İzmir'den Dünyaya

Sektörde 20 yılı geride bırakan Egebeta, hedef büyüttü. Şirket, 2013’te yurtdışına açılmayı ve yüzde 40 büyümeyi planlıyor.Otomatik kapı ve otomasyon sistemleri sektörünün öncü kuruluşlarından Egebeta, Ortadoğu, İran ve Kafkasya’ya ihracat yapmaya hazırlanıyor. Firma bu hedefini, önümüzdeki günlerde resmi açılışını yapacağı otomasyon yapı marketinin ardından gerçekleştirmeyi planlıyor.
“İzmir’den tüm Türkiye’ye” sloganıyla yoluna devam eden Egebeta, kuruluşunun 20’nci yılını, çalıştığı tedarikçi ve çözüm ortaklarının katılımıyla kutladı. Alsancak Tavacı Recep Usta’da düzenlenen yemeğe, Egebeta’nın gelişim sürecine çözüm ortağı olarak önemli katkıda bulunan 50’nin üzerinde şirketin temsilcileri katıldı.

İlk kuruldukları yıllarda 5 kişilik kadroyla hizmet verdiklerini söyleyen Egebeta’nın kurucusu Gafur Alişer, bugün 125 kişilik bir aileye dönüştüklerini belirterek, “İzmir merkezde başlayan operasyonlarımızı tüm Türkiye’ye yaymayı başardık. Sektörde geride bıraktığımız 20 yılda, çözüm ortaklarımızın iş geliştirme ve müşterilere ulaşma anlamında bizlere büyük yardımları oldu. Egebeta bugün 18 bin müşterisi ve Türkiye çapında hizmet veren 300’e yakın bayisiyle hizmet çıtasını hep daha da yukarıya taşımanın çabası içinde” dedi.
2012’nin Egebeta için çok verimli geçtiğini dile getiren Alişer, bu yıl da yüzde 40 büyüme hedeflediklerini, İzmir merkezli bir firma olarak sürekli Ar-Ge ve insan kaynağına yatırım yaparak emin adımlarla büyüdüklerini kaydetti. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egebeta, egebeta otomatik kapı sistemleri, izmir otomatik kapı sistemleri, izmir, izmir elektronik sektörü, magazin, magazin izmir