Bu Hafta Vizyonda Neler Var!

Komediler, dramlar ve aksiyonlar... Bu hafta sinemanın vizyonları neler?Taş Mektep

Yönetmen :Altan Dönmez
Tür :Dram
Senaryo :Yılmaz KarakoyunluYapımcı :Galip Güner
Yapım :2012 - Türkiye
Oyuncular :Bora Akkaş, Feride Çetin, Barış Küçükgüler, Serkan Kuru, Orhan Kılıç

Konu: Kayseri Lisesi'nin son sınıfındaki 62 öğrenci 1920-1921 yıllarındaki öğretim döneminde okullarını terk ederler. Tek amaçları Sakarya Meydan Savaşı'na katılıp orduya destek olmaktır.

Bu 62 genç nefes Kurtuluş Savaşı'nın en çetin çatışmalarının yaşandığı günlerde vatanları uğruna şehit olurlar. Taş Mektep adlı film bu 62 genç şehidin öyküsünü beyazperdeye taşıyan bir yapım.

 

 

Acı

Yönetmen :Kim Ki-Duk
Tür :Dram
Senaryo :Ki-duk Kim
Yapımcı :2012 - GüneyKore
Oyuncular :Jeong-jin Lee, Min-soo Jo , Jae-rok Kim, Jin Yong-Ok , Eunjin Kang

Konu: Güney Koreli yönetmen Kimki Duk'un son filmi Acı, kimsesiz bir adamın hayatını konu alıyor. Tefeciler ile çalışan ve "tahsilatta her yol mübahtır" ilkesiyle çalışan Gang Do'nun kaybedecek hiçbir şeyi yoktur; bu yüzden oldukça zalimdir.

Fakat bir gün karşısına annesi olduğunu iddia eden bir kadın çıkar ve Gang Do, hayatını yeniden sorgulamaya başlar. 2012 Venedik Film Festivali'nde Dünya prömiyerini yapan ve ödül alan filmin baş rollerinde Min-soo Jo ve Jung-jin Lee yer alıyor.

Romantik Komedi 2

Yönetmen :Erol Özlevi
Tür :Komedi , Romantik
Senaryo :Ceren Aslan, Aslı Zengin
Yapımcı :Murat TokatYapım :2013 - Türkiye
Oyuncular :Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Gürgen Öz, Cemal Hünal

Konu: Esra heyecanla evlilik hazırlıkları yaparken, en yakın arkadaşı Didem'de kızlar arasındaki tek bekar kişi olarak kalmaktan dolayı panikler ve sevgilisi Cem'i evliliğe ikna etmek için çeşitli taktikler uygulamaya başlar. Didem evlenme teklifi beklerken, Cem yeni filminde başrol oynadığı Gözde'yle tanışır ve filmine konsantre olur.

Bunun üzerine kıskançlık krizlerine giren Didem, Cem'i yakın takibe alır. Bu takip esnasında erkeklerin Antalya "Adam&Eve Otel"de bekarlığa veda partisinde olduklarını öğrenir. Böylece komik ve romantik bir macera başlar. Kızlar erkeklerin bekarlığa veda partisinde neler yaptıklarını görmek için oryantal kılığında otele sızarlar.

Oyunbozan Ralph

Yönetmen :Rich Moore
Tür :Animasyon , Çizgi , Komedi , Macera
Senaryo :Phil Johnston, Rich Moore
Yapımcı :Clark Spencer,
Yapım :2012 - ABD
Oyuncular :Jane Lynch, John C. Reilly, Sarah Silverman, Stefanie Scott, Jack Mcbrayer

Konu: Atari oyununun bina yıkan 'kötü adamı' rolündeki Ralph, hem yıllardır aynı işi yapmaktan sıkılmış hem de oyunun iyi adamı tamirci 'Felix' gölgesinde kalmaktan bıkmıştır.

Bu arada da tüm övgüleri Felix toplar. Ralph artık iyi bir kahraman olmak ister ve diğer video oyunları arasında gidip gelmeye başlar. Fakat oyundan oyuna atlarken yol açtığı bir kaza Sugar Rush oyununu tehlike altında bırakan bir düşmanı serbest bırakır. Şimdi kahraman olma fırsatı onda mıdır? Rich Moore'un yönetmenliğini üstlendiği yapımın Türkçe seslendirme kadrosunda ise Engin Alkan, Aysun Topar, Harun Can, Özden Ayyıldız ve Sait Seçkin gibi tanıdık ve yetkin isimler yer alıyor.

Zor Ölüm

Yönetmen :John Moore
Tür :Aksiyon , Gerilim , Macera , Suç
Senaryo :Skip Woods, Roderick Thorp
Yapımcı :Stephen J. Eads, Tom Karnowski
Yapım :2013 - ABD
Oyuncular :Bruce Willis, Mary Elizabeth Winstead, Amaury Nolasco, Patrick Stewart, Sebastian Koch

Konu: 1988′deki ilk Zor Ölüm’den beri John McClane kendini yanlış zamanda yanlış yerde buluyor, yetenekleri, cesareti ve yöntemleri sayesinde her zaman ayakta kalan son insan oluyor, bu karakteri de onu teröristlerin gözünde bir numara yapıyor.

Şimdi, McClane ömrünün en büyük mücadelesi ile karşı karşıya, bu sefer olay uluslararası boyutta, oğlu Jack hapishaneden kaçan acımasız Rus lideri tarafından kaçırılır, baba ve oğul McClane birbirlerini yaşatabilmek ve dünyanın güvenliğini korumak adına yeraltı güçlerine karşı beraber çalışmalıdır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER vizyondaki filmler, sinemada ne izlemeli, taş mektep filmi, acı filmi, romantik komedi 2 filmi, zor ölüm filmi