Sağlıklı ve Başarılı Bir İş Hayatı İçin Ofis Egzersizlerini Unutmayın.

Çalışıyorsunuz, hem de masa başında… Bilgisayar kullanırken, telefona bakarken, bir şeyler yazıp çizerken aynı şekilde saatlerce kasılıp kalan bedenin acil harekete ihtiyacı var.Ofiste size yardımcı olabilecek egzersizler hakkında altın değerinde bilgileri mutlaka okuyun.

Ofiste siz kolunuzu bacağınızı şekilden şekle sokarken çalışma arkadaşlarınızın tepkisini merak ediyorsanız, en iyi çözüm onları da bu işe katmaktır. Sabahları yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak iş performansınızı yükseltebilirsiniz. “Sağlıklı bir kan dolaşımı ve eklem açılarındaki denge için, bel ve boyun fıtıklarından korunmak için, kas tutulmalarından, uyuşmalardan ve kas ağrılarından kurtulmak için ofiste egzersiz yapmak sağlığınıza ve iş performansınıza büyük katkı sağlayacaktır.

“Günümüzde pek çok kurumsal şirketin sabah, öğlen ve ikindi sıralarında mini molalar vererek basit germe hareketleri yaptığını, özellikle Japonya’da bu uygulamanın neredeyse genel olarak yapıldığını çoğumuz duymuştur.
Yalnızca birkaç dakika ayırarak yapacağınız ofis egzersizine örnek olarak verdiğimiz hareketlere kendiniz için basit esnetmeleri de ekleyebilirisiniz. Mühim olan düzenli olarak yapmaktır ve bir süre sonra bunun düzenli bir alışkanlığa dönüşmesi ile spor yapmışçasına rahatlamanın tadına varmaktır.”

İşte Ofis Egzersizleri


1- Koltuğunuzda dik oturun. Başınızı sağa sola, öne arkaya hareket ettirin. Her bir yana 8 er kere.
2- Koltuğunuzda otururken omuzlarınızı yukarı aşağı, öne arkaya hareket ettirin. Eller yanda, boyun dik olsun. 8 kez.
3- Yine koltukta otururken bir sağ bir sol arkaya doğru bedeninizi döndürün. Bu sırada koltuğunuzun kollarından yardım alın. 8 tekrar.
4- Ayakta iken koltuğunuzdan ya da masanızdan güç alarak bacaklarınızı yanlara açıp kapama hareketi yapın. Her bir bacak için 8 tekrar.
5- Ayaktayken koltuğunuzdan ya da masanızdan güç alarak dizlerinizi yukarı aşağı kaldırıp indirin. Her bir bacak için 8 tekrar.
6- Son olarak kollarınızı ve bileklerinizi çalıştırarak egzersizi tamamlayın. Kollarınızı öne ve yanlara doğru uzatıp toplayın. Bu hareketi yaparken ellerinizi de açıp kapatın. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ofis egzersizleri, sağlıklı yaşam, magazin izmir, izmir haberleri, boyun fıtığı izmir, bel fıtığı izmir, izmirde sağlık