Kardeş Kılıçdaroğlu İzmir’de Bekçilik Yapıyor

Egede Sonsöz internet sitesi yazarı Hasan Dalgıç’ın hazırladığı haberde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun İzmir Gaziemir Belediyesi’nin Seydibaba Türbesi ve Rekreasyon Alanı’nında üç gün önce bekçi olarak çalışmaya başladığı ortaya çıktı.Celal Kılıçdaroğlu Devlet Su İşleri ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştıktan sonra emekli oldu. Fakat emekli aylığı yetmeyince 21 Aralık’da İzmir’e geldiğini, üç gün önce de şantiyede bekçi olarak işe başladı. Ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan neden yardım istemediği sorusuna Kılıçdaroğlu, “İsterdim. Kendisi de yardımcı olurdu. Ancak o Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı. Ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? Böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? Bu başkalarına haksızlık olmaz mı? Üstelik çalışmak ayıp değil ki. İş arıyordum, burada buldum. Masa başında oturmak bana uygun değil Burada halimden çok memnunum. Bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. Ağabeyimle telefonla görüştük. İzmir’de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu" dedi.
 

Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada "Edindiğiniz bilgi doğrudur. Kardeşim evinin ekmeğini alın teriyle kazanan bir emekçidir. Ekmeğini, aşını alın teriyle kazanan başı dik, onurlu milyonlarca emekçi gibi inşaatta çalışan kardeşime de, kolaylıklar, sağlık ve huzur diliyor, alnından öpüyorum." Dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı, Celal Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kardeşi