Leke Filmi En İyi Film Ödülü Kazandı

Konak Belediyesi'nin büyük destek verdiği 'Leke' filmi, yayınlanan 925 eser arasından birinci seçildi.İzmirli sanatçılar, Konya'da düzenlenen Fotoğraf, Afiş ve Film Yarışması'na, kelimenin tam anlamıyla damga vurdu . “Kadına Şiddete Hayır Sevgi ve Hoşgörüye Evet” temalı yarışmada Alper Akdeniz'in yazıp yönettiği ‘Leke' adlı kısa film 925 eser arasında birinci seçildi. Filmin tamamlanmasında Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ın desteğinin önemini vurgulayan yönetmen Alper Akdeniz, “Hayatımıza birçok anlamda lekeler düşüyor ve bizler onları sineye çekerek hayatımıza devam etmek zorunda kalıyoruz. Bunlardan en trajik olanı ne yazık ki kadına şiddet ve tecavüz. Biz bu konuya sert bir vurgu yapmak istedik” dedi.

Kadınların sesinin, sanatla ancak bu kadar güzel vurgu yapılabileceğini söyleyen Konak Belediye Başkanı Tartan, “Sanatın anlatamayacağı bir dert, dokunamayacağı yürek yok. Toplumlar geleceğe yürürken sanat, olumsuzlukları anlatan, yaraya parmak basan da bir görev üstleniyor bazen. Özellikle kadın hakları, kadına yapılan zulüm söz konusu olduğunda, en doğru mesaj sanatla veriliyor” diye konuştu.

Tecavüzcüsüyle evlendirilmeye zorlanan bir kadının trajik hikayesinin anlatıldığı film, ODTÜ Film Festivali, Uluslararası İstanbul Suç ve Ceza Filmleri Festivali, İzmir Film Festivali'nde de gösterime girdi. Öte yandan ulusal arenada başarısını kanıtlayan film, uluslararası ve ulusal yarışmalarda boy göstermeye devam ediyor.

Mavi Sanat Genel Yayın Yönetmeni Alper Akdeniz'in yazıp yönettiği filmin çekimleri Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür ve Sanat Merkezi'nde tamamlanmıştı. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER leke filmi, leke, leke filmi oyuncuları, leke filmi nerede çekildi, magazin izmir