Vakıf Başkanından Özel Ders

Orion Vakfı Başkanı ve aynı zamanda İngilizce Öğretmeni İclal Kardıçalı Eğitim Yöneticisi Kimliği ile ders vermeye başladı.Orion Vakfı Başkanı ve aynı zamanda İngilizce Öğretmeni İclal Kardıçalı Dokuz Eylül Üniversitesi’nde “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” konusunda yüksek lisansını tamamlamasının ardından vakfın sahibi olduğu okullarda Eğitim Yöneticisi Kimliği ile ders vermeye başladı. Kardıçalı, Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis Okullarının idari konseylerine Eğitim Yönetimi Formasyonu alanında ders veriyor.

“Eğitim Yönetimi ve Denetimi” konusunda Yüksek lisansını 2012 haziranında tamamladığını kaydeden Kardıçalı “Yüksek lisansın ardından hazırladığım tez ilköğretim okulları ile ilgiliydi. Şimdi İlkokul ve orta okul olarak ayrıldı. İlkokul ve ortaokul öğretmenliğinin yaratıcılık algıları üzerineydi ve bu anlamda da İzmir pilot bölge fakat sipesifik olarak da Karşıyaka ve Güzelbahçe ilçelerini seçtim ve onlar üzerine bir araştırma yaptım. Tabi yüksek lisans yaparken çeşitli konular okunuyor bunlardan bir tanesi de Eğitim Yönetimi kısmının kuram kısmı yani teori de okunuyor. Biz tabi okullar olarak uygulayıcıyız aslında ama tüm bu uygulamalarımız bir kurama dayanıyor bir teoriye dayanıyor. Bu sene okullarımızdaki yönetici arkadaşlarımıza yani Genel Müdür, Müdürler, Müdür Yardımcıları ve Zümre Başkanları yani hepsinin birer yöneticilik pozisyonu var. Onlara EĞİTİM YÖNETİMİ KURAMLARI VE UYGULAMASI diye bir ders veriyorum. Bu aslında bizim öğrenen okul, öğrenerek gelişen bir okul olmamızın bir parçası” diye konuştu.

Piri Reis okullarının 15 yıldır öğretmen eğitimi ve öğretmen formasyonu yaptığını ifade eden Kardıçalı, çoğunlukla dışardan birçok akademisyenin ders verdiğini bazılarının halen danışmanlık görevini sürdürdüğünü belirterek kendisinin de yüksek lisansın ardından öğrendiklerini arkadaşlarıyla paylaştığını anlattı.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İclal Kardıçalı, orion vakfı İclal Kardıçalı, orion vakıf başkanı, orion vakfı, İclal Kardıçalı kimdir, magazin izmir