Yüzmeye Engel Yok

Bornova engelsiz oluyor.Bornova Belediyesi’ne bağlı Işıkkent Spor Tesisleri’nde, engellilere salı, çarşamba ve perşembe günleri sosyal sorumluluk projesi altında ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Engelli eğitimi sertifikasına sahip öğretmenler tarafından verilen derslere katılanlar, yüzmenin keyfini yaşıyor. Katılanlara 10 eğitmen ve 4 cankurtaran eşlik ediyor. Şu anda 40 engellinin suyun keyfini çıkardığı yüzme dersleri için başvurular devam ediyor.
Yüzme Eğitim Koordinatörü Duygu Gümüşkaya, engelli çocukların derslere başlamadan önce aileleriyle görüştüklerini söyledi, “Çocukların psikolojik durumunu, tuvalet eğitimini, duymak istediği ve istemediği kelimeleri, ödül olarak nelerden hoşlandıklarını öğreniyoruz. Ardından öğrenci hangi öğretmenle daha iyi iletişime geçerse onunla beraber gelişimini sağlıyoruz” dedi.
Bornova engelsiz oluyor.
Sosyal projelere büyük önem veren ve bu konuda çeşitli projeleri hayata geçiren Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, konuyla ilgili şu bilgiyi verdi: “Sporun, bedensel gelişimin yanı sıra bireylere özgüven duygusu vermesi açısından da önemini biliyoruz. Bu yüzden spora elimizden gelen desteği veriyoruz. Yüzme eğitimi sayesinde sosyal yaşama katılmakta zorluk çeken engellilerimiz hayata kazandırılıyor. Işıkkent Spor Tesislerimiz Türkiye’ye örnek olan bir proje. İçinde yarı olimpik kapalı ve açık havuzlar bulunuyor. Yaz döneminde olduğu gibi kışın da tesisimiz tüm ilçeye hizmet veriyor.”
Bornova Belediyesi yaptığı yatırımlarla diğer belediyelere örnek oldu. Engellilerin ihtiyacına yönelik 1.5 milyon liralık proje geçen yıl tamamlandı. Proje kapsamında ilçenin kaldırımlarına ve yollarına engelli rampaları yapıldı. Bornova’nın tamamında kaldırımlar, tretuvarlar, belediyeye ait tesisler, parklar ve çocuk oyun alanları engellilere göre düzenlendi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bornova belediyesi, bornova belediyesi yüzme kursları, izmir yüzme kursu, izmir engelli yüzme kursları, izmir kursları, izmir magazini