9. Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası'nda Dereceye Giren Sporcular Ödüllerini Aldı.

Kültürpark Tenis Kulübü'nde düzenlenen organizasyonun Roof Garden'da yapılan ödül töreninde 16 kategoride 48 sporcu şefer kürsüsüne çıktı . Yeni Asır Gazetesi ve Kültürpark Tenis Kulübü tarafından her yıl ortaklaşa düzenlenen ve bu yıl 9.'su yapılan Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası önceki gün düzenlenen müthiş bir kokteylle sona erdi. Katılım rekorlarıyla Türkiye'nin en büyük turnuvalarından biri olan ve bu yıl da 16 farklı kategoride 487 sporcunun raket salladığı dev organizasyonun, Gürel Recidence'da bulunan Roof Garden Restaurant'ta düzenlenen ödül töreni de hayli renkli görüntülere sahne oldu. Roof Garden'da kokteyl ile başlayan 9. Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası'nın ödül töreni, turnuvaya katılan sporcuların yanı sıra, İzmir'in iş dünyasıyla, siyaset ve spor adamlarını bir araya getirdi. Dev organizasyonda 16 farklı kategoride dereceye giren 48 sporcu ödüllerini müthiş bir törenle alırken, Sedef Pinar'ın Kare Müzik Orkestrası'nın müzikleri törene katılanlara keyif dolu anlar yaşattı.

Açılış konuşmasını yapan Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, "'Sporun ve sporcunun yanındayız' diyoruz. Bu misyonumuzu yerine getirme adına. Türkiye'nin en eski ve köklü gazetesi olarak elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Çünkü bunu sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bizler tenis sporunu yediden yetmişe her yaş kategorisine yaymak, sağlığın temel şartlarından biri olan bu spora toplumun her kesiminin ilgisini çekmeye çalışıyoruz. İşte spor branşları içinde bizleri tenis ile buluşturan nokta budur. Tenis herkesin ilgilenebileceği Fair Play ruhunu ortaya çıkaran bir spor branşıdır. Yarışma ruhu ve sportif başarı, Fair Play'i içinde bulundurduğu sürece anlam kazanır. Bu bakımdan Yeni ASIR Kupası Tenis Turnuvası bizler için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Bu anlamlı turnuvaya ev sahipliği yapan Kültürpark Tenis Kulübü'ne ve bize kapılarını açan Roof Garden ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu. Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Osman Savran ise, "Yeni Asır Gazetesi İzmirlinin hayatında önemli yer tutar. Bu yıl 9.'sunu düzenlediğimiz Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası, yine rekor katılımla gerçekleşti. Çok çekişmeli ve zevkli maçlara sahne oldu. Her spor branşında olduğu gibi teniste de yanımızda olan Yeni Asır Gazetesi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Spor, siyaset ve iş dünyası kokteyldeydi.

9. Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası'nın ödül töreni, İzmir'in tanınmış spor adamlarının yanı sıra önemli siyasetçileri ve iş dünyasının seçkin isimlerini de biraraya getirdi. Roof Garden'daki törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, İzmir Milletvekilleri İlknur Denizli ve Ali Aşlık, Ak Parti İl Başkanı Ömer Cihad Akay, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Bucaspor Kulüp Başkanı Mehmet Bektur, İzmir Veteranlar Atletizm Kulübü Başkanı Aycan Kurtcan, Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Atilla Sertel, Karşıyaka Divan Başkanı Tahir Türetken, İzmir TSYD Başkanı Bahri Okumuş ve İZFAŞ Genel Müdürü M.Şakir Örs, Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tatari'nin yanı sıra çok sayıda sporcu katıldı.

İŞTE ŞEREF KÜRSÜSÜ

ERKEKLER: YENİ BAŞLAYEN ERKEK: 1.Hüseyin Ünal, 2.Murat Aktaş, 25+ TEK ERKEK: 1.Barış Mert, 2.Mert Aşkın, 35+ TEK ERKEK: 1.Eray Ertuğ, 2.Yılmaz Satu, 45+ TEK ERKEK: 1.Kaan Bozkurt, 2.Beytullah Aldemir, 55+ TEK ERKEK: 1.Cafer Şen, 2.Necdet Kestelli, 25+ ÇİFT ERKEK: 1.Kemal Astarcıoğlu/Berat Uygur, 2.Kamil Kılıç/Mehmet Evrenesoğlu, 35+ ÇİFT ERKEK: 1.Umut Engin/İrfan Sunay, 2.Vedat Erten/Cezmi Özcan, 45+ ÇİFT ERKEK: 1.Beytullah Aldemir/Can Uzsoy, 2.Kaan Bozkurt/Abdullah Kaya, BAYANLAR: YENİ BAŞLAYAN BAYAN: 1.Ayşe Kaymakçı, 2.Belgin Güler, 25+ TEK BAYAN: 1.Tuba Esen, 2.Bahar Demiryürek, 35+ TEK BAYAN: 1.Nergiz Civelek,
2.Zerrin Şerbetçi, 45+ TEK BAYAN: 1.Iamze Salukvadze, 2.Ayşim Pennetti,
35+ ÇİFT BAYAN: 1.Server Uyaroğlu/Pelin Koçan, 2.Canan Aksoy/Zerrin Şerbetçi, 45+ ÇİFT BAYAN: 1.Dianne Fowler/Ayşim Pennetti, 2.Sibel Gürkan/Filiz Kuzu, KARIŞIK ÇİFTLER: 35+ KARIŞIK ÇİFT: 1.Aysel Ertuğ/Eray Ertuğ, 2.Nevin Baykal/Mustafa Çakmak, 45+ KARIŞIK ÇİFT: 1.Şölen Akın/Iamze Salukvadze, 2.Sibel Gürkan/Özcan Varlı, TURNUVANIN EN CENTİLMEN BAYAN SPORCUSU: Aslı Zeynep Bakıcı, TURNUVANIN EN CENTİLMEN ERKEK SPORCUSU: Hüseyin Keskin.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası, Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası ödülleri, Yeni Asır Kupası Tenis Turnuvası ödül töreni, Yeni Asır Kupası Tenis kazananları