Rotary 108 Yaşında...

İzmirli Rotaryenler, Rotary'nin kuruluşunun 108. yıl dönümünü Swissotel Büyük Efes'te düzenlediği çok özel bir etkinlikle kutladı. "Dünya hoşgörü, anlayış ve barış" haftası kapsamında Türkiye'nin iki ünlü yazarı ve üç semavi dinin temsilcilerinin konuk olduğu bir panel gerçekleştirildi. Barışın, dostluğun, anlaşmazlık ve çatışmaların önlenmesinin tartışıldığı panelin yönetmenliğini ise Dr. Yılmaz Karakoyunlu yaptı. Yazar Sunay Akın, Türkiye Musevi Cemaatini temsilen Rav İsak Alaluf, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Beyza Bilgin, Protestan Kiliseler Derneği eski Başkanı ve İsevi Topluluklar Derneği Başkanı Zekai Tanyar ve yazar Canan Tan'ın konuşmacı olduğu panelde dostluk , barış ve toplumsal uzlaşma bu önemli kişilerin bakış açıları ile davetlilere aktarıldı.

450 davetlinin katıldığı bu özel gecenin organizasyonunu İzmir Ege, Agora, Karabağlar, Çalıkuşu, 100. Yıl Güzelbahçe, Göztepe ve Kütürpark Rotary Kulüpleri bir arada gerçekleştirdi. Gecenin sonunda ise Rotary Federasyon Başkanı Güneş Ertaş ve 2012-2013 dönem başkanları hep birlikte pasta kesti. Katılımcılara üzerinde Rotary çarkı olan ve 4 dilde "İçimizdeki Barış" yazılı nakış işli hatıra yastıkları armağan edildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER rotary 108 yaşında, dünya hoşgörü ve barış haftası, dr yılmaz karakoyunlu, sunay akın, türkiye musevi cemaati, rav isak alaluf, ankara üniversitesi ilahiyat fakültesi, beyza bilgin, protestan kiliseler derneği, isevi topluluklar derneği, c