olabilir.
Çünkü parasal sorunların ilişkinizin gelişmesini önlemesi, ayrılık kararını da beraberinde getirebilir.
Evliyseniz, eşinizle çocuk sahibi olmak ya da çocuklarınızın geleceğiyle ilgili konularda anlaşamayabilirsiniz ki bunların da gerisinde yine olasılıkla maddi engeller olacaktır.
Her şeye rağmen sözünü ettiğimiz durumlar, yıl içinde çözümlenebilecek konular.
Son olarak, 1-27 Ocak ve 4 Mart – 6 Ekim tarihlerinde, eşiniz ya da sevgilinizle birlikte harika geçecek sürpriz tatiller yapabilirsiniz.

İkizler
Bu yıl düşünsel faaliyetlerinize ağırlık verebilirsiniz; sıra dışı alanlara ilgi ve yöneliminiz, dıştan bakıldığında çoğu kişinin sizi, fikirlerinizi ve çevrenizden soyutlanmışlığınızı anlaşılmaz bulmasına yol açabilir.
Bu bağlamda hatalı algılamalara kapılmanız kadar, düşüncelerinizin gerçekten çok değerli olması da söz konusu.
Eğer içgüdülerinizde yanılmıyorsanız, kariyerinizde son derece parlak başarılar bekleyebilir ve yoğun çabalarınızın karşılığını alabilirsiniz.
Araştırmalarınızın sağlamlığı ve çalışmalarınızı birden çok sayıda yöntemle yapmanız, sizi olağanüstü, hayal bile edemeyeceğiniz başarılara taşıyabilir.
Ancak zaman planlaması, bir başka kritik nokta olabilir sizin için.
Geçişler zordur; özellikle bir konuya heves edip merak duyarken, yapılması zorunlu işlerle ilgilenmek külfet halini alabilir.
Bu noktada, ciddi bir uyarıya ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.
Eğer düşünsel anlamda çaba gerektiren bir mesleğiniz varsa, yani bir medya mensubuysanız, yazar ya da öğretmenseniz ya da yoğun iletişimin yaşandığı hukuk alanında, turizm, havacılık sektörlerinde, reklam ve halkla ilişkiler ajanslarında çalışıyorsanız, 2014 sizin açınızdan burcunuzun diğer üyelerine oranla çok daha rahat geçebilir.
Bir ortak ya da danışmanla çalışmak veya sevgiliniz ya da eşinizle işbirliği sağlamak da işlerinizi kolaylaştıracaktır.
Eğer kardeşleriniz varsa, yaşam görüşleriniz ve tarzınızda görülecek farklılaşmalar sonucunda, onlarla pek sık görüşemeyebilir, hatta biraz da bilerek birbirinizden uzak olmayı tercih edebilirsiniz.
Kardeşlerinizden birinin iş, eğitim, evlilik ya da bir başka nedenle uzak bir bölgede yaşamaya başlaması ve bu nedenle görüşememeniz de olasılıklar kapsamında düşünülebilir.
2014’te sağlığınız eskiye oranla daha iyi olabilir. Tarot falı
Önemli bir rahatsızlığınız tamamen ortadan kalkabilir; özlediğiniz formunuza ve eski güzel görünümünüze yeniden kavuşabilirsiniz.
Düşünsel faaliyetleriniz bir yandan sizi hareketsiz kılıp sağlığınız açısından risk oluştururken, diğer yandan aromaterapi, şifalı otlar, reiki gibi alternatif tedavi yöntemleri hakkında bilgi edinip kendinize çok daha iyi bakmaya başlayabilirsiniz.
Ama yine de, düzenli beslenmeye özen göstermelisiniz.
Bir dönem sıkı rejimler yapıp ardından sevdiğiniz her şeyi yemeniz metabolizmanız üzerinde pek de iyi etkiler yapmayabilir.
Bu olumsuzluklara karşın, genel olarak baktığımızda terazinin olumlu kefesi ağır basıyor.
Sonuçta bu yıl, kronik rahatsızlıklarınızın bile tamamen ortadan kalkması gibi güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.
