Tarihe Saygı Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Kentteki tarihsel yapıların korunması amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri sahiplerini bulacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin şehrin tarihi yapılarının korunması amacıyla bu yıl 10. kez düzenlenecek "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri" 14 Aralık Cuma günü sahiplerini bulacak. Adnan Saygun'daki törenden önce konser, sonrasında ise sergi olacak.

Kültürel miraslara ve değerlere sahip çıkılması amacıyla Türkiye'de ilk kez İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan "Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri", 14 Aralık Cuma günü sahiplerini bulacak. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek olan ödül töreni, 10. yıla yakışır sürprizlerle dolu olacak.

2003'ten bugüne kadar ödüle değer bulunan eser sahipleri; akademisyenler, meslek odalarının temsilcileri ve tarih severlerle birlikte özel kutlama programında yer alacak. Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası da bu anlamlı günün konuklarını yalnız bırakmayacak. Kutlama töreninin ardından, 2003 yılından bu yana geçen 10 yıllık sürede ödül kazanan tüm eserlerin yer aldığı bir sergi de ziyaretine açılacak. Sergi ay sonuna kadar gezilebilecek.

18 Ödül Birden

Bu yıl ki yarışmaya başvuran 18 eser ödül almaya hak kazanmıştı. Tarihi Yapıda Yaşam Ödülü kategorisinde 7, Özgün İşlevin Değiştirildiği Esaslı Onarım Ödülü kategorisinde 1, Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı Ödülü kategorisinde 7, Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik Ödülü kategorisinde ise 3 aday ödüle değer bulunmuştu. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tarihe saygı ödülleri, tarihe saygı ödülleri izmir, tarihe saygı ödülleri sahipleri