Nilgün İleri Köseoğlu ve Erdem Yalçın

İş Sanat İzmir Galerisi, ressam Nilgün İleri Köseoğlu ve ressam Erdem Yalçın’ı ağırlıyor.Türk resim sanatının farklı kuşak temsilcileri İş Sanat İzmir Galerisi’nde bir araya geliyor.

İş Sanat İzmir Galerisi, sanatseverleri bu kez iki sanatçının farklı teknikteki çalışmalarıyla buluşturuyor. Nilgün İleri Köseoğlu’nun ağaç baskı tekniğindeki çalışmaları ve resimlerinde deneysellikten vazgeçmeyen Erdem Yalçın’ın eserleri Aralık ayında İzmir İş Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Çizgisel dinamizmin içinde soyutlanan bedenlerin bir tür doğaya dönüşünü ağırlıklı olarak ağaç baskı tekniğiyle gözler önüne seren Nilgün İleri Köseoğlu baskı tekniğinin yanı sıra suluboya tekniğini de baskı resim yüzeyine dâhil ediyor. Daha önce 17 kişisel, 74 karma ve 29 yarışmalı sergiye katılan Köseoğlu’nun İş Sanat İzmir Galerisi’ndeki yeni sergisinde 30 farklı eseri yer alıyor.

Küçük yaşlarda başlayan resim yapma hevesini hiç kaybetmeyen, deneyselliği benimseyerek her yeni eserinde yepyeni boyutları gören ve hayatın her alanında olduğu gibi sanatında da keşfetmeyi benimsemiş olan Erdem Yalçın İş Sanat İzmir Galerisi’ndeki sergiye 20 eseriyle katılıyor. Sanatçı yaşayan canlıların birbiriyle olan ilişkisini konu aldığı akrilik, kolaj ve dijital baskı tekniğindeki eserlerini İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

“Nilgün İleri Köseoğlu ve Erdem Yalçın Sergileri” 5-22 Aralık tarihleri arasında İş Sanat İzmir Galerisi’nde görülebilir.

Bilgi için
Gözde Fırtına
MPR Halkla İlişkiler, 0212 438 63 50 / 156 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Nilgün İleri Köseoğlu ve Erdem Yalçın sergisi, erdem yalçın sergisi izmir, izmir sergileri, izmir magazin, magazin izmir, izmir