Bu Sandaletler Çok Konuşuluyor!

Organik sandalet yapımıyla dikkatleri üzerine çeken ve insanlara “Organik sandalet mi olurmuş?” sorusunu sorduran Hüsna Sandaletleri, bu aralar çok konuşuluyor.Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü okuduktan ve ABD de gördüğü yüksek lisans eğitiminden sonra, 2005 yılında bu işin üstadı Ali Güven’den ders alarak başladı Hüsna Bülbüloğlu’nun hikayesi…

10 yıllık kariyerini geride bırakmayı ve bu organik ürünlerle üstadının izlerini devam ettirmeyi amaçlayarak kendi ismiyle can verdi bu sandaletlere..
Bodrum Sandaletleri adı ile ilk defa 1966 yılında Ali Güven tarafından beğeniye sunulan ve 2010 yılındaki vefatından sonra Hüsna Bülbüloğlu’nun devam ettirdiği bu sandaletler; sağlamlığı, ayağın şeklini alması, kalitesi ve ilk defa insan sağlığıyla çevreye zarar vermeyen bir ürün olması özelliği ile bir hayli ilgi gördü.

Palamut kabuğu ile eğitilen deri hiçbir suni ilaç kullanılmadan imal edilerek, derinin tabaklanmasının ardından ortaya çıkan sandaletler son aşamaya kadar tamamen el işçiliği ile üretiliyor. Tamamen organik yayla derisi ve hiçbir kimyasal madde kullanmadan ayrıca ter yapmaması ve deri hastalılarına da engel olması gibi taşıdığı diğer özellikleriyle, Achilles, Hera ve Kallini isimleri ile Eski Roma modellerinden esinlenerek yapılan tasarımlarıyla da dünya starları tarafından tam not almayı başardı.

Hollywood simalarından, rock yıldızlarına kadar pek çok ünlünün tercih ettiği bu sandaletler“Bette Midler, Mick Jagger ve kızı, Dona Karan, Dustin Hoffman, Ronald Reagan, Dubai Prensesi Latiffah Abdurrahman” gibi onlarca starın ayaklarını süslüyor.

Dubai ve Körfez bölgesi ülkelerini içeren, Dubai'nin kurucusu Şeyh Zayid bin Sultan El Nahayan'ın torununun başında olduğu ve dünyadan sadece 21 tasarımcının yer aldığı “The cARTel” projesinde bulunan Hüsna Sandaletleri, Aynı zamanda Hindistan’a Luxury Quotient firması aracılığı ile distribütörlük veriyor. İki işbirliği için de sandalet yapan, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya özen gösteren Hüsna Bülbüloğlu, Ürdün Kralı Kral Hüseyin’in adını taşıyan “King Hussein Cancer Foundation’ın” de sponsorları arasında…

Kanser hastası olan çocukların tedavilerinde kullanılmak üzere, gelirlerinin %10 unu bu vakfa bağışlayarak sektörün örnek markalarından biri olarak bir kez daha kendini kanıtlayan Hüsna Bülbüloğlu, ustası Ali güven’in adını yaşatmaya, onun yolunda ilerlemeye ve sağlam adımlarla büyümeye devam ediyor.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hüsna sandaletleri, organik sandalet, el yapımı sandaletler, hüsna bülbüloğlu hakkında, ali güven hakkında, organik sandalet ürünleri