Düşlerinin Peşine Düştüler

Otistik çocuklar için muhteşem masal gecesi...Kadın Meclis Üyeleri Derneği (KAMED) tarafından otizm farkındalığını artırmak için başlatılan 'Yağmur Çocuklar' projesinin ikinci halkası olan 'Beceri Şöleni 2' gecesinde İzmir'in önde gelen 17 kadını masal kahramanı olarak otistik çocuklarla sahneye çıktı. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ın da kral olarak sahne aldığı gecede elde edilen gelir otistik çocukların eğitimi için bağışlandı. Düş Peşindeyim, Düş Peşime sloganı ile yapılan gecede Rapunzel, Cinderalla, Esmeralda, Yasmin kostumleri ile sahneye çıkan kadınlar eşlik ettikleri otistik çocuklar ile yılın en farklı defilesini gerçekleştirdiler.

Hilton Oteli'nde yapılan gecede balo salonu defile salonu olarak düzenlenirken, sahnenin iki tarafında yer alan misafirler, Walt Disney'in masal kahramanlarının geçit yaptığı gecede, ilginç bir projeye imza atarken, otizme dikkat çekerken, otistik çocukların eğitimine de katkıda bulundular.

Masal gibi gece

17 masal kahramını canlandıran 34 kadın kostumleri ve ellerinden tuttukları erkek otistik çocuklarla defile yaparken, yine smokinle sahneye çıkan Kral rolündeki Ender Yorgancılar ile kız otistik çocuğu ile defile gerçekleştirdi. İzmir Vali Yardımcısı Ardahan Totuk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Ak Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihad Akay, Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın başta olmak üzere İzmir iş ve siyaset dünyasının önde gelen temsilcilerinin katıldığı gecede konuşan KAMED Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Akın, Yağmur Çocuklar projesinin ikinci etkinliğini de ilkinde olduğu gibi aynı şevk heyecanla hazırladıklarını söyledi.

Düşler bize umut verir

Amaçlarının otizm konusuna dikkat çekmek ve daha çok otistik çocuğun eğitim almasını sağlamak olduğunu dile getiren Akın, Beceri Şöleni 2 gecesi için 'Düş peşindeyim, düş peşime' temasını seçtiklerini kaydetti. Çağın gizli derdi olan otizme ve otizmli çocuklara çabaları ile bir şeyler kazandırmak istediklerinin altını çizen Akın, "Arkadaşlarım, İzmir'de yaratılan bu projenin tutması, büyümesi ve hedefine ulaşması için gece gündüz demeden çalıştılar. İnanılmaz fedakarlıkta bulundular. Ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bu geceki 'Düş Peşindeyim, Düş Peşime' temasını özel olarak belirledik. Hepimiz biliriz ki; bize umut veren, yaşam heyecanımızı artıran düşlerimizdir. Beklentilerimizi çoğaltır, olumsuzluklarımızı unutturur. Düşün adı, gerçek yaşamda hedef, amaç, ulaşılmak istenen noktadır. Hepimizin, düşlerinin gerçekleşmesi, sağlıklı ve mutlu yaşam dileğiyle neşeli anlar yaşamanızı ve bu geceyi unutmamanızı dilerim" diye konuştu.

Müzayededen 20 bin TL

Akın'ın konuşmasının ardından defile başladı. Sahneye ikişerli gruplar halinde çıkan masal kahramanı kadınlar, otistik çocuklarla sahneyi turladılar. Daha sonra ise Smokin kıyafetli Ender Yorgancılar, sahne aldı. Sonrasında birlikte fotoğraf çekiminin ardından, sahneye davet edilen Kemal Çolakoğlu, gecenin teması olan Düş Peşindeyim, Düş Peşime' ile ilgili olarak düşlerin insan hayatındaki anlamını içeren bir konuşma yaptı. Çolakoğlu'nun konuşmasının ardından ise gecede gelir elde etmek düzenlenen müzayedeye geçildi. İrem Pehlivanoğlu'nunu yönettiği müzayede de 5 parça eser açık artırmaya çıkarılırken, eserlerden İsmail Acar ile Otistik Ahmet Can Büken tarafından yapılan bir manzara resmi alıcı buldu. Müzayede sonunda 20 bin lira gelir edildi. Müzayedenin ardından gece 32. katta düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Gecede kral olmaktan çok mutlu olduğunu dile getiren EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, böyle bir gecede bulunmaktan çok büyük keyif aldığını söyledi. Gecede duygulandığını ifade eden Yorgancılar, "Rolümü en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım. Güzel bir amaç için bu gecede yer almaktan çok mutlu oldum. Ben zaten hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak bu tip sosyal sorumluluk projelerine çok önem veren biriyim. EBSO Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarımda beni bu gecede yalnız bırakmadı. Onlara da teşekkür ediyorum. Geceden elde edilen gelir ile otistik çocukların eğitimine katkı sağlanacak. Bu geceye emek harcayan, katkı sağlayan, duyarlılık gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da İzmir'de bu tip etkinliklerin artmasını umut ediyorum. Özellikle otistik çocukların eğitimi büyük bir sorun. Bu sorunun çözülmesinde elini taşın altına koyan herkesi kutluyorum. KAMED'in de bu duyarlı etkinliğine her türlü desteği sağlayacağım" diye konuştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kamed, ebso yönetim kurulu başkanı ender yorgancılar, izmir vali yardımcısı ardahan totuk, kamedden otizm çocukları yararı