Çamlaraltı Çocukları Aya Ayak Bastılar

Kids on the Moon’ (Çocuklar Ay’da) etkinliğine katılan öğrenciler harika uzay macerası yaşadılar.Çamlaraltı Koleji ilkokul ve ortaokul öğrencileri Balçova Kipa AVM’de düzenlenen ‘Kids on the Moon’ (Çocuklar Ay’da) etkinliğinde unutulmaz bir uzay macerası yaşadılar. Astronot giysili görevliler tarafından karşılanan öğrencilerin her biri mini uzay kıyafetlerini giydikten sonra uzay ile ilgili birçok interaktif etkinliğe katılarak, birbirinden ilginç sergileri izleme fırsatı buldular. Orjinaline birebir benzeyen astronot giysisi ve başlığı içindeki öğrenciler, ilk olarak dünya ve ay modüllerine girerek güneş sistemi hakkında bir sunum izlediler. Daha sonra Ay’ın yüzeyinin modellendiği bir simülasyon ortamında Ay’a ayak basarak keşfe çıktılar. Bu etkinliklerden büyük keyif alan öğrenciler maket uzay araçları, astronot giysileri, uzay fotoğrafları ve uzay teleskoplarının sergilendiği müzeyi de gezdiler.
Çamlaraltı öğrencileri bu geziden çok etkilendiklerini söylerken, bazı öğrenciler de büyünce astronot olmak istediklerini, bunun için çok heyecanlı olduklarını dile getirdiler.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji ilkokul etkinlikleri , Kids on the Moon, Kids on the Moon ne zaman, Kids on the Moon resimleri