7 Oktavlık Sese Sahip Muhteşem Adam

Güçlü sesli Cem Adrian, 22 Şubat Cuma günü Ooze Venue'de tutkunlarıyla buluşacak.7 oktavlık ses aralığına sahip olmasına rağmen yaklaşık  4.5 - 5  oktavlık bölümünü şarkı söylerken kullanmaktadır. Adrian sahne soyadını da doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis'ten esinlerek almıştır. 

İlk önce 2003 yılında Mystica grubuyla karşısına çıkmıştır sevenlerinin. Grupta hem solist hem de dansçı olarak yer almaktadır. Akabinde 2005 yıllarında ise  "Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım" isimli ilk albümü yayına alınmıştır.  2006 yılında  prodüktörlüğünü şarkı sözlerini kendisinin üstlendiği 15 parçadan oluşan ikinci albümü "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti"  piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Umay Umay , Denizhan ve Suicide yer almıştır.

2006 yılı sonundaki "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti" albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir.
"Emir" albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan ' Essentials / Seçkiler - Etnik ' 2008 yılında ayında piyasaya çıkmıştır. Albümde konuk olarak; Hayko Cepkin ve Pamela Spence yer almıştır.

Beşinci stüdyo albümü olan, "İnsanın dönüp dolaşıp varacağı yerin yine kendisi olduğunu" vurguladığı "Kayıp Çocuk Masalları"  2010 tarihinde piyasaya çıkmıştır. 12 parçadan oluşan albümün tüm şarkılarının söz ve müziği Cem Adrian'a aittir. Albümde Murat Yılmazyıldırım ve Aylin Aslım ile düetleri bulunmaktadır. 18 Eylül 2012 tarihinde altıncı stüdyo kaydı olan "Siyah Bir Veda Öpücüğü" adlı albümünü çıkarmıştır. Albümde 12 şarkı bulunmaktadır. Albümde, "Hani Bazen" adlı şarkıda Ayten Alpman ile Cem Adrian düet yapmıştır.

Cem Adrian türk müzik dünyasında sesi ve besteleriyle dikkat çekmeyi ve gençlerin tutkusu olabilmeyi başarmıştır.

23 Şubat Ooze Venue Konseri için;
Biletler : Biletix
Kapı Açılış : 21:00
Başlangıç : 23:00
Kapanış : 04:00
 

 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER cem adrian, cem adrian ooze venue konseri, cem adrian izmir konseri, cem adrian 7 oktavlık şarkıcı, cem adrian hakkında