3T Fuarı İzmir'de Başladı

3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı İzmir Uluslar arası Fuar Alanı’nda başladı. Yağmur Fuarcılık tarafından 11’inci kez düzenlenen organizasyon Türkiye’de metal işleme teknolojisi sektöründe yapılan en büyük uluslararası iki fuardan biri olma özelliğini taşıyor. 10 Mart 2013 tarihine kadar açık kalacak 3T Fuarı’na bu yıl yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 250 firma katılıyor.

Yağmur Fuarcılık’ın sektördeki oda ve derneklerin işbirliği ile düzenlediği 3T Uluslararası Metal İşleme, Kalıp ve Otomasyon Teknolojileri Fuarı açıldı. Yeni teknolojik trendlerin belirlenmesine fırsat tanıyan Metal sektörünün Türkiye’de her yıl yapılan en büyük ve önemli uluslararası etkinliklerinden biri olan 3T Fuarı sektör profesyonellerini bir araya getirdi. İzmir Uluslararası Fuar Alanı 2 nolu holde stand kuran yaklaşık 250 firma üretim ve hizmet kalitesini ortaya koydu. 3T Fuarı'nda; İsrail, Almanya, Avusturya, Çin, Kore, Tayvan, İngiltere, İtalya, A.B.D, Japonya, Finlandiya, İsviçre, İspanya, İran, Hollanda, Hindistan gibi ülkelerin katılımcılarının yanı sıra Türkiye'den sektörün birçok önemli firmaları fuarda ürünlerini sergiliyor. Standlarda sergilenen ürün grupları arasında; metal işlemede talaşlı imalat makineleri, sac işleme makineleri, yüzey işleme makineleri, metal işleme presleri, kaynak makineleri, elektrik motorları, kesici ve tutucu takımlar, hırdavat ve ev aletleri, boya ve ısıl işlem fırınları, kompresörler ve pompalar, endüstriyel yağlar, kaldırma, taşıma ve istifleme ekipmanları, kalıp alanında; CAD-CAM sistemleri, sac kalıpları, plastik enjeksiyon kalıpları, metal enjeksiyon kalıpları, döküm kalıpları, kauçuk lastik kalıpları, termoplastik kalıpları, hassas kesme, standart kalıp elemanları, kalıp çelikleri, kalıp malzemeleri. Endüstriyel otomasyon alanında ise; hidrolik ve pnömatik sistemler, PCL, DCS, SCADA ve endüstriyel PC'ler, test ölçüm ve kontrol cihazları, robot sistemler, kontrol vanaları, esnek montaj sistemleri, elektrik, elektronik kumanda panoları, otomatik, elektronik sistem kumanda panoları, tartma, dozajlama ve torbalama sistemleri bulunuyor.

Avrasya Bölgesi'nin en büyük metal işleme teknolojileri fuarlarından biri olan 3T'de yer almanın, katılımcılara ve ziyaretçilere dünyanın en hızlı gelişme potansiyeline sahip pazarlarından birine erişme şansını verdiğine dikkat çeken Yağmur Fuarcılık Genel Müdürü Yüksel Kaya, fuarın gelecekteki iş ortaklıklarının oluşmasında ve yeni teknolojik trendlerin belirlenmesine de fırsat tanıdığını vurguladı. Kaya, “Bu fuar olmaz ise gıda, ambalaj, kozmetik, otomotiv gibi sektörlerin gelişmesi mümkün olmaz. Aynı zamanda bu fuarın amacı İzmir başta olmak üzere bölgedeki arz ve talebi ortaya çıkarmaktır. Ticari ihtiyacı cevap veren bu fuar giderek büyüyecek. Özelikle sac işleme makineleri teknolojisinde dünyanın sayılı ülkeleri arasına girmeyi başarmışız” şeklinde konuştu.

Türkiye ve dünyanın dört biryanından kurumların AR-GE, Endüstriyel Tasarım, Satın Alma ve Üretim bölümlerini kapsayan sektör profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği 3T Fuarı’na ziyaretçi yoğunluğunun artırılmak için KOSGEB, Madeni Eşya Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları işbirliğiyle ücretsiz otobüs seferleri başlattı. Ziyaretçi heyetlerinin en fazla yoğunluk gösterdiği illerin başında Kütahya, Konya, Denizli, Çanakkale, Uşak, Balıkesir, Kayseri, Mersin ve Aydın geliyor.

7 Mart’ta açılan fuar 10 Mart 2013 tarihine kadar sürecek. İlk üç gün 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilen organizasyon dördüncü gün saat 19.00’da kapanacak.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER metal işleme teknolojileri fuarı, metal işleme fuar, 3t fuarı, izmir fuarları, izmir