2013 Bahar-Yaz Makyaj Trendleri

Modanın en büyük tamamlayıcısı olan makyaj, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilhamını modadan almaya devam ediyor.Moda haftalarının yoğun temposunun ardından incelenmesi gereken bir çok yeni stil de keşfedilmeyi bekliyor.
Moda devleri şimdiden 2013 sonbaharına hazır. Chanel , Christian Dior , Giorgio Armani ve Givenchy gibi moda devlerinin bahar-yaz makyaj koleksiyonlarında moda haftalarının etkilerini görmek mümkün.

“Turuncu”, havayı ısıtmaya başlıyor!
Geçen sene de sıklıkla gördüğümüz turuncu bu yıl da yazın sıcaklığını içimize taşımaya başladı bile. Rick Owens ve Marc Jacobs defilelerinde turuncu dudakları tercih ederken Dries Von Noten turuncuyu gözlere taşımayı tercih etmiş. Sıcak bir renk olduğundan açık ve koyu tenli herkes turuncuyu rahatlıkla kullanabilir yine de, makyajın geri kalanında sade ve doğal tonları tercih etmekte fayda var.

Renkli ve eğlenceli gözler

Bahar geliyor, doğa canlanıyor. Eğer ilham kaynağınız doğa ise Christian Dior’un yeni makyaj koleksiyonuna ve makyaj görünümlerine göz atmanızı tavsiye ederim. Yeşil ve mavinin tonları ustalıkla gözlere taşınmış. Dior defilesinde gözlere uygulanan taş detayı günlük hayatta biraz iddialı görünebilir ama bir yaz partisi için çok hoş bir aksesuar olabilir!
 

Buğulu gözler ve klasik kedi eyeliner
Klasiklerden vazgeçmeden tarzını hafif bir dokunuşla tamamlamak için buğulu gözlerden vazgeçemeyenler sezonun hitlerinden olan dantel detayını özel gecelerde gözlerde de uygulayarak tarzlarını vurgulayabilirler. Bu sezonda Chanel ve Lanvin, tercihlerini bu klasik görünümden yana kullanmış.


Rock-chic görünümü
Biraz daha cesur olanlar için çok özel bir önerim var! Roberto Cavalli’nin makyaj artistleri zümrüt yeşili ve moru gözlerde karıştırarak buğulu gözlere biraz daha cool ve rocker bir hava vermiş. Dikkat etmeniz gereken şey ise, renkleri uyguladıktan sonra tüm farları iyice dağıtmak ve geçişlerin düzgün olmasını sağlamak. Açık pembe bir allık ve hafif bir parlatıcıyla göz alıcı görünmek mümkün.
 

Masum Pembe
Doğal pembeler gerek allık gerek ruj olarak kullanıldığında yüzümüzü canlı ve mutlu gösterir. Fazla makyajlı gözükmeden baharın tazeliğini yüzüne taşımak isteyenler pembe tonlarına yönelmeliler. Gülkurusu rujlar romantik görünümü yakalamada ideal iken neon pembelerle eğlenceli ve canlı görünmek çok kolay!

Bu yıl da her yıl olduğu gibi her tarza her zevke uygun doku ve renklerde makyaj trendleri bizlerle birlikte olacak. Makyajınızın tarzı ne olursa olsun, unutmayın en güzel makyaj koskocaman bir gülüştür.

Bu güzel paylaşım için Asude Polat'a teşekkür ederiz.
http://styleglaze.blogspot.com

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bahar makyajı, 2013 yaz ve bahar makyajı, makyaj modası, 2013 makyaj modası, makyaj bilgileri, makyaj nasıl yapılır, izmir magazin, Asude Polat, Style Glaze, styleglaze, izmir moda haberleri