Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Gösterimi

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filminin müziklerine ve gösterimine dahil olmak için 7 Aralıkta İzmir Sanat Merkezini ziyaret edin.Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filminin hem gösteriminin hem de müziklerinin yapılacağı etkinlik SinemaTek tarafından düzenleniyor. Bu etkinliğe ise İzmir Sanat Merkezi ev sahipliği yapıyor. 7 Aralıkta gerçekleşecek bu gösterimi kaçırmayın. 

Konu: Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok, savaşın anlamsızlığını gözler önüne seren ve savaşta herkesin kaybettiğini savunan Erich Maria Remarque'nin aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan bir klasik.

Film, Birinci Dünya Savaşı’na bağnaz öğretmenlerinin kendilerine empoze ettiği militarist-milliyetçi duygularla gönüllü olarak katılan Alman gençlerinin savaşın ağırlığı ve acımasızlığı altında nasıl ezildiklerini, bedenen kurtulsalar bile geri dönüşü olmayan verdikleri bu kararın ruhlarında açtığı derin yaraları çarpıcı bir biçimde gözler önüne serer.

Hem film hem kitap yayınlandığı dönemde birçok milliyetçinin tepkisini çekmiş, İtalya ve Almanya’da filmin gösterimi yasaklanmış; kitap ise Nazi Almanyası’nda 1933 yılındaki “Kitap Yakma Eylemi” sırasında yakılmıştır. Film aynı zamanda, en iyi yönetmen ve en iyi film dallarında Oscar ödülünün de sahibi olmuştu.

Yönetmen: Lewis MilestoneSenaryo: Maxwell Anderson, George Abbott
Senaryo (Kitap): Erich Maria Remarque
Oyuncular: Lew Ayres, Louis Wolheim, John Wray
Müzik: Sam Perry, Heinz Roemheld
Yapım: 1930~ABD
Tür: Dram, Savaş
Süre: 145 dakika
Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca, Latin; Türkçe altyazı

  İzmir Sanat Merkezi 

Fuar Kültürpark 26 Ağustos Kapısı İzmir/Türkiye 

Gişe: 0(232) 293 40 49

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok şarkıları, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi, Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok filmi hakkında, film müzikleri