İzmir Devlet Senfoni Orkestrasın'da Yeni Dönem

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nda, geçtiğimiz günlerde yapılan seçim sonrasında yeni yönetim kurulu görevine başladı.Keman sanatçısı Ender Ünal yeniden müdür olarak seçilirken, Viyola Grup Şef Yardımcısı Özlem Sevil müdür yardımcısı olarak seçildi. Yeni yönetim kuruluna ise Keman Sanatçısı Başak Büyükdeğirmenci ve Sibel Aran ile Viyolonsel Sanatçısı Nuri Dengiz seçildiler.

Başarılı bir sezon geçirdiklerini belirten Ender Ünal, yeni yönetim ile beraber geçen senelerde başlayan birçok yeniliği gelecek sene de arttırarak sürdüreceklerini söyledi. Özellikle genç izleyicinin artan sayısından çok memnun olduklarına değinen Ünal, yıllardır bir gelenek olarak yaptıkları Çocuk ve Eğitim konserlerinin meyvelerini aldıklarını giderek gençleşen bir seyirci ortalamasının memnuniyet verdiğini vurguladı. Konserlerin çoğunu her sene artan bir izleyici ortalaması ile gerçekleştirdiklerini belirten Ender Ünal, şunları ekledi;

“Olgunluk dönemini yaşayan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, artık uluslararası üne kavuşmuş birçok şef ve sanatçı için konser takvimine girmek istedikleri bir orkestra oldu. Bunun yanında kendini göstermek isteyen genç solist ve şefler için de İzmir Devlet Senfoni artık mutlaka bulunulması gereken bir sahne oldu. Bunun İzmir'in sanat hayatına ve tanıtımına katkısının büyük olduğunu görüyoruz. Bu açıdan İzmir Senfoni üzerine düşen görevi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor.”

Her büyük orkestranın devlet desteğinin yanında o kentin büyük kuruluşları tarafından da desteklendiğini vurgulayan müdür yardımcısı Özlem Sevil ise şunları söyledi; “sanatı desteklemenin büyük markaların bilinirliği açısından önemi göz ardı edilmemeli. Orkestramız 40 yılı aşmış, uluslararası işlere imza atmış bir marka. Şimdi adının yanına yakışır bir başka markayı almakla daha büyük işlere imza atabilir. Bunun için çalışmalarımıza başladık. İzmir'in ve Egenin bu konuda bize destek olacağını umuyoruz.”

İzleyiciye ulaşmak ve daha sıkı bir ilişki içinde olmak istediklerini söyleyen yönetim kurulu üyesi Başak Büyükdeğirmenci için önümüzdeki senenin çalışmalarına şimdiden başladıklarını söyledi. Artık geçtiğimiz senelerde kullandığımız geleneksel yollar dışında tüm olanakları kullanacaklarını belirterek, "İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nı başta sosyal medya olmak üzere izleyicinin her ortamda karşısında görebileceği bir marka haline getirmek için planlarımızı yapıyoruz. Web sitemizden sosyal medya hesaplarımıza birçok yenilikle konserlerden ve bizlerden haberler vererek ilgiyi her geçen sene arttırmayı hedefliyoruz. İlgi ve destekle çocuklar ve gençler için yapmayı düşündüğümüz projeleri de önümüzdeki sezondan başlayarak hayata geçirmeye çalışacağız. ”dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Ender Ünal, Özlem Sevil, Başak Büyükdeğirmenci, Sibel Aran, Nuri Dengiz, İzmir Etkinlikleri, İzmir Cemiyeti