Tıp alanında yaşanan gelişmeler, size beklemediğiniz, oldukça hoş çözümler sunabilir.
İlginç biçimde, keşfedilen yeni yöntemler, aslında akupunktur gibi çok eskinin bilgeliklerine dayanabilir ve sizin açınızdan çok yararlı olabilir.
Ama tabii böyle güzel bir gelişmeyi görebilmek için, düzenli tıbbi kontrolleri aksatmamanın gerekliliğini göz ardı etmemelisiniz.
İşinin ehli uzmanlara düşeceğinizi de bilmelisiniz.

Boğa
Zodyak burçları içinde dayanıklılığınız ile tanınırsınız.
Ancak, çoğu zaman en güçlünün Akrep olduğu yanılgısına düşeriz.
Ama 2014 yılında siz, gerçeğin bu olmadığını kanıtlayacaksınız.
Test dönemine girdiğinizi bildirerek belki size güzel bir haber vermiyorum ama bu yıl sahip olduğunuz gücü öğrenecek ve bunu yalnızca kendinize değil, başkalarına da kanıtlayacaksınız.
Anlayacağınız, sizi zorlu bir yıl bekliyor ama çabalarınızın son derece değerli ve ödülünüzün de büyük olacağını unutmamalısınız.
Her şeyi kendiniz yapabilirsiniz, bununla birlikte dönem dönem eşiniz ve ortaklarınız ya da arkadaşlarınız size önemli katkılar sağlayacaklar.
Yalnızsanız, bu yıl gelecek vadeden bir birlikteliğe adım atabilir ya da sürpriz bir kararla evlenebilirsiniz.
2013 yılının ikinci yarısından bu yana hissetmiş olabileceğiniz gibi, 2014’te de özellikle ev yaşamınız, ailevi ilişkileriniz ve kariyerinize ilişkin gelişmeler, üzerinde zorlayıcı bir etki yapabilir.
Birincil olarak, iş yaşamınızda içinde bulunduğunuz güçlükleri ancak yeniliklere yönelerek aşabilirsiniz; ama öyle görünüyor ki hedeflerinize ulaşmaktan çok, amaçlarınızı netleştirmekte güçlük çekeceksiniz. 2014 burç yorumları
Bu noktada ise sahip olduğunuz kişisel gücünüzün farkına varacaksınız çok büyük olasılıkla.
Yalnızsanız, 2014’te karşınıza çıkacak insanlar çok büyük olasılıkla ilginize değer olacak.
Bu yıl, en genel hatlarıyla maddi ya da manevi zenginliğe sahip insanlara ilgi duyacaksınız.
Bu kişiler şirket sahipleri ya da başarılı yöneticiler, doktorlar ve avukatlar olabilir.
Sportmen, yapılı ya da biraz kilolu olmakla birlikte, son derece çekici görünümleriyle fark edilebilirler.
Gelecekteki sevgiliniz başka bir kent ya da ülkeden gelmiş, farklı bir etnik kökene sahip ya da yalnızca entelektüel ve mizah anlayışına sahip birisi olabilir.
Olasılıkla bir yol ayrımında olacak ve iki seçenekten birini tercih edeceksiniz.
Birincisi, paranın özgürlük anlamına geldiğini düşünerek maddi güce ve nüfuza sahip bir eşin peşine düşebilir ve böylece sırtınızdaki para yükünü atmak isteyebilirsiniz.
Eğer para yerine, ikinci seçeneğiniz olan ruhsal zenginliğe sahip insanları tercih ederseniz, gerçekte aradığınız bu olduğu için, mutluluğu bulabilirsiniz.
Yeni bir evlilik yaparsanız, eşinizin beklediğinizden daha az niteliklere sahip olduğunu görünce hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Onun sözlerini yerine getirememesi, zamanını programlayamaması canınızı sıkabilir.
Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, niyetinin kötü olmadığını bilmelisiniz, yalnızca ayaklarını yorganına göre uzatmasını öğrenememiş olabilir.
