Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Fuar Ziyareti

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen ITB Turizm Fuarı'nı Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik beraberindeki heyetle beraber ziyaret etti.6-11 Mart 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük turizm fuarları arasında gösterilen ITB Turizm Fuarı kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik beraberindeki heyetle Berlin’deki Pergamon Museum'u ziyaret ettiler.

Ziyarette, Bergama Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Baranoğlu ve UNESCO Dünya Miras ve Alan Yönetimi Ofisi Koordinatörü Yaşagül Ekinci de ziyarette heyetle birlikteydi.

Heyet, Türkiye Berlin Büyükelçisi ve Pergamon Museum İslam Eserleri Bölümü Müdürü rehberliğinde müzeyi gezdi. İlk olarak Bergama Sunağı’nın yer aldığı salonu gezen heyet, Zeus Sunağı, parşömen ve Bergama Kütüphanesi gibi farklı birçok konuda bilgi aldı. Ayrıca, Bakan Çelik’e Bergama’nın Uamitesi’ne Ocak 2013 sonunda sunduğu ve ön incelemeyi başarı ile geçen adaylık dosyasının UNESCO’nun alt komitelerine iletildiği bilgisi verildi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmek için yürütülen çalışmalar ve alınan başarılı sonuçlar nedeni ile Bergama Belediyesi heyetine teşekkür ederek başarılar diledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kültür bakanı, bergama belediyesi, unesco, ITB fuarı, kültür bakanı ömer çelik