Murat Dalkılıç 22 Şubat Cuma Akşamı Vertigo'da

Vertigo, Murat Dalkılıç ile İzmirlilere bi güzellik yapıyor.İzmir'in başdöndüren eğlence mekanı Vertigo, 22 Şubat Akşamı Ünlü Popçu Murat Dalkılıç'ı misafir ediyor. Vertigo "Bi Güzellik Yapıyoruz sloganı ile İzmirlilere muhteşem bir gece vaadediyor. Giriş Fiyatı : 40 TL ( 1 İçki )

Murat Dalkılıç Kimdir?

Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983'de İzmir'de doğdu. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu.
Kuşadası'nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu.
15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasısporda profesyonel basketbolcu olduğunda daha 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.
Müzik kariyerine ilk olarak kafe barlarda gitar çalarak başlayan Murat, çok kısa bir süre içerisinde müthiş bir yol katetti. İzmir'in gece hayatındaki en önemli clublarından sonra bütün Türkiye'de önemli clublarda sahne programlarına devam etti. Kendisinden oldukça söz ettiren ve müthiş bir çıkış yakalayan Murat Dalkılıç Aynı zamanda Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur.

Müzik Kariyeri

İlk olarak 2008 yılında Murat Boz ile düet yaptığı Kasaba şarkısıyla çıkışını gerçekleştirmiştir.Şarkı pek çok listede 1 numaraya yükselmiştir.2009 yılında La Fontaine şarkısıyla başarısını devam ettirmiştir.2010 yılında çıkardığı Merhaba albümü ile büyük beğeni kazanmıştır.Albümden Külah,Kıyamadım İkimize,Merhaba Merhaba adlı parçalara klipler çekmiştir ve şarkılar listelerde başarıyla yer almıştır.2011 yılında Hepsi grubu ve Volga Tamöz ile beraber Şık Şık parçasına düet yapmıştır.2012 yılında çıkardığı Bir Güzellik Yap adlı albümüyle büyük başarı yakalamıştır.İlk klibi Bir Güzellik Yap adlı parçaya çekmiştir.Parça uzun süre listelerde 1 numara olarak kalmıştır.Youtube da 20 milyon kere tıklanmıştır.Başarısını Kader şarkısıyla devam ettirmiştir.Daha sonra Lüzumsuz Savaş adlı şarkıyla listelerde yine uzun süre 1 numarada kalmayı başarmıştır.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Vertigo İzmir, Başdöndüren eğlence, izmir gece hayatı, murat dalkılıç izmir, murat dalkılıç, magazin izmir, izmir haberleri, izmirde eğlence