Sezen Aksu da Muhteşem Yüzyıl Tartışmasına Katıldı!

Ünlü şarkıcı Sezen Aksu, Başbakan’ın eleştirileriyle başlayan “Muhteşem Yüzyıl” tartışması hakkında konuştu.“Ülkemizde sinema tadında diziler yapılıyor. Ben birçok diziyi izliyorum, Muhteşem Yüzyıl’ı da severek takip ediyorum” diyen sanatçı, tartışmaları gereksiz bulduğunu söyledi: “Bu tartışmanın dışında olduğumu belirtiyorum ve bu kadar büyük bir tartışma yapılmasına gerek görmüyorum.”

Aksu, dizinin yayından kaldırılacağı iddiası hakkında da şunları söyledi: “Muhteşem Yüzyıl, çok seyredilen bir dizi. Bence burada şunun cevabını aramak lazım. Bu kadar çok seyredilen bir dizi söz konusu olduğu zaman, aynı insanlar, parlamentodaki milletvekilini de seçen insanlar. Onların arzusu dışında bu kadar çok talep gören bir dizinin kaldırılması, milletin kendi ile temsilcileri arasındaki çelişkiyi ortaya çıkarır.”

Sezen Aksu, dizinin yaratıcısı ve yakın arkadaşı Meral Okay’a yönelik “Senaryoyu, tarihi araştırmadan yazmış” eleştirilerine de yanıt verdi: “Ben yanındaydım, çok ciddi ve uzun araştırmalar yaptığına şahit oldum.”

Astoria Alışveriş Merkezi’nde görüntülenen Sezen Aksu, “Muhteşem Yüzyıl”la ilgili soruları yanıtladıktan sonra mağazaları dolaştı, kıyafet baktı.

“Muhteşem Yüzyıl”, Meclis’in de gündeminde. AK Parti İstanbul Milletvekili Oktay Saral, diziyi yayından kaldırmaya yol açacak bir kanun teklifi hazırladı. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sezen aksu, muhteşem yüzyıl ile ilgili açıklamalar, muhteşem yüzyıl bitiyor mu, sezen aksu açıklamaları, magazin, magazin izmir, izmir de magazin