Harlem Shake İzmir Sokaklarında!

Harlem Shake çılğınlığı şimdi de İzmir sokaklarında. Mart ayının son haftalarında Bostanlı ve Karşıyaka sahilinde gerçekleşecek bu etkinliğe tüm İzmirliler davetli...Şimdilerde dünyayı yakıp kavuran ve çok konuşulan Harlem Shake dansının kökeni, 1981 yılına dayanıyor. New York'un Harlem mahallesinin "Al Bm" ismiyle bilinen bir sakininin keşfi olan dans "Gövdenin ve omuzların sallanmasına dayalı nevi şahsına münhasır bir üst vücut dansı" olarak tanımlanıyor. Mucidinin ardından ilk önce "albee" olarak isimlendirilen dansın ünü mahallenin dışına taşınca Harlem Shake olarak bilinmeye başladı. Bu dansın popüleritesi 2001 yılında, New York'lu çeşitli hip hop sanatçılarının şarkılarında yer bulmaya ya da bahsi geçmeye başladığında en yüksek seviyeye ulaştı.

20 Ocak 2013 tarihinde Filthy_Frank ismiyle tanınan bir blogcu, internet şovunun bir bölümünü lateks kıyafetler giymiş dört kişinin Baauer'in Harlem Shake'iyle çılgınca dans edişiyle açtı.

Bu denli ses getiren ve ilgi çeken bu dans çılgınlığına İzmirliler de ortak olmaya hazırlanıyor. Dans sevenleri ve eğlence arayanları çağıran bu gösteri, kafa dengi kankalar tarafından organize ediliyor. Etkinliklere katılacak olan kişilerin de ilginç kostümlerle gelmesi dipnotlarının arasında. 

16 Mart saat 13:00'te Bostanlı sahilde, 23 Mart saat 13:00'te de Karşıyaka sahilde İzmirliler Harlem Shake çılgınlığı ile eğlenecek. 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER harlem shake, harlem shake izmir, harlem shake gösterileri, harlem shake nedir