Mobilya'nın Nabzı Modeko 2013'de Attı

Türkiye’nin en kapsamlı mobilya fuarı MODEKO, sektörü İzmir’de bir araya getirdi. Katılımcıların talepleri doğrultusunda değiştirilen düzenleme tarihi MODEKO 2013, 24. İzmir Mobilya Fuarı’na güç kattı.Yerli ve yabancı oda ve derneklerin işbirliği yaptığı MODEKO kapsamında Libya'nın Sebha Ticaret ve Sanayi Odası ile İzmir Ticaret Odası (İZTO) arasında "kardeş oda protokolü" imzalandı. 30 bine yakın mobilya profesyonelini MODEKO 2013’de ağırlayan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuruya Eyigele, tarih değişikliğinin fuara güç kattığını söyledi.

MODEKO 2013, 24. İzmir Mobilya Fuarı 27 Şubat- 03 Mart 2013 tarihlerinde İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşti. Sektör profesyonelleri, gerek katılımcı ürün kalitesi gerekse ziyaretçi nitelikleri ile fuarın üst düzey bir başarıyı ortaya koyduğunu vurguladı. 5 gün süren organizasyon katılımcılarını ve ziyaretçilerini memnun etti.

Efor Fuarcılık’ın oda ve derneklerin işbirliği ile 24. kez İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlediği MODEKO 2013 İzmir Mobilya Fuarı sektör profesyonellerinden büyük ilgi gördü. Türkiye’nin önemli mobilya üreticilerinden 187’sinin katılımcı olduğu organizasyonda fuar alanının tamamı kullanıldı. fabrikasyon mobilya üreticileri A - 1B, 2 ve 3 nolu sergi salonlarında, modern, avangart ve klasik mobilyalar için ise 4 nolu sergi salonunda görücüye çıktı. İşlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların geniş yer bulduğu Standlarda, Modern ve klasik mobilyalar, Eskitme ve modüler mobilyalar, Masa, Sandalye, kanepe ve koltuklar, Bebek ve genç odaları, Yatak ve yatak setleri, Ofis mobilyaları, Mutfak mobilyası, Bahçe Mobilyaları, Ev dekorasyonu ve aksesuarları ile Aydınlatma ekipmanları sergilendi.

Sektörün umutlarını bağladığı gençler “Uyanış” temalı Mobilya Tasarım Yarışmasında ilk rekabetlerini yaşadı. 250 öğrenci arasından dereceye girenlere ödülleri verildi. Efor Fuarcılık’ın MODEKO kapsamında gelenekselleştirdiği En İyi Stand Yarışmasında tatlı bir rekabet yaşandı. Dereceye girenler ve özel ödül kazananlara plaketleri standlarında verildi. Mobilya sektörünün dünü bugünü ve geleceği fuar kapsamında düzenlenen panellerde değerlendirildi.

MODEKO 2013 24.İzmir Mobilya Fuarı kapsamında alım heyetleri kente aktı. Düzenledikleri uçak ve otobüs seferleri ile Türkiye’nin 55 ilden İzmir Uluslararası Fuar Alanı’na gelen ziyaretçiler 5 gün boyunca MODEKO 2013’de önemli iş bağlantılarına imza attı. 29 ülkenden fuarı ziyaret eden yabancı sektör profesyonellerinin önemli bölümünü Ortadoğu ülkeleri oluşturdu. Ulaşım ve konaklamalarında organizasyon desteği verdiği yabancı alım heyetlerini Efor Fuarcılık katılımcılarının fabrikalarını gezdirdi. Fuarın düzenlendiği zaman diliminde yaklaşık bir haftalık süreçte çok sayıda otel, restoran ve eğlence mekânı MODEKO katılımcıları ve ziyaretçilerine hizmet verdi.

Başarılı bir fuarı daha geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele, katılımcılara ve sektör profesyonellerine yeni pazarlar kazandırdığını vurguladı. Eyigele, “Katılımcılarımızın tamamı üreticilerden oluşmakta. Onların talebi ile Organizasyonumuzu Şubat ayına aldık. Tarih değişikliği tarihi bir değişimi ortaya koydu. Katılımcılarımızın aldıkları siparişlere olumlu yönde yansıdı. Sektörle işbirliği halinde düzenlediğimiz MODEKO’ muzda çıta her yıl olduğu gibi önümüzdeki yılda da yükselecek. Üreticilerimizi yeni pazarlara taşımaya devam edeceğiz. Yeni belirleyeceğimiz hedef ülkelerde çalışmalarımız kısa zamanda başlayacak. Katılımcılarımızın büyük çoğunluğu gelecek yıl katımlı teyitlerini verdiler. Fuarlarımıza, destek verenlere, emek verenlere teşekkür ediyorum”dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER modeko 2013, mobilya furarı izmir, izmirdeki mobilya fuarı hakkında, modeko hakkında, modeko nedir