Duayen Gazeteci Şenay Düdek, Çocuklarımıza Gelecek Sağlıyor

Usta gazeteci yazar Şenay Düdek, kütüphane ve hastane odasından sonra şimdi de Konak 19 Mayıs İlköğretim Okulu'nun ana sınıflarını yeniledi. Okulların yarı yıl tatiline girmesiyle başlayan çalışmalar Düdek'in son kitabı "İki Sevda Aramızda"nın geliri ile yapıldı. Açılışa İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve eşi Berrin Kıraç,Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı, işadamı Kemal Zorlu ile İzmir cemiyet, iş ve medya dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

Şenay düdek açılışta duygusal bir konuşma yaptı Menemen'de 5 bin kitabın olduğu bir kütüphane ve sağlık alanında da bağışlar yapan ünlü gazeteci yazar, yaşamı boyunca İzmir ve İzmirliler için neler yapabileceğini düşündüğünü ifade ederken, bu projede kendisine destek sağlayan Hakan Tartan, Mithat Güzel, Milli Eğitim çalışanları ve Vali Kıraç'a teşekkür etti. Şenay Düdek için İlayda Bektaş tarafından yazılan 'Şenay Anne' şiiri ile duygulanan Düdek, "Çok yoruldum ancak çok mutluyum . Çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlamak için elimden gelenin en iyisini yaptım. Benim çocuğum yok ama sizlerin Şenay annesi oldum" diyerek gözyaşı döktü.

İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Gönül zengini gezeteci dostumuz yıllarca çalışıyor ve bu mücadelenin sonunda gücü oranında bu kazandıklarını halka, gençlere ve çocuklarımızın geleceği için harcıyor. İnsana hizmet en üstün hizmettir. Şenay hanımı bu girişimi için kutluyorum. Yaptığı bu ilk çalışma değil , İzmir kadar Konya ve Adana'da da hayır işlerine imza atmış bir isim. Bu girişimleri bazı insanlara örnek ve emsal olsun.Şenay Hanım'a şükranlarımı sunuyorum" dedi. İzmir'de son 10 yıl içerisinde eğitime katkıda 176 protokol yapıldığına ve yatırımların yüzde 50'sine hayırseverlerin imza attığına dikkat çeken Vali Kıraç, toplamda 264 milyon TL eğitim yatırımı yapıldığına dikkat çekti. Kıraç okul öncesi eğitimde okullaşma oranı olarak her geçen gün daha iyi bir duruma geçildiğine vurguladı. Okullaşma oranı bir kaç yıl içerisinde yüzde 23'ten yüzde 65'e çıktı. Gelişmiş ülkelerde bu oran yüzde yüz . Bizlerde İzmir olarak bu oranı yakalayana kadar çalışmalarımızı devam ettireceğiz" diye konuştu. 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER şenay düdek, şenay düdek izmir, şenay düdek ana okulu, şenay düdek kitapları, şenay düdek yardım kuruluşları, izmir magazin