CHP’li Güngör Kaya’dan Anlamlı Çağrı!

CHP Buca Belediye Meclis Üyesi Güngör Kaya, ‘Kadına karşı şiddete, tecavüze, işsizliğe, yoksulluğa, aile içi şiddete, toplumsal ve kültürel baskılara dair konuşma yaptı.Kızlarımızın, kadınlarımızın eğitim-öğretim ve çalışma imkanlarından yoksun bırakılmalarına, işyerinde ayrımcılığa maruz kalmasına ve kadın cinayetlerine karşı dur demek için kadın erkek eşitliğinden yana olan herkesin daha güçlü el ele vermesi ve alanlara inmesi gerektiğini söyledi.

Emekçi Kadınlara Destek Vermek İçin…

CHP’li Kaya, ‘Bizler de Kadına karşı şiddete, tecavüze, işsizliğe, yoksulluğa, aile içi şiddete, toplumsal ve kültürel baskılara, kızlarımızın, kadınlarımızın eğitim-öğretim ve çalışma imkanlarından yoksun bırakılmalarına, işyerinde ayrımcılığa maruz kalmasına ve kadın cinayetlerine dur demek ve de karşı bir bilinç oluşturmak amacıyla alanlarda emekçi kadınlara destek vereceğiz. Güzel İzmir’imizin demokrat, ilerci, çağdaş ve sosyal demokrat yurttaşlarımızı kısacası kadın erkek eşitliğini savunan tüm halkımızı 8 Mart'ta alanlarda emekçi kadınlarımıza destek vermeye çağırıyoruz. İzmir ilklerin şehridir. İnanıyorum ki, İzmirliler alanlarda, etkinliklerde kadın veya erkek demeden, kadına şiddete hayır diyen ve kadın erkek eşitliğinden yana olan, işçi, memur, işsiz, ev kadını, çiftçi, öğrenci kısacası hayatın her evresinde emeğiyle yaşamaya gayret gösteren kadınlarımıza destek olacak ve onlara yalnız değilsiniz diyecektir’ dedi.

 

Eşitsizliğin Tümüyle Ortadan Kalktığı Bir Dünya İstiyoruz

CHP Buca Belediye Meclis Üyesi Güngör Kaya, 8 Mart’lar, kadınlara karşı her türlü ayrımcılığın kaldırılması ve kadın erkek eşitliğinin sağlanması taleplerinin; yaşamın her alanında kadın sorunlarına çözüm önerilerinin dile getirildiği gün olarak kabul edilmektedir. 8 Mart’ın özü hayatın her evresinde emeğiyle yaşamaya gayret gösteren tüm kadınlarımızın mücadelesidir. Yani emeğidir, inancıdır ve kararlılığıdır. Kadınlara ilişkin sorunların çığ gibi büyüdüğü ve sorunların her geçen gün daha kötüye gittiği bir dönemde; tüm kadınların ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal yaşamda hak ettiği yeri edindiği ve eşitsizliğin tümüyle ortadan kalktığı bir dünyayı merhaba demek kararlılığıyla kadın haklarının korunması, kollanması ve yaşatılmasından yana olan yurttaşlarımızla 8 Mart'ta omuz omuza olmak istiyoruz’ dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER chp buca belediye meclis üyesi, güngör kaya, chp meclis üyesi güngör kaya, güngör kayanın kadınlar günü hakkında konuşması