En Çok Kazanan Ünlüler

Dizi sektöründe kim ne kadar kazanıyor ve nasıl değerlendiriyor? Meryem Uzerli yıllardır Almanya'da yaşamını sürdürüyordu. Alman bir anne ile Türk babanın kızı olan Uzerli, bir çok dizide ve sinema filminde oynamıştı. Ama mesleğindeki büyük patlamayı gerçekleştirmesi için Türkiye'ye gelip Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan'ı oynaması gerekti.

Uzerli dizinin ilk sezonunda bölüm başına 10 Bin TL alıyordu. Dizi tuttukça ve onun popülerliği artıkça aldığı ücret de yükseldi.
Dizi Star TV'ye transfer olunca Uzerli'nin ücreti 20 Bin TL'ye yükseldi. Bu sezon ise Uzerli'nin oynadığı Hürrem Sultan artı orta yaşlılığını sürüyor. Güzel yıldızın aldığı ücret de 35 Bin TL'ye yükseldi. 

Uzun ve bakımlı saçlarıyla dikkat çeken Uzerli aynı zamanda bir şampuan markasının da tanıtım yüzü. O reklamdan da hatırı sayılır bir ücret aldığı biliniyor

1990 doğumlu Hazal Kaya, 16 yaşından bu yana kamera karşısında.
2006 yılında Sıla dizisinde konuk oyuncu olarak yer alan Kaya aynı yıl Taşların Sırrı ve Acemi Cadı'da da kamera karşısına geçti. Ama yine konuk oyuncu olarak.
İlk başrolünü ise Genco dizisinde oynadı. Bu dizi sayesinde de dikkat çekti. Aslında kendisine şöhret kapılarını aralayan Genco'da oynamasını da kendi deyimiyle "Doğru zamanda doğru yerde olmasına" borçlu. Ama başına geleni okuyunca "inatçılığın da" Kaya'ya şöhret yolunu açtığını söylemek mümkün.
Kaya, Genco dizisi için ajansa görüşmeye gittiğinde elektrikler kesildi. Sekreter ona "Elektrik 5 dakika sonra da gelebilir, 5 saat sonra da. İsterseniz gidin sonra gelin" dedi. Ama Kaya inatla bekledi. Bu da ona Genco dizisini kapılarını açtı. Kaya bu diziden bölüm başına 8 Bin Lira kazandı.
Hazal Kaya asıl büyük çıkışını Aşk-ı Memnu dizisiyle yaptı. Dizideki Nihal rolünü oynarken bölüm ücretini 10 Bin Liraya yükseltti.
Hazal Kaya, ilk başrolünü Adını Feriha Koydum dizisinde üstlendi. Bu dizide de bölüm başına 20 Bin Lira alıyordu Kaya.
22 yaşındaki Kaya son olarak Son Yaz Balkanlar 1912 dizisi için kamera karşısına geçti. Bölüm başına aldığı ücret ise bir çok yaşıtının rüyasını bile göremeyeceği türdendi.
Kaya, geçtiğimiz günlerde yayından kaldırılan dizide bölüm başına 30 Bin TL aldı.

Şu sıralar ekranın en çok kazanan oyuncularından biri de Kıvanç Tatlıtuğ. Gümüş dizisiyle yıldızı parlayan Tatlıtuğ, daha sonra da hem şöhret hem de hatırı sayılır bir servet kazandı.
Aşk-ı Memnu'da bölüm başına 30 Bin Lira alıyordu Tatlıtuğ.
Ondan sonra hem tipini değiştirdiği hem de oyunculuğunu geliştirdiği için övgüler aldığı Kuzey- Güney dizisi geldi.
u diziden ise bölüm başına 50 Bin Lira alıyor Tatlıtuğ. Bazı iddialara göre de genç oyuncunun aldığı para 50 değil 70 Bin Lira. Her iki durumda da sonuç değişmiyor. Tatlıtuğ, Türkiye'de dizi sektörünün en çok kazanan oyuncularından biri olmayı sürdürüyor.

Beren Saat de dizi piyasasındaki yüksek ücretlerden payını alan oyunculardan.
Saat belki ilk rol aldığı Aşka Sürgün ve Hatırla Sevgili'de bu piyasa koşullarına göre konuşulacak bir ücret almamış olabilir. Ancak sonradan rol aldığı Aşk-ı Memnu ve Fatmagül'ün Suçu Ne dizileri sayeside hatırı sayılır bir kazanç sağladı.
Aşk-ı Memnu döneminde bölüm başına 30 Bin Lira alıyordu Saat.
Sonra ücretini Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde 50 Bin Liraya çıkardı.
Ekran karşısındaki seyirciyi ağlatan Beren Saat, bu süreçte hatırı sayılır bir kazanç elde etti. En çok kazanan yıldızlar listesinde ilk sıralarda yer aldı.

Serenay Sarıkaya Türkiye güzeli seçildikten sonra oyunculuğa adım attı. Önce Limon Ağacı adlı dizide rol aldı. Bu dizinin ekran ömrü kısa sürdü.
Sonra da Lale Devri için kamera karşısına geçti. Önceleri bu yapımın ekranda tutunması zor olduysa da kanal değiştirdi ve izleyiciyi diziyi benimsedi.
Sarıkaya dizinin ilk dönemlerinde bölüm başına 15 bin lira alıyordu. Sonra yapımcısından zam istedi ve ücretini 24 bin liraya çıkardı.

Ihlamurlar Altında dizisiyle yıldızını iyice parlatan Tuğba Büyüküstün kısa zamanda Türkiye'nin en çok kazanan ekran yüzlerinden biri oldu. Çemberimde Gül Oya'daki küçük ama etkili rolüyle dikkat çeken Tuba Büyüküstün de diziler sayesinde zengin oldu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER en çok kazanan ünlüler, iyi kazanan ünlüler, en iyi kazanan ünlü kim, dizi oyuncuları ne kadar kazanıyor, oyuncular ne kadar para kazanıyor, beren saat ne kadar para kazanıyor, kıvanç tatlıtuğ ne kadar kazanıyor