Buca'da Bir Büyük Usta Sahne Aldı

Buca Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği sanat etkinlikleri çerçevesinde usta tiyatrocu Abdullah Şahin, ‘Yoksa Oyuna mı Geldik’ adlı tiyatro oyunu ile sanatseverlerle bir araya geldi.Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sergilenen tiyatro gösterisine, Bucalı tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi. İzleyicilerin salonu tıklım tıklım doldurduğu tiyatro gösterisinde Buca Kültür Müdürü Sakine Akyüz, Buca Belediyesi Meclis üyelerinden Cevat Kızılateş ve Ercan Gençgel, Buca Engelliler Derneği Başkanı Kamuran Parıltı da izleyenler arasında yer aldı.

Metin Zakoğlu’nun yazıp yönettiği, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu tarafından sergilenen interaktif komedi türündeki iki perdelik oyunda, kendi kaderleri üzerine bir karar vermek isteyen evli çift, bu kararı birlikte alamadıkklarından kendilerine yol gösterecek birçok kişiyi evlerine davet etmek isterler. Bunun içinde kendilerini hiç tanımayan seyircileri bulmak için yola çıkan kadın, eşinden habersiz evinin bir odasını gizlice tiyatro salonuna dönüştürür ve verecekleri kararda buradaki seyircilerin de fikirlerini alır ve kaderlerini çizmeye çalışır.

Seyircilerle diyalogların da yer aldığı oyun sırasında, oyun boyunca seyircilerle yapılan diyaloglar ve danslarla eğlenceli vakit geçirildi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER yoksa Oyuna mı Geldik,yoksa Oyuna mı Geldik tiyatro oyunu, abdullah şahin nokta tiyatrosui metin zakoğlu