Beklentilerinizi azaltırsanız, eşinizle ilişkinizde mutluluğu bulabilirsiniz.
Öyle ki ruh eşinize rastlayabilir ve bu yıl kuracağınız ilişkiyi çok uzun süre, hatta ömür boyu sürdürebilirsiniz.
Süregelen bir ilişkiniz varsa, eşinizle yıllardır olmadığı kadar yakınlaşabilir ve mutluluğu tadabilirsiniz.
Sonuçta, büyük olasılıkla 2014 yılında aşk sizi yaşama bağlayacak ve özlediğiniz bahar esintilerini hissetmenizi sağlayacak.


Koç
Koç Burcu 2014, size zenginleşme ve kişisel becerilerinizi geliştirme şansı sunacak.
Açık ki bu iyi şansı yaratan, iyimser beklentilerinizin yanı sıra, olayları derinlemesine ele alabilmeniz, yani kapsamlı bakış açınız olacak.
Bunun uzantısında, finansal anlamda kayda değer bir hareketlilik yaşayacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.
Sık sık sürpriz kazançlar, ek gelir kaynakları ve dahası, dönemsel olarak toplu miktarlarda gelir elde etmeyi umabilirsiniz.
Sevgiliniz, arkadaşlarınız ve çocuklarınızla aranızda yaşananlar ise, diğer tüm ilişkilerinizi gölgede bırakacak… Belki mutluluğu yeni bir aşkta bulacak ama önceki beraberliklerinizden olan çocuklarınız nedeniyle, ciddi anlamda zorlanacaksınız.
Eski dostlarınızın yaşamlarında görülebilecek ani değişiklikler sonucunda ise, onlarla eğlendiğiniz günler 2014 ile birlikte geçmişte kalabilir.
Ama yaşamınıza mistik eğilimler taşıyan yeni dostlar katacağınızı da bilmelisiniz. Astroloji
En önemlisi, duyarlılığınızla birlikte güçlenen sezgileriniz, yıl içinde karşılaşabileceğiniz sorunları aşmanıza yardımcı olmanın dışında, yaşam yolunuzu da aydınlatabilir.
Fikirlerinize paha biçilemeyebilir ve hiç beklemediğiniz kişiler maddi olarak sizi desteklemek isteyebilirler.
İşler ise, tam olarak burada karışabilir.
Bu nedenle, kimden ne aldığınıza, bunun karşılığında ne sunacağınıza çok dikkat etmelisiniz.
Aksi takdirde, hayal kırıklığına uğramanız bir yana, kendinizi tatsız olayların içinde bulabilirsiniz.
Aşka gelince, yalnızsanız, doğanızla çelişen eğilimler geliştirip ciddi bir ilişki arayışına girdiğinizi hayretle fark edeceksiniz.
Ancak, koşulları zorlamayıp 2014 yılında yalnızlığın tadını çıkartmaya bakmanız daha iyi bir fikir olabilir.
Yıllanmış bir beraberliğiniz varsa, 2014 yılında çocukların sorunlarıyla uğraşmaya hazır olmalısınız.
Bu, çocuklarınızın sorun çıkartacağı anlamına gelmiyor, yalnızca siz ebeveyn olmanın sınavını vereceksiniz.
Belki de, ilk kez bir bebek sahibi olabilirsiniz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER 2014 burç yorumları, 2014 burçlar hakkında, 2014 ikizler burcu yeni yıl haberleri, yeni yılın son haftasonu burç yorumları, günlük burç yorumları, 2014 yay burcu günlük yorum, 2014 koç burcu günlük yorum, 2014 boğa burcu günlük yorum, 2014 ikizler burcu günlük yorum, 2014 yengeç burcu günlük yorum, 2014 aslan burcu günlük yorum, 2014 başak burcu günlük yorum, 2014 terazi burcu günlük yorum,2014 akrep burcu günlük yorum, 2014 oğlak burcu günlük yorum, 2014 kova burcu günlük yorum, 2014 balık burcu günlük yorum