Kemeraltı'nda Yılbaşı Alışverişi

Yılbaşı alışverişi için İzmir'in çeşitli semtlerinden ücretsiz otobüs kaldıran Konak Belediyesi'ne teşekkür eden Kemeraltı esnafı, ekonominin canlanması için etkinliklerin devam etmesi isteğinde bulundular.'Şimdi Kemeraltı Zamanı' adı altında, Kemeraltı'nın ekonomisinin canlanması için yapılan etkinliklerden dolayı oldukça memnun olan Kemeraltı esnafı, bu etkinliklerin devam etmesi talebinde bulundular.

Alışveriş yapmak için Kemeraltı'nı tercih eden insanlar için Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, muhtarlıklar önünden ücretsiz otobüs kaldırdı. Altı mahalleden bine yakın kişiyi Kemeraltı Çarşısı'na taşıyan Başkan Tartan, kadın ve çocuklarıyla ailelerin Avm'ler yerine Tarihi Kemraltı Çarşısı'na gelmesini sağlamak, esnafa destek olmak, yeniden çarşıyı canlandırmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Etkinlik nedeniyle Kemeraltı'nın pek çok noktasında folklor gösterisi, konser, çocuklara yüz boyama, tiyatro gibi etkinlikler de gerçekleştiren Konak Belediyesi aynı etkinliği 29 Aralık günü de tekrarlayacak. Başkan Tartan, "İsteyen her semte ücretsiz otobüs göndereceğiz. Yeter ki vatandaşımız istesin" dedi.

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı İyas Gönen, Başkan Tartan'ın Kemeraltı Çarşısı'na gösterdiği ilgi ve destek için teşekkür ederek, "Başkan Tartan, adeta Kemeraltı esnafı gibi davranıyor. Esnafın üstünde bıraktığı pozitif düşüncenin üstünde başka bir şey olamaz. Kendisinin her zaman yanımızda olacağını biliyoruz. Biz de kendisini daha yüksek makamlarda görmek istiyoruz. Kemeraltı esnafı adına kendisine şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kemeraltı alışveriş günleri, kemeraltı, kemeraltı alışverişi, izmir alışveriş günleri