Süleyman Köse İzmir Aşığı

İstanbul'un en ünlü mekanlarından Chocolate'nın sahiplerinden Süleyman Köse ile çok samimi bir röportaj yaptık.İstanbul’un tanınmış isimlerinden ve başarılı iş adamlarından Süleyman Köse ile Maçka Chocolate’da samimi bir röportaj yaptık. Kızıyla Galatasaray-Beşiktaş maçına gitmeden önce gerçekleştirdiğimiz röportaj bir hayli keyifli geçti.

Süleyman Köse kimdir? Hayat hikâyesini dinlesek?

1968 Sivas, Yıldızeli doğumluyum. 14 yaşında para biriktirip İstanbul’a geldim. Tarabya’da Atilla Kaya’nın çıktığı Altınköse’de garson oldum. Tesadüfen Celal Çapa ile tanıştım. Onun sayesinde Şamson’da servis elemanlığı yaptım. Bu mekânda çalışmak sosyeteye adım atmamı sağladı. Şöyle diyebilirim ki ben Çapa Üniversitesi mezunuyum.

6 sene burada çalıştıktan sonra şef-yönetici görevlerini üstlendim. 96 yılında İzzet Çapa ile tanıştım. Hayatımın en iyi yıllarını bu senelerde geçirdim diyebilirim. Daha sonra ise ben, İzzet Çapa, Ergün Yıldız ve Cihan Doğan ile Dedikodulu Meyhane’yi açtık. O yılların en meşhur mekânlarından biri oldu Dedikodulu Meyhane.

2000 yılında evlendim. Süay adında çok güzel bir kızım var. Kızımın isminin anlamı; Süleyman’ın ilk iki harfi ‘Sü’ ile Aylin’in ilk iki harfi ‘Ay’ı birleştirerek bir isim oluşturduk.

Kendime ait ilk mekanımı ise Levent’te açtım. Gatto İtalion Restoran Club adıyla hayata geçti. Daha sonra ise Chocolate‘ı açtık. Bu işte Raşit Karakuş, Oğuz Kayhan ile beraberdik. Başarılı bir konsept oldu Chocolate. Türkiye’ye ilk defa bu konsepti biz getirdik. Chocolate’nin konsepti 7/24 açık bir mekanda hem içki içip hemde restoran işlevini bir arada sunar. Elit ortam ortaya koyar. Şuan da 6 tane şubemiz var. Marka bilinirliği ise oldukça kuvvetli.

2004 -2010 arasında ise Sivasspor yöneticiliği de yaptım.

Hedefleriniz neler?

Chocolate’nin isim haklarını devam ettirmek istiyoruz. Şuan 6 tane şubemiz var ve ben bunu 2013 yılında 15’a tamamlamak istiyorum.

İzmir hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlk olarak belirtmek istediğim şey İzmir’i çok fazla seviyorum. İzmir, Alsancak, Kordon, Karşıyaka ve Çeşme İzmir’in en çok beğendiğim bölgeleri. Ben zaten askerliğimi Alsancak’ta yaptım. Bu nedenle farklı bir sıcaklığım var.
Çeşme de 1998’de Dedikodu’lu Meyhane’yi işlettik. Alsancak’taki balıkçıları ve pavyonları çok seviyorum. Pavyon derken yanlış anlaşılmasın, herkesin gözünde canlanan pavyonlar değil. Eğlencenin dibine vurduğu yerlerden bahsediyorum.

İzmir’e de Chocolate açmak istiyoruz. Bunun için araştırmalara başladık. İzmir dışında Eskişehir, Ankara gibi şehirlere de bir şube açma düşüncemiz var.

Kısacası İzmir beni çok heyecanlandırıyor.

İzmir’de sürekli görüştüğünüz dostlarınız var mı?

Çok.. Akşit Ersoy’dan bahsedebilirim aslında. Başarılı ve akıllı biri. Tek hatası Fenerbahçeli olmak.
Şenay Düdek bambaşkadır. İzmir dediğimde Şenay Düdek aklıma gelir ki benim nikâh şahidimdir kendisi.

Süleyman Bey’e samimi sohbetinden dolayı teşekkür ederiz.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER süleyman köse kimdir, süleyman köse hayat hikayesi, sülayman köse hakkında, süleyman köse, Chocolate süleyman köse, süleyman köse kızı