Çeşmealtı'na Yat Limanı

Urla Çeşmealtı’nda yapılması planlanan 'Yat Limanı Projesi' için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı yapıldı.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından, Urla Çeşmealtı’nda yapılacak olan Yat Limanı için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) toplantısı yapıldı. Çeşmealtı Eren Kıraathanesi’nde yapılan toplantıya Urla Belediyesi Başkan vekili Mehmet Bilgin, belediye meclis üyeleri, belediye yetkilileri, bakanlık yetkilileri, proje yetkilileri ve Çeşmealtı sakinleri katıldı.

Uzmanlar Bilgi Verdi

Toplantı ÇED raporunu hazırlayan Dolfen Mühendislik Danışmanlık Şirketi’nin proje hakkında bilgi vermesi ile başladı. Firma yetkilileri Çevre Mühendisi Zergün Fenerci ve İnşaat Yük. Mühendisi Yasemin Özgen’in verdiği bilgiler sonrası halkın görüş ve önerileri alındı. İzmir’de planlanan 5 yat projesinden biri olan ve 250 yat kapasiteli olacak olan Çeşmealtı Yat Limanı’nın inşaat süresi 2 yıl olarak planlanıyor. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER çeşmealtı, çeşmealtına liman, çeşme altına yat limanı, izmir çeşme altı, izmir, izmir limanları, izmir, magazin izmir