Alsancak’a Emeği Geçenler Ödüllendirildi

Alsancak ve İzmir sevdalıları, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği törenle ödüllerini aldı.Konak Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi, vefa dolu bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin düzenlediği “Alsancak’a Emek Verenler Ödül Töreni” semtin seçkin insanlarını bir araya getirdi.

Tartan: sermayem insan sevgisi
Yıllardır Alsancak’ta simge haline gelmiş isimler ve mekanlar bir kez daha anıldı. Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay’ın yönettiği buluşmada, Onur Listesinde yer alan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, emek ödülü almış olmaktan duyduğu mutluluğu şu sözlerle ifade etti:
“Alsancak’a, İzmir’e hizmet etme anlamında bir ödül sahibi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yaşamı insanlara hizmetle, hep sevi ve saygı sunmakla geçmiş bir insan olarak tek sermayem insanların sevgisi. Zaman zaman anlamlı buluşmalarda bize küçücük bir katkı ödülü verilmesinin benim manevi dünyamda çok büyük yerleri var. Sermayemiz, gücümüz hep bu güzellikleri toplamak, derlemek ve topluma hizmet etmek. Bu ödüle layık olmak için elimden güçle çalışmaya devam edeceğim.”


Alsancaklılar bir arada
Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Dilek Olcay, duygu dolu anların yaşandığı ödül töreninde sahneye davet ettiği herkesle küçük sohbetler gerçekleştirdi. Ödül alanların en büyük özelliğinin verdikleri hizmet olduğunu dile getiren Olcay, “On üç yıldır dernek olarak bu semt için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Konak Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve birçok kurumla ortak çalışan bir sivil toplum kuruluşuyuz. İzmirli olarak, Alsancaklı olarak buradayız. Bugün burada çok değerli isimler var ve onların en büyük özellikleri verdikleri hizmetlerdir” şeklinde konuştu.
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’a her zaman yanlarında olduğu için teşekkürlerini ileten Olcay, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın için de ‘Işılay Abla olmasaydı biz burada olmazdık” diyerek övgü dolu sözler söyledi.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Alsancak’a Emek Verenler Ödül Töreni Onur listesinde yer alan isimler ise şöyle oldu: Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Konak İlçe Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihabir Çulhaoğlu, İzmr Kent Meclisi Başkanı Güman Kızıltan, Halkla İlişkiler Uzmanı Sancar Maruflu, Kadın Hakları Koruma Derneği Başkanı Engin Demir, Yazar Raşel Rakella Asal, Dr. Aslan Savaşan, Dr. Nazan Pedükcoşkun, Dr. Ülkümen Rodoplu, Dora Dergisi imtiyaz sahibi Ceren Ağca, Yazar Bülent Şenocak, Gazeteci Mehmet Kurt, Gazeteci Yusuf Çınar, Ömer Pelit (Sevinç Pastanesi), Hatice Reyhan Kutlu (Reyhan Pastanesi), Hasan Ufak (Ufuk Gıda) ve Demiray Dinçsel (Camcı Niyazi).
 

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER magazin izmir, izmir haber, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Konak İlçe Emniyet Müdürü İsmail Akıntürk, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihabir Çulhaoğlu, İzmr Kent Meclisi Başkanı Güman Kızıltan, Halkla İlişkiler Uzmanı