MODEKO 2013 Mobilya Sektörünü İzmir’de Buluşturdu

Mobilya sektörünün Ege zirvesi MODEKO 2013 24. İzmir Mobilya Fuarı İzmir’de başladı.İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 5 gün sürecek organizasyona Türkiye’nin önemli mobilya üreticileri katılıyor. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, üreticiler ve ticaretin önemli aktörleri MODEKO’ya akın ediyor. Sektörün son trendlerinin ilk kez MODEKO’da sergilediğine dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, profesyonellerin her yıl merakla beklediği fuarın yeni pazarların kapılarını aralayacağını söyledi.

Efor Fuarcılık’ın sektörel oda ve derneklerin işbirliği ile düzenlediği MODEKO 2013 İzmir Mobilya Fuarı 24. kez İzmir’de kapılarını açtı. 3 Mart 2013’e kadar İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda sürecek organizasyon kapsamında Türkiye’nin önemli mobilya üreticilerinden 187’si stand kurdu. 1-A,1-B, 2, 3 ve 4 nolu sergi salonlarının tamamının kullanıldığı İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda fabrikasyon mobilya üreticileri için 1A - 1B, 2 ve 3 nolu sergi salonları, modern, avangart ve klasik mobilyalar için ise 4 nolu sergi salonu ayrıldı. İşlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların geniş yer bulduğu Standlarda, Modern ve klasik mobilyalar, Eskitme ve modüler mobilyalar, Masa, Sandalye, kanepe ve koltuklar, Bebek ve genç odaları, Yatak ve yatak setleri, Ofis mobilyaları, Mutfak mobilyası, Bahçe Mobilyaları, Ev dekorasyonu ve aksesuarları ile Aydınlatma ekipmanları sergileniyor.

Türk mobilya endüstrisinin zengin renk ve ürün seçenekleriyle yeni koleksiyonlarını ilk kez MODEKO 2013 24. İzmir Mobilya Fuarı’nda sergilediğine dikkat çeken Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, 170’den fazla ülkeye ihracat yapan yerli üreticinin imalat ve pazarlama gücünün stand ziyaretlerinde daha iyi anlaşılacağını ifade etti. Eyigele, “Çeyrek asır önce MODEKO İzmir Mobilya fuarımız ile yerli mobilya üreticimiz bir açılım başlattı. O dönemde bir ilçemizdeki küçük atölyesinde üretim yapan çok sayıdaki mobilyacımız fuar katılımları ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanına mobilya satar oldu. Sektörle işbirliği içinde düzenlediğimiz MODEKO yükselişin adı oldu. Cari açık vermeyen mobilya sektörümüzün yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. Bu parlayışın nedenini stand ziyaretlerinizdeki göz kamaştıran özgün tasarım ve üretimlerini gördüğünüzde hak vereceksiniz. Katılımcılarımız yılların bilgi birikimi ile ortaya koydukları üretim ve hizmetlerini sergilemeye başladı. Yerli ve yabancı sektör profesyonelleri bizim de katkılarımızla İzmir’e geldi. Sektör tek çatı altında toplandı. Binlerce iş görüşmesinin taraflara kazançlar getirmesini, yeni kapılar açmasını ve fırsatlar oluşturmasını diliyorum”dedi.

MODEKO 2013 24. İzmir Mobilya Fuarı açılışına İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırra Aydoğan, İzmir Esnafa ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Tevifk Özdemir, İzmir Mobilyacılar Derneği Başkanı Mustafa Kara, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç’ın mobilya sektörünün önemini belirten konuşmasının ardın İyi dileklerle davetliler fuarın açılış kurdelesini kesti. Katılımcı standlarını birlikte ziyaret eden davetliler sektörün göz kamaştıran son trendlerini yakından gördü.

Efor Fuarclık yurtiçinde 60 bin davetiye ile il ve ilçelerdeki sektör profesyonellerine ulaştı. Çok sayıda il ve ilçeden alım heyeti İzmir’e geldi. Son beş yılda alım heyeti ve ziyaretçi yoğunluğu gösteren Rusya, İran, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Libya, Suriye, Fas, Tunus, Cezayir, Portekiz ve Almanya’da da fuarın tanıtım çalışmaları yapıldı. Yabancı sektör profesyonellerinin verimli iş görüşmeleri için ulaşım ve konaklama zaman dilimleri planlandı. İthalatçılar, ihracatçılar, satın almacılar, bayiler, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya yan sanayi üreticileri organizasyona daha ilk gününde büyük ilgi gösterdi.

Türk ve Dünya mobilya sektörünün değerlendirileceği paneller fuar kapsamında düzenlenecek. MODEKO'da çeyrek asra bir kala bir ilk daha gerçekleştirilecek. Mobilya sektörüne vizyon katmak için Mobilya Tasarım Yarışması düzenlendi. İç mimarlık ve tasarım öğrencisi yarışmacıların başvuruları İç mimari alanında uzman eğitmenler ve sektörün önde gelen isimleri ile oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi. "Uyanış" temalı yarışmada Kavramlardan yola çıkıp farkındalık taşıyan her tasarım üzerinde titizlikle duruldu. İlk üçe giren öğrenciye ödülleri fuarda verilecek.

27 Şubat 2013’de başlayan MODEKO 2013 24. İzmir Mobilya Fuarı 3 Mart 2013’e kadar 11.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER modeko, izmir mobilya fuarı, izmir mobilya fuarı modeko, modeko hakkında, modeko nedir, izmir fuarları