Adalet Sizsiniz Oyunu 18 Ocakta Sabancı Kültür Merkezinde

Rutkay Aziz'in başrollerini oynadığı Adalet Sizsiniz Tiyatro oyunu 18 Ocak ve 20 Ocak tarihleri arasında İzmir'deek perdelik bir oyun olan “Adalet, Sizsiniz”, yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı, usta oyuncular Rutkay Aziz ve Taner Barlas'ın muhteşem yorumlarıyla sahneye taşıyor. M.Ö. 5. yüzyılda Atina'da, Beş Yüzler Meclisi'nin ölüme mahkum ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma'da, Engizisyon'un müebbet hapse mahkum ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında Boston'da, adaletin ölüme mahkum ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti'nin hikayeleri, “Adalet, Sizsiniz” ile tiyatroseverlerle buluşuyor.

Tarihe geçmiş bu masumların itibarlarının, haksız mahkumiyet kararlarının kaldırılmasıyla, yıllar sonra iade edildiğini vurgulayan oyunun yönetmenliğini de, “Perdeci Oyuncuları” üstleniyor. Ümit Denizer'in kaleme aldığı ve tam adı “Adalet, Sizsiniz (Sokrates, Galileo, Sacco, Vanzetti)” olan oyunun; sahne tasarımı ve kostümleri Metin Deniz imzasını taşırken, kukla uygulamaları ise Bülent İşcan tarafından gerçekleştiriliyor.

18 Ocak Cuma ve 19 Ocak Cumartesi günü saat 20.30'da, 20 Ocak Pazar günü ise saat 16.00'da Sabancı Kültür Sarayı'nda sahnelenecek oyunun biletleri, Biletix'ten ve salonun gişesinden temin edilebilecek. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER adalet sizsiniz tiyatro oyunu, adalet sizsiniz oyuncuları, adalet sizsiniz oyuncuları kimdir, rutkay aziz, rutkay aziz tiyatro oyunları