Sadık Karan'dan Yep'YENİ' Albüm

"Aman" ve "Bak Gidersen Dönmem" şarkılarıyla ünlenen Sadık Karan, dördüncü albümü ''YENİ'' ile sevenleriyle tekrardan buluşuyor...Ahmet Çelenk’in yapımcılığında, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle yayınlanan ve hazırlıkları iki yıla yayılan bir sürede tamamlanan, 5 şarkıdan oluşan albümün söz ve müziklerinin tamamı sanatçının kendi imzasını taşıyor. Çıkış şarkısı ‘’KALK GİDELİM’’ olarak belirlenen ‘’YENİ’’ albümünün ilk klibi, Evren Arasıl tarafından çekildi.

Önümüzdeki günlerde müzik kanallarında ve internet ortamında gösterime girecek olan ve büyük şehirde kalmakla gitmek arasında gelgit yaşayan bir çiftin hikayesinin anlatıldığı klip, tabloyu andıran görselleriyle dikkat çekiyor. Albümde yer alan şarkıların düzenlemeleri Emirhan Cengiz ve Mert Ali İçelli tarafından yapıldı.

Süpervizörlüğünü yazar Çisel Onat’ın üstlendiği albümün fotoğrafları, Evren Arasıl ve Ural Karabıyık tarafından çekildi. Albümün grafik tasarımlarını genç yetenek Hakin Des yaptı. ‘’YENİ’’ albümü diğer albümlerinden farklı olarak daha akustik şarkılardan oluşmasıyla, Sadık Karan’ın yenilendiğine dair işaretler veriyor. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü’nden mezun olan ve geçmişte kısa bir dönem öğretmenlik ve radyo programcılığı da yapan sanatçı, ilk olarak 2005 yılında ‘Bak Gidersem Dönmem’, daha sonra 2008 yılında ‘Aman’ ve son olarak da 2010 yılında çıkardığı ‘Dost Kazığı’ isimli şarkılarıyla geniş kitlelerce tanışmıştı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sadık karan, sadık karan kimdir, sadık karan hakkında, aman, bak gidersen dönmem, sadık karan sevenleriyle buluşuyor, aman şarkısının söz yazarı