Ünlü Popçu Bengü, İzmir’de Felekten Bir Gece Çaldı

Bengü, dün akşam İzmir’in gözde mekanlarından biri olan Tek Tek Meyhanesine, bu sefer dostlarıyla birlikte eğlenmek için geldi.Bengü, birkaç hafta sonra İzmir’de konser verecek olmasına rağmen, aile ziyareti ve bu şehrin sevdalısı olmasından dolayı dün akşam da İzmir’deydi. Tek Tek Meyhanesinde dostlarıyla birlikte keyifli bir gece geçiren ve doğal haliyle göze çarpan Bengü, 15 martta da, Vertigo'da o ışıltılı halleriyle sahnede olacak

2 Nisan 1979 İzmir doğumlu olan güzel şarkıcı Bengü, 2000-2005 yıllarında sevilen albümler ve hitler çıkardı. 2007 yılında "Taktik" albümünde bulunan "Korkma Kalbim" şarkısıyla MÜ-YAP Müzik Ödüllerinden "Dijital Ödül" aldı.Taktik albümü 2007 yazının en çok satan 3. albümü oldu.

2009 yılında "İki Melek" albümünü çıkardı. Albüm 135.000 kopya sattı ve İstanbul FM'den "En İyi Pop Kadın Sanatçı" ödülünü, Siyaset Dergisi'nden "Yılın Şarkısı" ödülünü aldı. Resmi Türkiye listesinde albümün ilk teklisi "İki Melek" ile 3 hafta ve albümün ikinci teklisi "Kocaman Öpüyorum" ile 4 hafta olmak üzere 2009'un en uzun süre zirvede kalan sanatçılarından oldu.

En son çıkardığı "Dört Dörtlük" albümüyle yılın en çok satan albümler listesinin başlarına yerleşti. Albümden çıkan ilk single "Aşkım" ile büyük başarı yakaladı. Şarkı Youtube da 6.500.000'un üzerinde tıklanma aldı. Google Zeitgeis raporlarına göre 2011'nin en çok aranan şarkısı oldu. 25.000 kopya satan albüm ile Bengü 2011'in "En Çok Takip Edilen Sanatçısı" olmuştur.

Bengü son olarak 2012 yılının son aylarına doğru 8 çalışması aynı zaman 2. single'ı olan "Anlatacaklarım Var"ı piyasaya sürdü. Avrupa Müzik'ten ayrılıp kendi markasını temsil edecek olan BNG Müziği kuran Bengü, aynı zamanda DMC ile anlaştı.Single'da sözü ve müziği Zeki Güner'e ait olan "Haberin Olsun" ve "Yaralı" şarkılarına yer vermiştir.Versiyonlarla birlikte toplam 7 şarkının bulunduğu albümün aranjörlüğünü Mustafa Ceceli üstlenmiş, ilk klibi Haberin Olsun'a Nihat Odabaşı yönetmenliğinde çekilmiştir.

Bugüne kadar 6 albüm bir de single olmak üzere 7 proje yayınlayan Bengü müzik yaşamında 70'in üstünde adaylığın yanı sıra birçok ödül sığdırdı.Adaylıkları arasında 3 Kral TV Video Müzik Ödülleri adaylığı, 3 İstanbul FM Altın ödülü bulunmaktadır.

Konser maratonuna hızla devam eden Bengü, 15 mart Cuma akşamı da saat: 22:00'de, Erdem Kınay ile birlikte Vertigo'da İzmir sevenleri ile buluşacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bengü izmirde felekten bir gece çaldı, bengü izmirde, bengü hakkında, bengünün hayatı, bengü hakkında herşey, bengü kimdir, bengünün şarkıcılık hayatı