İzmir Sevdası Konseri Sanatseverleri Mest Etti.

“İzmir Sevdası”nı sahneye taşıyan sanatçı çift Tuğçe ve Hakan Özaytekin’in Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’ndeki konseri sanatseverleri mest ettiİzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları kemanda Hakan Özaytekin ile piyanoda Tuğçe Özaytekin’in Karşıyakalılar’ın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışında pek çok kez sahne alan sanatçılar Karşıyaka’daki konserlerinin ilk bölümünde G. Pungani’nin Allegro Entusiastico, L.van Beethoven’in keman-piyano sonatı Allegro Assai, Tempo di Menuetto, Allegro Vivace’yi seslendirdi.

Bu bölümün sonun da da N. Levent’in Küçük Suit. “Çoban Yıldızı” balesinden Genç Balıkçının Dansı, Aşk Dansı ile Kızların Dansı’nı seslendirdi. Konserin ikinci bölümünde ise E. Grieg, P. De Sarasate ile A. Hoca’nın “Sirto-Kıbrıs Oyun Havası” seslendirildi.

Konsere gelen sanatseverler, Özaytekin ikilisini uzun süre alkışlayarak beğenilerini sundu. Karşıyakalı sanatseverler, gecenin sonunda Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’ndeki etkinliklerden duydukları memnuniyeti de “Başkanımız Cevat Durak’a teşekkür ediyoruz” diyerek dile getirdi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Özaytekin, İzmir Devlet Opera ve Bale, İzmir Sanat, İzmir Haber, Magazin İzmir, İzmir, Hakan Özaytekin, Tuğçe Özaytekin