Türkiye'yi Temsil Etmenin Gururunu Yaşıyorum

Kainat güzeli yarışmasına katılacak olan Aycan Şencan ile harika bir röportaj yaptık.Los Angeles da düzenlenen Kainat Güzeli Yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan Aycan Şencan ile çok samimi bir röportaj yaptık:


Bize kendinizden bahseder misiniz Aycan Hanım?

Ben 28 Eylül 1987 yılında Isveç’in Uppsala şehrinde doğdum. ve çok güzel bir annenin babanın elinde büyüdüm.
Sanat hayranı olan annem babam beni çok özenle ve söz hakkı vererek yetiştirdi. Onlardan dürüstlüğü, çalışkanlığı ve başarının ipuçlarını alarak zaten hayata 1 adım önde başladım.
Annemin tasarımcı olması, üretmiş olduğu elbiselerin içinde renkli kişiliğini bana her zaman yansıtarak pozitiflik aşılaması beni her daim ileri götürdü.
Daha çok küçük yaşta defilelerde annemin tasarımı olan elbiseleri dans ederek sunmaktan zevk aldım. Bu şekilde aldığım dans eğitimimi de geliştirme imkânı buldum. Annemin moda dünyasından öğrendiğim bilgiler ve tüyolar her zaman hayatıma renk ve değer kattı.
Babamın modern görüşü ve kültür seviyesi annemin sanat dünyasına karışmış olan görgü ve kültürü hayatımda büyük bir rol oynadı. 18 yaşında üniversite eğitimi almak üzere Los Angeles’e yerleştim.
2012 senesinin Mayıs ayında Güzel Sanatlar Akademisi Sinema ve Televizyon bölümünden mezun oldum.

Bu yarışmaya nasıl katılmaya karar verdiniz?

Her zaman özlemi içinde olduğum ülkemin sesini duyurmak istedim ve yarışmaya karar verdim. Türkiye’yi temsil etmenin gururunu yaşıyorum.

Yarışmada sizinle beraber 58 aday yarışıyor. Bu adaylar arasında kendinize rakip aldığınız biri var mı?

Hayır, bunu söyleyemem çünkü kimseyi kendime rakip görmedim hayatımda. Her insanın kendine özgü güzellikleri ve özellikleri olduğunu düşünüyorum. Kendimi her zaman çok özel gördüm ve çok değer verdim. Tabiki insanın karşısına zorluklar da çıkıyor, önemli olan bunları güzel ve akıllı bir şekilde aşmaktır.

Kendinizi ne kadar şanslı görüyorsunuz ?

Daha önce de bahsettiğim gibi; hayata bir adım önde başlamış olmamın bana yine şans kapılarını açacağını düşünüyorum. Türkiye’nin sesini duyurmakta kararlıyım. Ve şansım olduğuna inanıyorum.


Hem fizik, hem güzellik hem de zekânın ortaya konulacağı yarışma için herhangi bir hazırlık yapıyor musunuz?

Tabiki, uykuma dikkat etmeye çalışıyorum, zaten her zaman sağlıklı yemeğe dikkat ederim. Spora da çok özen gösteririm ve spor her daim hayatımda yer almıştır. Yarışma çalışmaları yoğun olduğu için su sıralar çok vakit ayıramadım spora, fakat vakit buldukça aksatmamaya özen gösteriyorum. Heyecan olduğu için doğal olarak acaba hangi sorular sorulacak diye, düşünmüyor değilim.

İzmirli kızlar güzellikleri ile ünlüdürler. Onların da işine yarayacak güzellik ve moda ile ilgili sırlarınız var mı?

Güzelliğin en baş kuralı güzel düşüncedir. Buna sahip olan her insan güzelliğin çok yakınlarında dolaşıyordur zaten, bir de kendimizi eğitir ve nelerin kendimize iyi geleceğini keşfedip kendimizi tanımaya çalışırsak şansımız çok büyüktür. Bu giyim için de geçerli.

Giyim tarzınız ile ilgili bize bir kaç şey söyleseniz ne derdiniz? 

Dramatik, elegant ve zarif giyim tarzından hoşlanıyorum. Renkleri çok severim.

Sinema ve TV bölümü mezunusunuz. İlerde oyuncu olmayı mı hedefliyorsunuz yoksa aklınızda başka meslekler var mı?

Evet, sanat dünyasında kendimi geliştirmek istiyorum. Küçüklüğümden beri şarkı söylemeyi ve müziği çok seviyorum. En büyük hedefim müzikle uğraşmak olmuştur. Fakat son bir kaç senedir oyunculuğa yöneldim. İkisinin de gelecek hayatımda yer almasını istiyorum. Yarışmadan sonra kendimi bu alanlarda daha çok geliştirmeye adayacağım.

En büyük hayaliniz nedir?

En büyük hayalim sevdiklerimle beraber mutlu ve huzurlu yasamak.

Türkiye’ye yerleşmek gibi bir düşünceniz var mı?

En büyük arzularımdan biri Türkiye’ye yerleşmek. Çok seviyorum Türkiyem'i :)

Magazinizmir.com sitesini nasıl buldunuz?

Ben bu son zamanda bilhassa baya gezdim siteleri, hakkımda yazılan yazılar beni ilgilendirdi. Insan gurur duyuyor. Sizin siteniz de ilgimi çeken moda ve giyim, sağlık ve kültür olması. Bu sitenize ayrıcalık katmış.

Aycan Şencan'ın ülkemizi harika bir şekilde temsil edeceğine inanıyoruz. Bu keyifli röportaj için ona tekrar teşekkür ederiz.

Magazinizmir.com'un özel röportajıdır. Tüm hakları saklıdır. Başka yerlerde izinsiz kullanılamaz. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Aycan Şencan, Aycan Şencan röportaj, Aycan Şencan kimdir, Aycan Şencan biyografi, Aycan Şencan hakkında, kainat güzeli yarışması Aycan Şencan, Aycan şencan nereli, Aycan Şencan İzmir, Aycan Şencan haberleri, Aycan Şencan fotoğrafları