Huzur Çıkmazı Galası

Huzur Çıkmazı tiyatro oyunu Konak Sahnede Gala yaptı.Haldun Taner'in yazdığı ‘Huzur Çıkmazı’ adlı tiyatro oyunu 27 Aralık Perşembe günü İzmir Konak Sahnesinde galasını gerçekleştirdi.
Oldukça zevkli geçen oyunun galası İzmir Özel Çamlaraltı Koleji sponsorluğunda yapıldı. Özel Çamlaraltı Kolejinin yönetim kurulu başkanı Bentürk Dirikal ve ailesi de bu galada yer aldılar.
Galaya katılan devlet tiyatrosunun usta oyuncularından Bozkurt Kuruç da bu tiyatronun izleyicileri arasındaydı.
Huzur Çıkmazı oyunu yönetmeni Rüçhan Gürel ve tiyatronun iyi isimlerinin yer aldığı oyunun konusu ise; bir lise öğretmeni olan Memnun Bey, ikinci eşi Zennube’ye karşı yoğun bir sevgi beslemekte ve eşiyle çok ilgilenmektedir. Memnun Bey, bu sevginin kadını bunalttığını, hatta kendisinden uzaklaştırdığını fark edememektedir. Gittikçe sinirleri bozulan genç ve güzel kadın, tedavi olmak için başvurduğu doktora yakınlık duymaya başlar, doktor ile Zennube’nin ilişkileri gelişir. Memnun Bey’in hiçbir şeyin farkına varmaması, Zennube’yi daha da rahatsız eder ve onu öldürmeye karar verir; ancak bardağına koyduğu zehri yanlışlıkla kendisi içince hastaneye kaldırılır. Oyunda mutlak iyiliğin kötülüklere yol açabileceği anlatılmaktadır.  

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER