Serdar Ceylan Agora Sohbetlerine Katıldı

Her hafta Cuma günü ilgi gören konu başlıkları ile konusunda uzman konukları ağırlayan Agora Sohbetlerinin bu haftaki konuğu Kişisel Gelişim Uzmanı Serdar Ceylan oldu.Kişisel Gelişim Uzmanı Serdar Ceylan ,’Kendin Olmak’ konulu sohbette ziyaretçilere hayattaki en büyük değerin kişinin kendisi olduğunu anlattı. Uzman Ceylan sohbetinde kişilerin hayat çizgisini çizerken en büyük belirleyici karakterin anne olduğunun da bir kez daha altını çizdi. Uzman, erkekler hayatlarını çizerken eş seçiminde annelerine benzeyen kişilikte, kadınlarsa babalarına benzeyen karakterde erkeklerle olmayı tercih ederler diye belirtti. Uzman Ceylan, eş seçiminde zaman zaman gözlemlediğim ve danışanlarımdan bildiğim kadarı ile bu durumun tam aksi seçimler de yapılabiliyor derken, seçimin sebebi kişilerin yaşamlarında eksik buldukları duyguların tamamlanmasından doğan ihtiyaçtır diye ekledi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Ceylan, sohbette mutluluğun tamamen içsel olduğunu belirtirken, mutsuz kişiler mutlu olmak adına tüm dış faktörleri değiştirseler bile aslında mutluluğu yakalamanın tek yolu insanın kendi iç dünyasındaki değişimdir diye açıkladı.

Uzman Ceylan ziyaretçilerin katılımı ile gerçekleştirdiği sohbette ilişkiler konusunu da ele aldı. Aile ve aşk ilişkilerine dair gelen soruları tek tek yanıtlayan Ceylan, ziyaretçilere yaşama dair tavsiyelerde bulundu. Serdar Ceylan hayatta ki en büyük değerin zaman olduğunun önemini anlatırken, ‘kişiler hayatlarının her döneminde anı yaşamalılar ancak günümüzde anı yaşayan çok az bir topluluk var ki biz bu bireylere mutluluğun simgesi olarak bakıyoruz’ diye belirtti.

Gelişim Uzmanı Ceylan, ‘anı yaşayan mutlu topluluğun gerisinde kalan büyük bir topluluk var bu kişiler geçmişin pişmanlığı geleceğin kaygıları ile yaşıyor ki biz bu kişilere sadece dışarıdan müdahale ile mutluluk aşılayamıyoruz’ diye belirtti. Ceylan günümüz eş seçimlerinde yapılan hataları ziyaretçilerle karşılıklı geliştirdiği soru cevaplarla değerlendirdi. Gelişim Uzmanı Ceylan, eş seçiminde kadınların daha çok güç, cesaret ve güven veren erkekleri tercih ettiğini belirtirken, erkeklerin ise sevgi, ilgi ve şevkat odaklı seçimler yaptığını söyledi. Bu seçimlerin Türk tipi aile yapısından kaynaklandığını anlatırken, eş seçiminde asıl belirleyici unsurun bağ kurmak olması gerektiğinin öneminden bahsetti.

 

 

 

 


Sohbette ziyaretçilere sorular sorarak verdikleri cevaplar doğrultusunda kişileri analiz etme şansı bulan uzman, kişilere ilişkilerinde yaptıkları hataların tekrarlanmasını engellemek adına hayatta mutlu kalmanın püf noktalarını anlattı.

Ziyaretçilerin yoğun ilgisi ve katılımları ile gerçekleşen keyifli sohbetin sonunda Ceylan; tüm ziyaretçilere hayatta en değerli varlık kendinizsiniz, bugünden sonra kendinize en güzel hediyeniz anı yaşamak olsun tavsiyelerinde bulundu.

Agora Sohbetlerinin 8 Mart Cuma günü konuğu Prof Dr. İle Pınar Balcı, Dünya Kadınlar Günü özel sohbetinde Meme Kanser ile Savaşalım konusunu ele alacak. Prof.Dr sohbette ziyaretçilere günümüz yaygın kadın hastalıklarından olan meme kanserine karşı alınması gereken önlemler ve tedavi yöntemlerini anlatacak.

 


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER agora sohbetleri, serdar ceylan, izmir kişisel gelişim uzmanları, kişisel gelişim uzmanı serdar ceylan, izmir agora sohbetleri