İzmir, Liyakat ile Dans Ederek Şiddete Hayır Dedi

4 Şubat’a özel ‘ kadına şiddete hayır’ One Billion Rising (1 Milyar Ayaklanma) etkinliği başarı ile gerçekleştirildi.LİYAKAT Derneği 14 Şubat’a özel ‘ kadına şiddete hayır’ One Billion Rising (1 Milyar Ayaklanma) etkinliğinin ilk durağı Optimum Alışveriş Merkezi oldu. Burada şiddete hayır demek için gönüllerince dans eden kadınların coşkusu Cumhuriyet Meydanı’nda şenliğe dönüştü. LİYAKAT Derneği Başkanı Berkay Eskinazi önderliğinde bir araya gelen 15 iş kadınından oluşan ve Ege Üniversitesi Konservatuvarı Halk Oyunları Bölümü’den Osman Merze ve Sehim Çiftçi’nin eğitmenliğinde sergiledikleri folklor gösterisi büyük beğeni topladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan yaklaşık iki yüz kadın şarkılar eşliğinde gönüllerince dans ederek ve çığlık atarak Dünya’da her üç kadından birinin şiddet görmüş olmasını protesto etti. Etkinlikte en çok beğenilen bölüm Üsküp yöresi oyunu olan Damat Halayı oldu. Tam bu sırada Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’da etkinliğe destek vermek için geldi ve kadınlarla birlikte halay çekti. Etkinlik boyunca İzmir gece hayatının sevilen yüzü Mikrop kadınları coşturdu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER One Billion Rising ,One Billion Rising izmir,One Billion Rising katılımcıları, One Billion Rising liyakat, magazin, magazin izmir