Bit Yeniği Tiyatro Oyunu

Bit Yeniği adlı tiyatro oyunu Çamlaraltı Koleji sponsorluğunda, İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde gerçekleşti.Fransız tiyatrosunun haşarı çocuğu ve kurgu ustası Georges Feydeau'nun 1907 yılında kaleme aldığı Bit Yeniği adlı tiyatro oyunu Çamlaraltı Koleji sponsorluğunda, İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde gerçekleşti. Her fırsatta sanatla iç içe olan Özel İzmir Çamlaraltı Koleji ailesi, oyun sonrası konuklar ve oyuncular için kokteyl düzenledi. Kokteyle Çamlaraltı ailesinin yanı sıra pek çok seyirci de katıldı.

İzmir’in tek Özel Güzel Sanatlar Lisesi’ne sahip olan Çamlarlatı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Engin Dirikal, ‘Sanata ve sanatçıya büyük önem veriyoruz. Kültürel etkinliklerin içinde yer almak, sanatın değişik alanlarında zaman zaman sanatseverlerle buluşmak Çamlaraltı ailesinde artık bir gelenek haline geldi. Ayrıca yeni ve genç isimler yetiştirmek için İzmir’in ilk ve tek Güzel Sanatlar Lisesi’ne sahip olmaktan da gurur duyuyoruz’ dedi. Ali Hürol'un yönettiği ve oyunculuklarını Devrim Akkaya, Nevzat Hakan Dönmez, Dilek Demir, Zeki Yorulmaz, Ali Ulvi Hünkar, Melek Çekmece, Aylin Önal, Sibel Ağalday, Fırat Topkorur, Ekrem Kocaçal, Erdinç Aytaç Özgür, Uğurcan Özfuruncu ve Burak Özbaykuş'un üstlendiği "Bit Yeniği" isimli oyun seyircileri kahkahalara boğdu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bit Yeniği, Bit Yeniği tiyatro oyunu, Bit Yeniği hakkında, Bit Yeniği nedir, Bit Yeniği kimin oyunu, Bit Yeniği çamlaraltı, çamlaraltı koleji